blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

XXI Rahvusvaheline Pressiralli stardib 3. juunil

21. Rahvusvaheline Pressiralli stardib 3. juunil Panevėžysest, Leedust, ja lõppeb järgmisel päeval Pärnus. Seekordne ralli on ürituse ajaloos pikim – esimest korda jõuab see kõiki kolme Balti riiki – Leedut, Lätit ja Eestit. Osalejad peavad läbima 714 kilomeetrit, millest 78 on erikatsed.

„Algus on võib-olla hirmutav, kuid kui seda korra teha, tahad igal aastal võistelda,“ ütles Pressiralli 9-kordne võitja Dainius Leonavičius. Ta on üks vähestest, kes on siiamaani kõikidel rallidel osalenud.

Dainiuse sõnul on ta nende aastate jooksul palju õppinud. „Peamiselt keskendumist, tulemusele orienteeritust ja mis kõige tähtsam – palju turvalisemat tunnet tavateedel. See on ilmselt kõige olulisem Pressirallidelt saadud õppetund ja autasu harjutamisele ja võidusõidule kulutatud aja eest.”

pressiralli

„Oma ajakirjanikukarjääri jooksul olen osalenud paljude autode testimisel. Mõtlesin pikka aega, miks mu Leedu kolleegid on rooli taga nii osavad. Ja alles pärast ise neil rallidel osalemist sain ma aru, miks see nii on – tänu nendel populaarsetel rallidel saadavatele kogemustele,“ ütles Martins Dzenītis Lätist. Sel aastal stardib ta Pressirallil juba üheksandat korda. Martins Dzenītis on praegu Riia motospordiklubi juht ja osaleb aktiivselt mitmetes võidusõidusarjades.

Viis aastat tagasi juhtis Martins enne viimast katset Pressirallit. Teised meeskonnad juba õnnitlesid teda ja ta kuulsat professionaalset kaardilugejat Andries Malnieksi. Kuid kõigest poolteist kilomeetrit enne finišit juhtus liidritel õnnetus ja nende Mitsubishi Lancer Evo VI maandus katusel. Pärast haiglast väljasaamist ja auhindamistseremooniale jõudmist andsid võitjad peaauhinna üle Läti meeskonnale, kuna uskusid, et just nemad olid tegelikud võitjad.  „Pressirallil on alati väga sõbralik atmosfäär. Lisaks on see hea võimalus kohtuda kolleegidega, keda tihti pole terve aasta näha saanud,“ ütles Martins Dzenītis.

Selleaastane ralli on eesti ajakirjanikule Toomas Vabamäele kümnes: „Mulle jääb mu esimene ralli Anykščiais alati meelde. Kolmepäevane üritus, treening enne võidusõitu, suletud kesklinnatänavad ja pealtvaatajate hulk. Ja milline atmosfäär!“ Toomas Vabamäe on korduvalt auhindu saanud ja tema parim saavutus oli neli aastat tagasi, kui nad koos Heiti Laastuga Ökoklassi arvestuses võitsid. „Kahetsen vaid seda, et osalemist nii hilja alustasin. Seega soovitan kõigil mitte seda enam kauem edasi lükata,“ muigas Toomas.

ACCELERISTA KOMM Vot selliste asjadega tegeletakse lähinaabruses juba aastakümneid. Aga meie ei lase Toomasel endale seda kahte korda öelda ja ühineme stardiriviga juba järgmisel reedel.

Leia Rahvusvahelise Pressiralli kohta infot FB lehelt

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com