Laupäev, 20. aprill 2024
2017. aastal esitletud teise põlvkonna Mazda CX-5 viis insenerifilosoofia järgmisele tasandile. Auto muutus mugavamaks, viimistletumaks ja juhile veel paremini kuuletuvaks. CX-5 võitis palju auhindu, kaasa arvatud Leedu Aasta auto tiitli.

Värskendatud Mazda CX-5 loomisel pühenduti kahele teemale: sõitjateruumi kvaliteedile ja sõidudünaamikale. Värskendatud CX-5 tunnetus on täpsem ja sellega on parem sõita kui varem. Autot peetakse üheks kõige nauditavamaks juhile suunatud linnamaasturiks üldse. Uuendatud mudel jõudis hiljuti ka Balti turule.

Mazda CX-5 2021

„Kaasajastatud Mazda CX-5 edulugu tugineb täiustatud välis- ja sisedisainil, mootoritel ja sõidudünaamikal nii maanteedel kui ka maastikul. Olulisel kohal on ka müra ja vibratsiooni vähendamine ja i-Activsense paketti kuuluvad turvatehnoloogiad. See on stiilne, meeleolukas ja nutikas sõiduk, mis pakub linnadžiibi ostjatele tõelist sõidurõõmu,“ ütles Karolis Misevičius, Mazda Baltikumi turundusjuht.

Rohkem värve, suurem ekraan

CX-5 julge ja kõrgetasemeline välisdisain on uusima mudeliuuenduse juures jäänud suuresti samaks, ainsana on muudetud auto esiosa ja logo. CX-5 on saadaval kümnes värvitoonis, uue värvina on lisandunud hall metallikvärv Polymetal Grey Metallic.

Kõigi viimase põlvkonna Mazdade sõitjateruum on loodud nii, et moodustuks nutikalt üles ehitatud keskkond, kus kõik olulisemad näidikud on paigutatud ergonoomiliselt ümber rooli.

Värskendatud Mazda CX-5 Connect ekraan on kasvanud kaheksa tollini, et navigatsioonisüsteemis saaks kuvada suuremaid ja selgemaid tekste ning suurendatud 360-kraadi vaadet. Mazda Connecti kütusekulu näidikule on lisandunud uus funktsioon, mis võimaldab juhil reaalajas jälgida silindrite sisse- ja väljalülitumist.

CX-5 interjööri on täiustatud kvaliteetsete leedtuledega, sõitjateruumi keskse tule ja pakiruumi tulega – need kõik on saadaval kogu mudelirivi ulatuses baasvarustusena.

Suur valik mootoreid

Sel aastal klientideni jõudval CX-5-l on rivi SkyActiv bensiini- ja diiselmootoreid, valida saab Mazda SkyActiv-MT kuuekäigulise manuaalkäigukasti või SkyActiv-Drive kuuekäigulise automaatkäigukasti vahel, saadaval on ka viimase põlvkonna Mazda i-Activ nelikveosüsteem.

121 kW / 165 hj arendav SkyActiv-G 2,0-liitrine bensiinimootor on saadaval nii manuaal- kui ka automaatkäigukastiga ja valikus on nii esi- kui ka nelikveolised sõidukid.

Nimetatud mootori manuaalkastiga versioonid on varustatud silindrite väljalülitamise funktsiooniga, mis lülitab madalatel koormustel ja stabiilse sõidu korral mootori neljast silindrist kaks välja. See vähendab mehaanilist takistust ja kütusekulu.

Kütusesegu ja süütenurka jälgitakse täpselt, et mootor saaks sujuvalt lülituda kahelt silindrilt neljale ja vastupidi ning sel moel vähendada nii kütusekulu kui ka CO² heitmeid.

Värske CX-5 mootoririvi tipus on 143 kW / 194 hj võimsusega SkyActiv-G 2,5-liitrine bensiinimootor, mida saab automaatkäigukastiga ja esi- või nelikveoga. Saadaval on ka 110 kW / 150 hj arendav SkyActiv-D 2,2-liitrine diisejõuallikas, mis on valikus manuaal- või automaatkäigukastiga ning esi- või nelikveolisena.

Diiselmootoritest võimsaim on 135 kW / 184 hj võimsusega SkyActiv-D 2,2-liitrine mootor, mis on saadaval nelikveo ning manuaal- või automaatse käiguvahetusega.

Automaatkäigukastiga mudeleid saab nüüdsest osta ka roolile kinnitatud käiguvahetuslabadega. See lähtub Jinba-Ittai filosoofiast, mis sai alguse legendaarse Mazda MX-5 rotsteri erimese põlvkonnaga. Filosoofia ütleb, et juht sulandub autoga kokku nagu ratsanik hobusega ja auto juhitavus on tema kätes. Seda filosoofiat on järgitud kõigi Mazdade loomisel.

Mazda CX-5 2021

Uuendatud CX-5 maastikuvõimekust on samuti täiustatud, nelikveolistele mudelitele on lisandunud Off-road Traction Assist süsteem, mis abistab juhti rasketes teeoludes, kui edasiliikumine on raskendatud või sõiduk jääb kinni.

Off-road Traction Assist juhib veojõukontrolli abiga nelikveo tööd, takistab vähenenud haarduvusega ratta pöörlemist ja jagab õiges vahekorras veojõudu haarduvusega ratastele. Nii saab veojõudu maksimaalselt ära kasutada.

Teemüra vähendamine

Uues mudelis on laiendatud sõidudünaamika fookust ja selle tagajärjel on kasvanud kõrge kvaliteediga sõitjateruumi õhkkonna tähtsus. Mazda insenerid keskendusid eriti mürale, mis tekib, kui auto liigub ebatasaselt teekattelt siledale teepinnale.

Sõitjateruumi kanduvat teemüra on kahte tüüpi. Esiteks müra, mida sõitjad kuulevad otse ja teiseks müra, mis peegeldub enne sõitjate kõrvu jõudmist sõitjateruumi materjalidelt. Viimase vähendamiseks muudeti CX-5 katuse kuuekihilist kattematerjali. Madalamate sageduste neeldumine paranes sellega umbes kümme protsenti, summutades sõitjateruumi jõudvat müra.

Mazda CX-5 2021

Uued kummidetailid turvapadja ja rooli vahel vähendavad tõhusalt teepinnalt levivaid madalsageduslikke vibratsioone vahemikus 25–100 Hz. Vähendades rehvidelt vedrustuse, šassii ja roolisamba kaudu rooli hoidvate käteni kanduvat vibratsiooni, saavutatakse kõrgema kvaliteediga sõidutunne.

Need detailid lisavad Mazda autodele omast minimalismi ja rahulikkust ning tagavad, et reisijad tunnevad end sõitjateruumis mugavalt ja miski ei häiri neid.

Autonoomne pidurdus ja jalakäijate tuvastus

CX-5 uuendatud Advanced Smart City Brake Support (Advanced SCBS) on võimeline esimest korda tuvastama jalakäijaid ka pimedal ajal.

Süsteem kasutab eespool liikuvate sõidukite ja jalakäijate tuvastamiseks ette suunatud kaamerat, aidates vältida kokkupõrkeid või nende kahju vähendada. Auto suudab tuvastada teisi sõidukeid kiirusel 4-80 km/h ja jalakäijaid kiirusel 10-80 km/h. Lisaks on kaamerad võimelised tuvastama jalakäijaid ka öösel ning laienenud on ka tingimuste vahemik, kus süsteem efektiivselt toimib.

Esitulede automaatsätteid on muudetud nii, et tuled süttivad, kui väljas olevad valgustingimused on umbes sellised nagu 30 minutit enne päikeseloojangut (u 2000 luksi). See tähendab, et juht võib end tunda turvalisemalt ka hämaral ajal sõites. Tulede varasem sisselülitamine teeb jalakäijatele ja teistele autodele CX-5 märkamise lihtsamaks, aidates seeläbi ära hoida ohtlikke olukordi ja õnnetusi.

Fotod: Mazda

KOMMENTEERI SIIN