blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Volkswageni V-Charge – teadusprojekt võitis „2015 Connected Car Award“ auhinna

Projektis osalesid lisaks Volkswageni kontsernile ka Šveitsi riiklik tehnikainstituut (ETH) Zürichist, Braunschweigi tehnikaülikool, Robert Bosch GmbH, Parma ülikool ja Oxfordi ülikool. Volkswageni margi elektri- ja elektroonikauuringute juhile Volkmar Tannebergerile ning Volkswageni kontserni elektri- ja elektroonikauuringute juhile Thomas Formile, kes esindasid kõiki projektipartnereid, anti auhind üle 6. jaanuaril Las Vegases tarbeelektroonika näitusel CES.

„V-Charge“ tuleb sõnadest „Valet Charge“ ning näitab tulevikusuunda automatiseeritud parkimise ja elektrisõidukite laadimise alal. Parkimisteenindaja kasutamine (valet parking) on just USA-s väga populaarne: sihtkohas antakse sõiduk üle teenindajale, kes selle kliendi eest ära pargib. Soovi korral ajab teenindaja pärast ka auto parklast välja ja annab selle kliendile taas üle, nii et viimane ei pea parkimisele aega kulutama.

Projekt „V-Charge“ kasutab seda ideed, ühendades parkimiskoha automatiseeritud otsingu ja elektrisõidukite laadimise. Lahenduse nutikaim osa on see, et sõiduk leiab automaatselt laadimisseadmetega varustatud vaba parkimiskoha, mis võimaldab akut induktiivselt laadida. Kui laadimisprotsess on lõppenud, vabastab sõiduk laadimiskoha teiste elektrisõidukite tarbeks ning otsib endale ise tavalise parkimiskoha. Integreeritud kaamerad ja ultraheliandurid tuvastavad jalakäijaid, jalgrattureid ning teisi sõidukeid, võimaldades sõidukil „segaliikluses“ liigelda.

Auhind „Connected Car Award“ hõlmab kõiki autode ühenduvusega seotud teemasid ning Auto Bild ja Computer Bild on seda andnud välja alates aastast 2013. Kahe ajakirja spetsialistid panevad kokku kandidaatide nimistu, millest lugejad valivad internetihääletusel välja oma lemmikud üheksas kategoorias.

ACCELERISTA KOMM See on nüüd üks selliseid asju, mida meie siin põnevate asjade turulejõudmise vaatepunktist üsna hüljatud maailmanurgas näeme ilmselt veel väga kaua aega vaid ekraanilt. Aga parem ekraanilt kui üldse mitte, siin ta on – auhinnatud V-Charge!

 

Allikas ja meedia: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com