Esmaspäev, 4. märts 2024
Volvo on teatanud, et on seadnud eesmärgiks müüa 2025. aastaks kokku miljon vähemalt osaliselt elektrijõul edasiliikuvat autot.

Rootsi ettevõte kavatseb selleni jõuda, pakkudes igast tootevalikus olevast mudelist vähemalt kaht hübriidversiooni ja lastes 2019. aastaks välja ka täiselektrilise auto.

Tegevjuht ja president Håkan Samuelsson ütles: “See on taotluslikult ambitsioonikas eesmärk. See on väljakutse, aga Volvo soovib olla elektrifitseerimisele lülitumise esirinnas.”

Volvo on selleks valmistunud juba viimased viis aastat. Välja on arendatud kaks uut sõidukiplatvormi nii suuremate kui väiksemate autode tarbeks – Scalable Product Architecture (SPA) ja Compact Modular Architecture (CMA), mida saab kohandada nii hübriid- kui täiselektrilistele autodele.

The all-new Volvo XC90 - Charging

Suuremad, 90- ja 60-seeria autod ehitatakse SPA-le, ning varsti lansseeritakse ülemaailmselt hulk CMA-le ehitatud 40-seeria mudeleid. Kõikidest autodest tuleb ka elektriversioon.

Uus truudusevanne elektriautodele moodustab osa Rootsi autotootja strateegilisest jätkusuutlikkuse programmi laiaulatuslikust ülevaatest. Täna väljakuulutatud programm sisaldab mitmeid kohustusi, mis paigutavad jätkusuutlikuse ettevõtte tulevaste ärioperatsioonide keskmesse. Uue programmi nimeks on pandud “omtanke“, mis tähendab rootsi keeles arvestamist või hoolimist.

Teiste Volvo võetavate kohustuste hulgas on 2025. aastaks kliimaneutraalse tegutsemise saavutamine, 2020. aastaks vähemalt 35 protsenti ettevõtte juhtidest naised, täiendavalt edasi liikuda oma visiooni suunas, et 2020. aastaks ei saa keegi uues Volvos surma ega tõsiselt vigastada ning töötada koos rahvusvaheliste partneritega jätkusuutlikkuse nimel.

“Jätkusuutlikkus ei ole midagi uut või eraldiseisvat, see on midagi, mis on seotud kõigega, mida me teeme. See on lihtsalt meie tegutsemise viis. Uus jätkusuutlikkusele pühendumise programm peegeldab Volvo jaoks fundamentaalset usku, et peame kasvama vastutustundlikult,” ütles Håkan Samuelsson.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Sedasorti tõsidus ja vastutustundlikkus on see, mis on Volvo eriti põhjamaise inimese teadvusesse aktiivselt toonud ja sügavale istutanud. Olles omal ajal ilma teinud turvalisusalaste innovatsioonidega nagu turvavöö ja külgkokkupõrkekaitse SIPS, on loomulik, et standardeid hoitakse kõrgel ja pöördutakse ka uuenduslikumate jõuallikatehnoloogiate poole. Lisaks edendatakse sellega paralleelselt võrdõiguslikkust, keskkonnasäästlikkust ja ilmselgelt ei jäeta kõrvale turvalisustki. Ja kuigi kindlasti on ka selle taga suur äri, on hea, et sealjuures ei unustata muudki peale rahanumbri.

Allikas ja meedia: Volvo

KOMMENTEERI SIIN