Pühapäev, 1. oktoober 2023
Kuigi uut Honda Civic Type R-i pole veel avalikustatudki, alistas prototüüp juba eelkäija rajarekordi kuulsal Suzuka ringrajal Jaapanis.

Eelmine esiveoliste seeriatootmisautode rekord oli eelmise, FK8 põlvkonna Civic Type R Limited Editioni käes. Tegu on rajasuutlikuma erimudeliga, mis on tavamudelist kergem, jäigem, rohkema aerodünaamilise surujõuga ja üleüldiselt igapäevakasutuseks ebamugavam.

Kui Limited Edition märkis Suzuka 5807 m rajal rekordajaks 2:23,993, siis uus Type R uuendas rekordi 2:23,12 peale. Allpool lingitud videost on näha, et ring möödub täiesti draamavabalt – Honda lihtsalt oskab suurepärase juhitavusega esiveolisi teha.

Uus Civic Type R peaks säilitama 2-liitrise turboga K20C1 mootori, mis ka eelkäijatelt tuttav. Täpsed muudatused pole teada, kuid vaevalt, et jõud samaks jääb – eelkäija pakkus 316 hj. Loomulikult säilib ka suurepärane kuuekäiguline käsikast.

Kuivõrd tavamudel on rajal sama suutlik kui eelkäija rajafookusega erimudel, võib uuendusi oodata ka veermikult ja aeropaketist, kuid see jääb hetkel spekulatsioonide tasemele. Arvestades, et tootmiseelne mudel juba rekordeid ründab, ei ole seeriaauto avalikustamine kaugel ja pikalt spekuleerimisega enam tegelema ei pea.

Meedia: Honda

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.