Pühapäev, 4. detsember 2022
30. juunil esitleb Citroën C4 luukpära uut põlvkonda. Sarnaselt PSA teistele brändidele, on C4 puhul oodata sisepõlemismootorite kõrvale elektrilist varianti, mis kannab nime ë-C4.

C4 läheb mullu turule jõudnud PSA uudismudelite Peugeot 208, 2008 ning Opel Corsa jälgedes: ka seda autot saab tulevikus täiselektrilises versioonis, mõistliku 300+ km sõiduraadiusega ja 100 kW CCS kiirlaadimisega.

Tõsi, C4 peaks võrdlema Peugeot 308-ga, mis on samuti B-segmendis kuid mille uus generatsioon tuleb 2021. aastal turule, tõenäoliselt samuti elektri- ja kaksikajamiga.

Sestap saame rääkida ühisest kontsernistrateegiast, mis pakub kõigile CMP platvormil põhinevatele mudelitele sisepõlemismootori kõrval ka elektrit.

C4 uus põlvkond erineb eelkäijast nii kerekuju, kui tehnoloogiliste lahenduste poolest. C4 ning ë-C4 on kantud PSA uuest tootmisfilosoofiast, mis toob veel mõni aasta tagasi esmaklassiautodel olnud turva ja mugavuslisad B ja C segmendi sõiduautode pardale. 

Täiselektriline uus ë-C4 on järjekorras viies Citroën’i mudel, mis nüüdsest on saadaval ka hübriidmootoriga või elektriajamiga. Tänavu on esiteltud C5 Aircross Hybrid, Citroën Ami ning kaubikud ë-Jumpy ja ë-SpaceTourer.

Citroën’i kompaktautod on olnud edukad alates esimese C4 müügiletulekust aastal 1928. Nimetamist väärib ka sel aastal 50. sünnipäeva tähistav ja 1971. aastal Euroopa Aasta Autoks valitud Citroën GS.

Oma mugavuse ja esmaklassilise juhitavuse poolest on juba aastakümneid leidnud tunnustust mitmed mudelid samas segmendis: C4-1928, Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4-2004, C4-2010 ja C4 Cactus.

Uue C4 põlvkonna esmaesitlus toimub 30. juunil ning prantsuse autode austajatel tuleb uudismudelil silm peal hoida, sest PSA on viimastel aastatel teinud suure kvalitatiivse hüppe kõigi oma brändidega.

Allikas ja pildid: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.