Ajakiri Newsweek nimetas Toyota taas maailma üheks kõige rohelisemaks kaubamärgiks. Toyota kuulub üleilmsete roheliste kaubamärkide seas esimeste hulka. Jaapani autotootja tõusis ka maailma parimaks tööstusalal ja autotööstuse kategoorias.

Auhind tunnustab Toyotat jätkusuutlikkusega seotud saavutuste ning keskkonnasäästlike hübriid- ja kütuseelemendiga sõidukite eest. Jaapani autotootja puhul tõstetakse esile selle keskendumist keskkonnateemadele ja jätkusuutlikele strateegiatele.

Ajakiri Newsweek asetab maailma suurima autotootja ettepoole teistest tuntud ettevõtetest nagu Apple, Starbucks ja Nike. Toyota parandas sel aastal oma punktisummat ettevõtete üleilmses tulemusjärjestuses.

„Keskkond on olnud Toyota tegevuse aluseks alates ettevõtte asutamisest,” ütles Toyota Motor Europe’i president ja tegevjuht dr Johan van Zyl.

„Meie 2015. aastal algatatud „Keskkonna väljakutse 2050” tõhustas põhialasid, milles vähendame mõju keskkonnale oma toodete kogu elutsükli kaudu. Newsweeki tunnustus tõestab, et Toyota kasutusele võetud jätkusuutlikkuse strateegia tasub end ära.”

Iga-aastane hinnang Newsweek Green Rankings hõlmab maailma kõige suuremaid börsil noteeritud ettevõtteid, hinnates keskkonnasäästlikkust kaheksa näitaja põhjal.

Newsweek võrdleb koostöös Corporate Knightsi ja HIP Investoriga ettevõtteid nende konkurentidega iga näitaja alusel, kaasa arvatud vee ja jäätmete hulk ning energia. Hinnangu Newsweek Green Rankings terviklik järjestus on saadaval Newsweeki veebisaidil.

Allikad: Toyota, ajakiri Newsweek. Kaanepilt: Andres Kruus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.