Laupäev, 23. september 2023

 

NP 300 Navara võitis 2016. aasta pikapite auhinnatseremoonial rahvusvahelise peaauhinna.  Kohtunike kiidusõnu pälvisid pilkupüüdev välimus ja sõitjateruum, tehnoloogia, mida selles klassis varem ei ole kasutatud, 2,3-liitrine dCi mootor ning muljetavaldav kandevõime ja maksimaalse haagise mass.

139732_1_5Uue NP300 Navara tootmine algab Barcelonas just praegu, esimesed uuenenud Nissani pikapid peaksid tootmisliinilt maha veerema veel novembris. Euroopas jõuab auto müüki 2016. aasta veebruarist. Ehkki tootmine alles käivitub, võitis uus Nissan NP300 Navara juba 2016. aasta rahvusvahelise aasta pikapi auhinna. See anti üle Prantsusmaal, Lyonis peetud tseremoonial.

Auhinda vastu võttes ütles Nissani väikeste tarbesõidukite allüksuse asepresident Philippe Guérin-Boutaud: „See mainekas auhind avaldab tunnustust Nissani 80 – aasta pikkusele kogemusele pikapite valdkonnas. Rahvusvahelise aasta pikapi rangete katsete käigus paljastus täiesti uue Nissani tugev ja uudne iseloom.”

Navara auhinna vastuvõttUus NP300 Navara läbis ranged katsed, mille käigus hinnati pikapite maastikuvõimekust, maanteesõiduomadusi ning hinna ja kvaliteedi suhet.  Samuti hinnati sõidukite võimekust tööloomana – võrreldi nende haagise veovõimet.

Kohtunikud jagasid kiidusõnu Navara suurepärasele maantee- ja maastikuvõimekusele, võimsale mootorile ning suurele kandevõimele.  Nissani äsja turule tulnud pikap edestas tihedat konkurentsi pakkunud Mitsubishi L200 ja Ford Rangerit.

Uus NP300 Navara on krossoverile omaselt mugav ja elegantne, kuid säilinud on Navarale iseloomulik suurepärane maastikuvõimekus, vastupidavus ning kandevõime. Arvukaid uuendusi on tehtud veermikus, näiteks on uus viie hoovaga tagavedrustus Double Cabi versioonile ja varasema mudeliga võrreldes 67 mm pikem veokast. Nissan NP300 Navara pakub lisaks sõiduomadustele ka rikkalikult kaasaegset ja taskukohast tehnoloogiat: autos on täisvaatemonitor (AVM) ja esikokkupõrke ennetussüsteem (FEB).

139730_1_5„Nissan on Euroopa klientide seas saavutanud tuntuse võimekate nelikveoliste mudelite ja uudsete crossoverite valmistajana. Uues NP300 Navaras on need kaks suurepärast valdkonda segunenud, et pakkuda tõeliselt läbimurdelist pikapi, milles on ühendatud jõulise 4 x 4 vastupidavus ning crossoveri rafineeritus ja säästlikkus,” lisas Nissan Europe’i tarbesõidukite valdkonna direktor Ponz Pandikuthira.

 „On suur au olla valitud rahvusvaheliseks aasta pikapiks kogu Euroopa kõige kogenumatest tarbesõidukeid tundvatest ajakirjanikest koosneva žürii poolt. Täname rahvusvahelise aasta pikapi (IPU) žürii liikmeid selle auhinna ja uue Nissan NP300 Navara esmaklassilisuse võimsa heakskiidu eest.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Tuleb tunnistada, et juba eelmise põlvkonna Nissan Navara võlus oma sõiduvõimekuse ja sõidumugavusega. Pole seega ime, et uus tulija kohe alguses laua lagedaks lööb. Saame näha, kas uustulnuk suudab ka hinnapoliitikas oma eelkäijat järgida ning Navara hinna-kvaliteedi suhe saab olema paigas ehk ühele korralikule tööloomale just täpselt paras.

Kui midagi taga nutta, siis eelmise Navara V6 jõuallikat. See oli tõesti… elamuslik. Aga uued ajad toovad uued kombed, mootorite suurusnumbrid lähevad tänapäeval küll väiksemaks, nende võimekus aga ei pruugigi häbenedes lati alt läbi roomata. Saame näha!

Vaata, kuidas valmivad Hispaanias, Barcelona tehases uued Nissan NP300 Navara pikapid:

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.