Me peame jälle rääkima Teslast, täpsemalt fännide kõrgelekruvitud ootustest näha ja kogeda Model 3 puhul midagi seniolematut. Ehkki rahva-elektriautost on näidatud vaid prototüüpi, ei vaibu eeltellimuste voog. Elon Musk on silmnähtavalt murelik ja palub unistusi ohjes hoida: Model 3 ei ole kindlasti sama uhke kui Model S.

Tesla ei ole tänaseni näidanud, milline saab olema Model 3 tootmisversioon. Selle asemel oleme lugenud pikka põhjendust, miks jäetakse vahele traditsiooniline tehase häälestamine ning lükatakse tootmine pikema jututa käima.

Tesla järjest kasvavat kogudust mõte logisevast armatuurikattest ei heiduta, fännid broneerivad tulevast rahvasärtsukat kaelamurdva kiirusega, teadmisega, et suvel esitletakse Model 3 tootmisküpset versiooni ning kohe pärast seda läheb liin käima. Tänase seisuga on umbes 40 000 eurot maksvat Model 3 tellitud rohkem kui 400 000 eksemplari.

Tesla tegevjuht Elon Musk paljastas Twitteris, et firma püüab ohjeldada fännide ootusi. Model 3 hind on tootmises olevate Model S ja Model X hindadest madalam, mistõttu ei tohiks eeldada, et see on teiste mudelitega samal tasemel kõigi muude omaduste poolest.

“Model S on parem auto kui Model 3, ja nii peabki sest see on kallim,” säutsus Musk. Tõsi, seda säutsu nägi hetkeks vaid nadi paarsada tuhat inimest, sest kohe pärast avaldamist Musk selle ka kustutas – aga väike moment oli piisav, et anda alust uutele kuulujuttude lainele.

Tesla ei kuluta raha reklaamile ja ei paku Model 3 isegi proovisõiduks. Sellest hoolimata kasvab broneeringute arv nädalast nädalasse. Tesla eesmärgiks on toota 5000 Model 3 autot nädalas, kuid mingil hetkel aasta 2018 jooksul peaks tehas oma tootmisvõimsuse kahekordistama. See tähendaks aastas poole miljoni Model 3 liinilt veeremist.

Meediaasjatundjate sõnul oli Muski kraaksatus kas kogemata nõrkusehetkel lendu lastud tõehetke kuulutamine või järjekordne oskuslik reklaamitrikk: ma ütlen teile midagi, ja siis võtan oma sõnad tagasi, ja on teie oma asi, kuidas te seda tõlgendate. Igal juhul olen mina oma sõna öelnud.

Tesla fännide hingeelu mõista püüdvad spetsialistid aga on seda meelt, et mida Musk ka ei ütleks, ta sõnad on alati puhas kuld. Isegi kui ta ütleb midagi, mis võib-olla niiväga kuld ei olegi. Näiteks “Model 3 ei ole nii hea auto kui Model S, sest see on odavam.”

Midagi valesti Elon Musk ju otseselt ei ütle. Üks korralik rahvakäru ei saagi olla … Tesla Model S. Rahvakäru saab olla midagi sellist, mis näeb välja nagu Tesla ja isegi tundub nagu Tesla, aga on kättesaadav ka nendele, kes tegelikult Teslat osta ei jaksa.

“Ma käiksin restoranis ju muidu küll, aga ma ei tea, miks ma peaksin? Poest saab korraliku purgisupi, söön ja naeran lollide üle, kes oma raha lasevad ära võtta. Ja miks ma peaksin ostma 80 000 eest auto, kui saab poole odavamalt? Üldse ma sõidan tegelikult Volkariga, a sõpradele on hea näidata, et mul on ätitjuud.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ah, kuulge, misasja, ärge halisege jälle. Model 3 saab eeltellida mitmes värvitoonis ja elektriajam kuulub juba baasvarustusse. Ja kellele midagi ei meeldi, ootab ära Model Y, millest me peagi pikemalt kirjutame. Või siis ostab mõne teise auto. Ja kui aega on, loeb läbi Mart Raudsaare arvamusloo.

Allikas ja meedia: Twitter, tootja. Tootja materjalide põhjal tõlkis ja kirjutas Marika Johannson

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.