Kui Golf tundub liiga mainstream, oota ära uus Seat Leon

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volkswagen Grupi-sisesed eneseotsingud on Seati jätnud justkui äraootavale positsioonile: kas sellest saab esmaklassibränd või Lääne-Euroopa uus Volkswagen? Põnevad on nende mudelid igal juhul, teinekord põnevamadki kui volkaril. Seega – kui Golf tundub liiga mainstream, oota ära uus Seat Leon ja sa ei pea pettuma, see on ilus auto.

Seat kipub jääma oma kontsernikaaslaste Škoda ja Volkswageni varju, samas on Seati märki kandvad mudelid täiesti samaväärsed eelmainitud sõsaratega ning kuna enamasti tuleb kolmikutest viimane laps just hispaanlaste autopajast jääb mõnigi lastehaigus põdemata.

Nii on see näiteks Tiguan-Kodiaq-Tarraco puhul, kus viimane on saanud kõige värskema, isegi audiliku disaini ning on kvaliteedi ja hinna suhtelt kaugelt parem kui Volkswagen, sisaldades juba baastasemel korralikku varustust.

Mida VAG õieti mõtleb kolme brändi üksteisele järjest lähemale mudides, me ei tea. Õnneks ei tšehhid ega katalaanid pole lõpuni oma uhkust maha matnud ja toodavad autosid, mis – loo algusesse tulles – sunnivad emafirmat enesesse vaatama ja küsima, kuidas identifitseerida VW-d.

Positiivne fakt on aga see, et 2019. aasta tõi Seatile läbi aegade parima müügitulemuse, kokku läks kaubaks 574 100 sõidukit.

Ka tulevik näib helge, sest kohe-kohe on oodata läbinisti uuenenud Leoni, tegemist on Seati enimostetava mudeliga. Ja moodsatele aegadele omaselt peaks see lisaks juba praeguse põlvkonna CNG-versioonile tulema ka “sabaga” ehk pistikhübriidina.

Leon aga on teadagi Seati versioon Volkswagen Golfist, mille 8. põlvkonna mudel äsja ilmavalgust nägi. Väga palju me ju uuest autost ei tea, aga meil on ametlik info esmaesitluse kohta – see toimub 28. jaanuaril – ja paar “õrrituspilti”, kus paistab, et nad teevad seda jälle: VW on nii peavool, koore riibuvad Škoda (Octavia) ja Seat Leon.

Seati äsja avaldatud ”degustatsioonifoto” uue Leoni tagaosast paljastab, et tagatulesid ühendab nagu ka Tarracol üle tagaosa kulgev valgusjoon. Uudne näeb välja ka käsitsi kirjutatud moega mudelinimetus.

Kuna Leon on Golfi platvormikaaslane, on mootorivalikus usutavasti samad 1,0- ja 1,5-liitrised turbo-bensiinimootorid ja 1,6-liitrine diisel.

Oodata võib ka kerg- ja pistikhübriidi ning CNG-versiooni. Üsna suure tõenäosusega lisandub ka uuest Leonist Cupra mudel, seda siis aga Cupra märgi all. Miks nad selle eraldi tuppa tõstsid, ei saa ka täpselt aru, ülevoolavalt fännid just uut brändi tervitanud pole.

Allikad: Seati pressiruum, CarThrottle

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.