Neljapäev, 18. aprill 2024
Veinisõbrad ei pea enam muret tundma, mis värvi on nende hommikud ja lõunatunnid – nüüdsest saab oma argipäeva ilmestada veinikarva autoga! Volkswagen inspireerus müütilisest prantsuse viinamarjasordist Malbec ning lõi selle värvi baasil suure Touareg-linnamaasturi eriseeria.

Vastne Touareg Executive Edition täiendab populaarse linnamaasturi mudelivalikut ning avaldab muljet kallihinnalise varustusega. Lisaks „Malbec Red“ kerevärvile on elegantne erimudel väljast äratuntav ka põhivarustusse kuuluvate 20-tolliste mustade “Mallory” valuvelgede järgi.

VW Touareg

Ostjate käeulatuses on ka kõik muud, 20- ja 21-tolliseid valuveljed, aga just “Mallory” on see üks ja ainus, mis viinamarja karva autoga tootja nägemuses kokku klapib. Veinikummardaja Touaregi stiilset välimust täiendavad tumendatud taga- ja küljeklaasid, samuti kirsipunaseks toonitud leed-tagatuled.

Touareg Executive Editioni hinnaline eristumine jätkub ka interjööris. Kallihinnalise üldmulje loovad rombimustrilise musta nappanahaga kaetud istmed ning tubakakarva niidiga tehtud kontrasttoonis tepingud.

Sõidumugavust lisavad kliimaseadmega varustatud esiistmed juhile ja tema kaasreisijale esireas. Lisaks temperatuurile saab neil istmetel nupuvajutusega reguleerida ka tuulutust.

Interjööri ilmestavad arvukad väärispuidust ehisosad, roostevabast terasest ja valgustusega ukseläved kirjaga „Executive Edition“ ning eraldi reguleeritav miljöövalgustus.

Veinifänni veinikarva Touareg ei ole odav auto. Veinilembuse eest tuleb maksta summasid, mis algavad 64 925 eurost. Selle eest saab 150 kW/204 hj V6 TDI Touaregi.

Touareg Executive Edition 150 kW/204 hj keskmine kütusekulu on 6,6 l/100 km, keskmine CO2-heitme hulk 173 g/km, energiaklass B

Touareg Malbec
Malbec on viinamarjasort,mida võib nimetada lausa mütoloogilseks Chimeraks – olendiks, kel mitu nägu kuid samalaadne sisu. See on viinamarjasort, millel on ligi 200 erinevat sünonüümi. Tuntumad neist: Cot (Cahors), Pressac, Agreste, Negrera, Magret jne.

Malbec on tume viinamarjasort, mis pärineb ajalooliselt Bordeaux’ aladelt. Ta on üks seitsmest tumedast marjast, mida kasutati 19.sajandil kuulsate Bordeaux’ Claret’ide valmistamiseks. Segudes on Malbeci osakaal maksimaalselt 10-15%.

Malbec on läbi aegade domineerinud Lõuna.Prantsusmaal, Cahors’is, kus tema osakaal punaveinides peab olema vähemalt 70%. Kuna Malbec armastab päikest teistest tumedatest viinamarjasortidest rohkem, siis ei valmi ta jahedatel aladel enamikel aastatel korralikult. Koduselt tunneb Malbec end soojema kliimaga riikides nagu Argentiina, Tšiili, Uruguay, Austraalia ja Ameerika Ühendriigid.

Malbeci kuulsus tõusis koos Uue Maailma veinide populaarsuse kasvuga. Eestlaste maitse järgi on eriti Argentiina Malbec, kus sellest marjast valmivad tumedad, võimsad, veidi robustsed punaveinid, mis vajavad küpsemiseks vähemalt 3 aastat, Cahors’i veinid aga isegi kuni aastat. Küps Malbec on ilus, täidlane, pehme, ploomine, noorena üsna „karvane”.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Hmm. Vein ja tubakas. Veinikarva auto? Karsklased kukuvad praegu peavaluga maha ja hakkavad oigama. Samas, miks ka mitte, see näeb ju hea välja. Keegi polegi öelnud, et ainult veinisõbrad võivad osta – täis karsklastele on ka lubatud; aga teatavat elustiili-statementi võiks nii hinnalise auto roolist muidugi otsida.

VW annab meile taas kord võimaluse veinpunaselt üle korrata: ära joo (- suitseta, – messi, – kõnele), kui sõidad. Veinikarva auto on lihtsalt ilu pärast; ja kallim kui tavaline Touareg ega tähenda automaatselt seda, et nüüd võid vabamalt võtta.

Tootjale annab Malbeci sünonüümnimede rohkus võimaluse, edaspidi nimetadagi oma sõidukid kasvõi ainult ühe viinamarjasordi järgi – meile Malbec, prantslastele Agreste, kreeklastele Cot, jne.

Allikas: Volkswagen, Nautimus

KOMMENTEERI SIIN