Uus Volkswagen Crafter on sündinud inseneride ja seniste klientide koostöös. Mõttetalgute tulemusena valmis eelkäijast oluliselt kaasaegsem ja mugavam tarbesõiduk, mis sobib nii pakiveofirmale kui ehitusettevõttele. Sõiduki tootmiseks rajati Poola moodne tehasekompleks.

Peagi müügile jõudev Crafter, Transporteri “suurem vend”, on Volkswageni tarbesõidukite seas kindlasti tähelepanu vääriv, sest on n-ö nullist peale ehitatud ja pakub laias valikus eriotstarbelisi mudeleid. Uus Crafter veereb tehasest nelja põhimudelina, mida omakorda saab kolmes kõrguses ja pikkuses. Crafteri veojõuskeemide hulka lisandub VW 4MOTION nelikvedu ning uued ökonoomsed jõuallikad koos manuaal-või automaatkastiga.

Rõhku on pööratud aerodünaamikale, Crafteril on see koefitsent üsna väike, vaid 0.33 Cd. Lisaks on juhi käsutuses erinevad abisüsteemid, mis vastavalt vajadusele kergendavad näiteks kullerite tööd või aitavad ehitusplatsil paremini manööverdada.

Volkswagen Crafter

SUUREM VEORUUM

Crafteri uued EU6 mootorid ja aerodünaamilisem väliskuju annavad mudelile omas sõidukiklassis madalaima kütusekulu ja heitmenumbrid. Uus Crafter saab plusspunkte ka vastupidavuse ja vähese hooldus- ning remondivajaduse eest. Kõik see kokku vähendab sõiduki ülalpidamiskulusid.

Auto välismõõtmed ei tundu suured, aga veoruumist on võetud viimast – see teeb Crafterist manööverdatava ja hõlpsasti juhitava sõiduki. Veoruumi pikkuse ja mahutavuse osas ületab uus Crafter oma eelkäijat kui enamust sama segmendi tarbesõidukeid.

Ettevõtluses on oluline, et tarbesõiduk oleks kasutatav võimalikult erinevates valdkondades. Neli põhimudelit koos kolme katusekõrguse ja kere pikkusega võimaldavad kasutajal valida kõige sobivamas suuruses ja funktsioonidega Crafteri.

UUED JÕUALLIKAD

Crafteri ostjad saavad valida 75 kW (102 PS), 90 kW (122 PS) ja 103 kW (140 PS) mootori või kahe turboga 130 kW (177 PS) TDI mootori vahel.Spetsiaalselt Crafteri jaoks loodi “EA 288Nutz” 2.0-liitrine TDI mootor, mis tuleb valikusse neljas erinevas võimsusseades.

Mootori valik sõltub ka veosüsteemist. Valikus on nii esi-, taga- kui nelikvedu (4MOTION) ning manuaal- ja automaatkäigukast. Nii mitmekesist valikut pakutakse tarbesõidukite segmendis esmakordselt.

MOODSAD JUHIABISÜSTEEMID

 

Uus Crafter seab kaubikute kategoorias juhiabisüsteemidele täiesti uued standardid. Eesmärgiks on kaitsta juhti ja kõrvalseisjaid aktiivsete ja passiivsete turvamehhanismide rakendamisega igas olukorras.

Esmakordselt kasutatakse Crafteri puhul elektromehaaniliselt juhtimissüsteemi, mis võimaldab sõiduki varustada hulga aktiivsete juhiabisüsteemidega: ESP koos järelveose stabilisaatoriga, ACC adaptiivne püsikiirushoidik, kokkupõrkejärgne pidurdussüsteem, külgtuule kompensaator, abisüsteem järelveosega manööverdamiseks jms.

Ka passiivse ohutuse osas on sõidukil palju pakkuda, alustades eesmistest, külgmistest ja pea õhkpatjadest juhi- ja kõrvalistmetel ning lõpetades hoiatussüsteemidega nagu tagurdamiskaamera, parkimiskauguse andur ja Rear Traffic Alert tagant läheneva sõiduki hoiatussüsteem. Sõiduk saab külge leedesituled, nurgatuled ja Light Assist süsteemi. Lisaks tulevad Crafteriga kaasa klientide vajadustega kohandatud veebiteenused.

Crafter tehas

UUS TEHAS POOLAS

Uue põlvkonna Crafteri tootmiseks ehitati Wrzesniasse täiesti uus tootmistehas. Tegu on Volkswageni teise tootmisliiniga Poolas. Esimene, praeguseks enam kui 20 aastat tegutsenud Volkswageni tehas asub Poznan-Antoninekis.

Crafter’i tehas katab umbes 218 hektarist ala, mis võrdub 300 jalgpalliväljaku pindalaga. Täisvõimsusel huugavas Wrzesnia tehases töötab üle 3000 inimese. Piirkonda plaanivad oma tootmisüksused rajada ka mitmed tarneettevõtted, mis loob ümbritsevate elanike jaoks täiendavaid töökohti.

craftercockpit20160727_dbf

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tarbesõidukite moodsamaks muutumine lihtsustab nii kasutajate kui kaasliiklejate elu oluliselt ja aitab kaasa liiklusturvalisuse kasvule. Kõige tähtsam on siiski, et su igapäevane töövahend oleks vastupidav, mugav, kasutajasõbralik ja ökonoomne. Näib, et VW on tarbesõidukite segmendis need omadused prioriteetseks tõstnud.

Kahjuks ei ole veel teada kahe olulise asja kohta: millal Eestisse jõuab, ja mis maksab? Inglaste veebileht annab vastuseks “keskmise varustusega kaubabussi hind alates 27 000 eurost” ja lubab, et tuliuued VW tarbesõidukid jõuavad töömeeste juurde juba uue aasta alguses. Ootame uusi kaubanduslikke teadaandeid!

Allikas ja meedia: Volkswagen

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.