Pühapäev, 5. veebruar 2023
Volvo Cars tõi avalikkuse ette uuenenud versiooni oma tippmaasturist XC90, millel on nüüdsest uudne kütusesäästlik mootorilahendus. See on järgmine samm Rootsi autotootja elektrifitseerimisstrateegia elluviimisel.

Uuenduskuuri läbinud XC90 on esmakordselt varustatud Volvo kineetilist energiat salvestava pidurisüsteemi edasiarendusega, mille lisamisel olemasolevale sisepõlemismootorile sündiski uus integreeritud elektriline jõuajam. Uus XC90 kannab esimesena uut ‘B’ seeriatähist.

Uus elektriline ajamisüsteem toob kaasa kuni 15 protsendi võrra madalama kütusekulu ja heitmetaseme reaalsetes sõiduoludes. Pidurdamisel tekkiva kineetilise energia salvestamine ja rakendamine aitabki vähendada kütusekulu ja heitmeid.

‘B’-seeria, kuhu nüüdsest uus XC90 kuulub, kujutab endast märkimisväärset edusammu Volvo Cars’i elektrifitseerimisstrateegia ellurakendamisel.

Uus XC90 ‘B’-seeria täiendab elektriliste mudelite reas olemasolevaid Volvo T8 Twin Engine pistikuhübriide.

Välimuses on algupärasele auhinnatud disainile tehtud kerge värskenduskuur – uued veljed, välisvärvid, modernse ilmega esivõre ja veel mitmed väiksemad detailid.

Tipptasemel sisekujundust märkimisväärselt muudetud ei ole, küll aga on nüüdsest võimalik valida veel enamate istmekombinatsioonide vahel.

Uus XC90 on saadaval mitmete istmelahendustega, et erineva elustiili ja eelistustega autoostjad leiaksid endale sobivaima: neljakohaline Excellence variant, seitsmekohaline ja uudisena nüüd ka kuuekohaline. Veelgi suuremaid võimalusi isikupärastamiseks pakuvad uued, sealhulgas ka villasegust salongimaterjalid.

Kui teise põlvkonna ehk 2015 mudeliaasta XC90 turule toodi, tähistas see Volvo Cars’i transformatsiooni algust. Ja see ei tähendanud üksnes uudsete “Thori-haamri” – kujuliste tulede esmaesitlust, ehkki ennekõike just tänu omanäolistele tuledele on auto liikluspildis imelihtsasti ära tuntav.

Toonane XC90 tugines Volvo poolt välja töötatud uuel platvormil, mootori- ja turvalisustehnoloogial. Samuti väljendas see Volvo uut visuaalset olemust ja oli ühtlasi ka esimene mudel, mis esitles uut tootearhitektuuri Scalable Product Architecture (SPA).

Kõik need uudsed tehnoloogilised lahendused ja innovatsioonid, mida pakuti ajavahemikus 2015 – 2019 teistel Volvo 90- ja 60-seeria mudelitel, on alati leidnud kindla koha ka XC90 varustuses.

Kõige selle tulemusena on Volvo mudelivaliku tippmaastur olnud pidevas arengus ning leidnud üle maailma enam kui 320 000 ostjat. Kliendi rahulolu-uuringud näitavad aga kõrgeid tulemusi – Volvo on tõepoolest ikka veel turvalisuse sünonüüm, sellele lisaks ka moodne, ühenduv ja suurepäraselt sõidetav.

Aktiivturvalisustehnoloogia poolel on nüüd XC90 juhti assisteerimas City Safety abisüsteem ja pimenurga infosüsteem.

Automaatpidurdusega City Safety on tänini ainus juhiabilahendus, mis suudab sõidu ajal tuvastada nii jalakäijaid, jalgrattureid kui ka suuremaid loomi.

Esmakordselt XC60-l esitletud vastutulevate sõidukite jälgimissüsteem Oncoming Lane Mitigation on nüüd olemas ka XC90 varustuses, samuti on nüüdsest ristuva liikluse hoiatus Cross Traffic Alert varustatud automaatpiduriga.

Kõik eelmainitu koos passiivturvalisuslahendustega muudab XC90 üheks kõige turvalisemaks sõidukiks ning rõhutab Volvo Cars’i kindlat pühendumist maksimaalselt turvaliste autode tootmisele.

XC90 oli esimene Volvo mudel, mis pakkus Apple CarPlay ühenduvust, nüüd ühildub see ka Android Auto’ga. XC90 Sensus info- ja meelelahutussüsteem on viimastel aastatel saanud mitmeid uuendusi, nüüd on sellega integreeritud ka Spotify muusikarakendus.

2020. mudeliaasta Volvo XC90 noobli suure linnamaasturi tootmine algab Rootsis Torslanda tehases juba tänavu maikuus, tellimuste vastuvõtt algab eri turgudel järjepanu. Eesti osas tasub Volvo kodulehel silma peal hoida.

Allikas: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.