Laupäev, 1. aprill 2023
WayRay teatas uue, liitreaalsust kasutava navigatsioonisüsteemi Navion väljalaskmisest, mis projekteerib holograafilised GPS-i andmed ja teated juhile auto esiklaasile.

WayRay Element on nutikas juhi tegevust, ohutust ja kütusekasutuse efektiivsust monitooriv jubin, mis käib auto OBD-pessa. Šveitsi startup keskendub koostöös Orange Business Services’iga, B2B globaalse telekomioperaatori ja IT-lahenduste juurutajaga, autode telemaatika arendamisele.

Element on oma olemuselt kantav nutiseade su autole. See käib ükskõik millise pärast 1992. aastat toodetud auto OBD pistikusse ja jälgib juhi tegevust, sõiduajalugu, maksumust, kütusekasutust, asukohta ja auto üldist tervist. Kogu informatsioon visualiseeritakse ja tuuakse kasutajani läbi nutitelefoni, tahvel- või personaalarvuti. Seadmesse on sisse ehitatud automaatne sõidutreeningu rakendus, mis analüüsib andmeid ning pakub võimalusi sõiduoskust parandada.

“Tänapäeval on holograafiline navigatsioon ainus turvaline viis navigeerida, eriti võõrastes kohtades. Navionil on vähemalt kaks tuntavat eelist traditsiooniliste GPS-ide ja muude autodes kasutatavate navigatsiooniseadmete ja nutitelefonide ees. Esiteks on holograafia ainus liitreaalsust toetav tehnoloogia, mis on kriitiline päriselus reaalse navigatsiooni loomise jaoks. See vähendab nägemise kahedimensiooniliselt kujutiselt reaalsusele ümberfokusseerimisest tulenevat tähelepanu hajumist, mis on ohtlik ja juhile ebamugav,” ütles Vitali Ponomarev, WayRay asutaja ja tegevjuht. Ponomarev selgitas, et teine eelis on äärmiselt täpne navigatsioon, mis saavutatakse Inertial Hub nimelise abil, mis hõlmab hulka sensoreid, sealhulgas kaamerat, aktseleromeetreid ja güroskoope.

Orange Business Services varustab WayRay kõiki USA sõidukeid juhtmevaba ühenduse ja teenusejuhtimisega, mis võimaldab Navioni ja Elementi kasutavatel autodel andmeid vastu võtta, saata, jälgida ja kuvada. Orange’i rahvusvahelise võrgu ulatus võimaldab pidevat ligipääsu ükskõik kust USAs koos WayRay võimalusega laieneda ka mujale, näiteks Aasiasse ja Euroopasse.

“Igapäevaelektroonika autotööstuses on stabiilsusele väga tundlik. Mis meile just Orange’i M2M sektori puhul meeldis, oli arenenud lähenemine meile sarnastele ettevõtetele ja teenustele. Kõik oli valmis ja meid ootamas,” ütles Ponomarev.

Seade kuvab virtuaalse marsruudi joone reaalsele teele, nii et juht ei pea silmi esiklaasilt ümber fokuseerima ega oma GPSi vaatama. “Navigatsioon saab vältimatult osaks digitaalsest infrastruktuurist. Me usume, et Nutika Linna kontseptsioon tähendab sõidukite navigatsiooni ja automaatseid liiklussüsteeme suhtlemas ja koostööd tegemas. Mis puutub meie holograafiliste ekraanide tehnoloogiasse – me näeme palju potentsiaalseid rakendusi teistes igapäevaelektroonika valdkondades, eriti mängutööstuses ja tuleviku töö- ja eluruumides,” ütles Ponomarev.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Läbi leiutiste liiklusohutuse poole ja mida vähem me teelt kõrvale vahime, seda parem. Võib-olla siis kunagi tuleb ka meil selline vahva aasta, nagu praegu Norras.

 Allikas: eWeek, meedia: WayRay

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.