Esmaspäev, 4. märts 2024
Sel aastal jõuavad Eesti automaastikule mitmed uudismudelid alates elektrilistest Fiatidest ning uutest Jeepi maastikuautodest kuni võimsate Quadrifoglio märki kandvate Alfa Romeoteni. Mille poolest tänavused automudelid silma paistavad?

„Eelmisel aastal laiendasime edukalt Fiati, Fiat Professionali, Abarthi, Alfa Romeo ja Jeepi müügi- ja teenindusvõrgustikku Baltimaades, sealjuures suurim laienemine on toimunud just Eestis,“ sõnas Autobrava Baltikumi tegevjuht Paulius Kudriavcevas. Ta lisas, et esinduste võrgustik tagab nii autode parema kättesaadavuse kui ka mugavamad hooldustingimused.

Juba sel kevadel jõuab Eestis müüki esimene elektriline Fiat 500. „Nii suuruselt, disainilt kui ka välimuselt on tegemist ehtsa Fiat 500-ga üksnes selle vahega, et sisepõlemismootor on uuel mudelil asendatud elektriajamiga, mille 42 kW aku võimaldab ühe laadimisega sõita 320 kilomeetrit maanteel ning 450 kilomeetrit linnarežiimil,“ selgitas Autobrava tegevjuht. Ta rõhutas, et kiirlaadimisfunktsioon võimaldab juba 5 minutiga laadida piisavalt, et auto suudaks läbida 50 kilomeetrit.

Lisaks jõuab kevade lõpus Eestis müügile ka oluliste uuendustega Fiat Tipo, millel on keskkonnasõbralikum mootor ning varustuses ka viimase põlvkonna juhiabi- ja ohutussüsteemid. Mudel on jätkuvalt saadaval nii luukpära, sedaani kui ka universaalina.

Uued mudelid elukutselistele juhtidele

Kudriavcevase sõnul tuleb Fiat Professionali tarbesõidukitest suvel Eestis müüki täiselektriline E-Ducato kaubik ning aasta teises pooles ka uuenduse läbi teinud väikekaubik Fiat Doblo.

„E-Ducato on ustav abiline ka pikka maad sõites, sest sõltuvalt akust on ühe laadimisega võimalik läbida kuni 330 kilomeetrit ehk ühest Eesti otsast teise. Auhinnatud väikekaubiku Fiat Doblo varustusse kuulub aga nüüdsest näiteks uudne 7-tollise puutetundliku ekraaniga multimeediasüsteem ning Trekking komplekt,“ sõnas Autobrava tegevjuht.

Preemiumsegmendi uudised

Märtsis jõuab esmakordselt Eesti turule Jeepi preemiumsegmendi pikap Gladiator, mis põhineb klassikalisel Wrangleril, kuid erineb jõulise mootori ja kõrgtehnoloogilise sisu poolest.

„Eestis müügile tulevatel Gladiatoritel on 3-liitrine ning kuni 264-hobujõuline V6 turbodiiselmootor, mistõttu suudab see vedada ka rohkem kui 2700 kg kaaluvat haagist,“ selgitas Autobrava tegevjuht. Suvel saab Eestis tutvuda ka hübriidautoga Jeep Wrangler 4xe ning septembris uue kompaktse linnamaasturiga.

Kõik Alfa Romeo fännid saavad käesoleva aasta kevadel teha proovisõite uue Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglioga, millel on topeltturboga 510-hobujõuline V6 mootor, mis tagab suurepärase võimsuse ning sõidudünaamika. Meie arvustust viimase Stelvio Quadrifoglio kohta saab vaadata allpool.

Proovisõitudele saab registreerida United Motorsi Tallinna ja Kohta-Järve esindustes ning Tartus AS Carringis.

Foto: Jeep

KOMMENTEERI SIIN