Toyota esitleb Genfis uut Yarist ja selle võimekamat lähisugulast Yaris GRMN – kuumpära. Yarise menuloo jätkumisele aitavad kaasa mudeli uus kujundus, paranenud juhitavus ja ohutus ning jõuallikate valikusse lisanduv ülisäästlik 1,5-liitrine bensiinimootor.

90 miljonit eurot maksvas värskenduses, mis on palju laiaulatuslikum kui tavapärane mudeliuuendus, võetakse kasutusele üle 900 uue komponendi, et täiustada Yarise disaini, dünaamilisi sõiduomadusi ja ohutust.

[dropcap]VÄLISKUJUNDUS [/dropcap]Auto ümberkujundatud esiosas torkab silma uus eesmine põrkeraud, mis loob katamaraani kuju. Selle jooned kulgevad uutest esituledest allapoole, ääristades laia trapetsikujulist iluvõret. Tulemuseks on selgem kolmemõõtmeline efekt, mis loob mulje laiemast kindlamast hoiakust.

Yarise uue kujundusega esiosas olevad tuled väljendavad enesekindlust ja isikupära. Kui varustusse kuuluvad leed-päevatuled, loovad need ribatuled ümber põhitule kaheharulise raami, mis läheb sujuvalt üle üheks jooneks.

yaris

Yarise tagaosa on endisest jõulisem, seda muljet loob tagaluugi uus kujundus, mis rõhutab uute tagumiste kobartulede abil auto tagatiibadelt luugile ulatuvat horisontaaljoont.

Olenevalt varustustasemest kuuluvad tagatulede juurde ribatuledega leed-stopp- ja tagatuled. Sarnaselt esituledega lisavad need Yarisele isikupärast valgustusstiili ning kvaliteeditunnetust.

Yarise uue katamaraaniliku kujundusega põrkeraud harmoneerub täiuslikult tagaluugi uudsete, rõhutatult horisontaalsete joontega, tuues esile madala raskuskeskme ja auto sportliku hoiaku.

[dropcap]SÕITJATERUUM [/dropcap]Yarise armatuuri infotablood ääristavad kaks binokulaarselt paigutatud analoognäidikut uut 4,2-tollist värvilist TFT-universaalekraani.

Teavet ja sõidukiandmeid saab valida ning seadistada kolme kodaraga roolil olevate juhtnuppude abil. Roolgi on saanud uue ilme tänu läikivmustadele ehistele.

Muude detailimuudatuste hulka kuuluvad uued propellerit imiteerivad õhuavad, näidikupaneeli jahedat sinist tooni valgustus ning multimeediaekraani ja juhtnuppude tõhusam ja sujuvam paigutusviis keskkonsoolil, sealhulgas uued kauni välimusega ja hõlpsamini kasutatavad lülitid.

yaris

[dropcap]UUED ISTMED JA VÄRVIVALIKUD [/dropcap]Uus Yaris pakub sõitjateruumi viimistluses laiemat valikuvõimalust. Valida on mitme sobivates värvitoonides istmetele ja ehistdetailide vahel, mis harmoneeruvad salongi välimusega.

Uue Yarise kahetooniliste versioonide puhul pakutakse kooskõlas kere värvivalikutega vastavat sõitjateruumi viimistlust. Värvidetailid hõlmavad ehiseid näidikupaneelil ja uste ehistedaile, samuti istmeseljatugede viimistluselemente ning seljatugede ning istmepatjade ääriseid.

[dropcap]HÜBRIIDAJAM [/dropcap]B-segmendis on Toyota Yaris jätkuvalt ainulaadne mudel, sest jõuallikate valikus on ka kaasaegne hübriidajam. See võimaldab autojuhil kogeda sujuvat ja intuitiivset sõitu koos suurepärase kütusesäästlikkuse ja omas klassis väiksemate heitkogustega.

[dropcap]1,5-LIITRINE BENSIINIMOOTOR[/dropcap]Uue Yarisega lisandub jõuallikate valikusse 1,5-liitrine nelja silindriga bensiinimootor, mis vahetab välja olemasoleva 1,33-liitrise mootori.

Uues Yarises arendab 1496 cm3 töömahuga vabalthingav mootor võimsust kuni 111 DIN hj / 82 kW ning suurim pöördemoment on 136 Nm pööretel 4400 p/min. 1,33-liitrise mootoriga võrreldes kiirendab see 0–100 km/h 0,8 s kiiremini (11,0 vs. 11,8).

Mootorit iseloomustavad tehnilised uuendused, mis tagavad paremad sõiduomadused ja nauditavama sõidu ning ühtlasi vähendavad kütusekulu kuni 12%*, kasutades olemasolevaid uue Euroopa sõidutsükli (NEDC) katsenäitajaid.

[dropcap]TOYOTA SAFETY SENSE [/dropcap]Nüüd kuulub Toyota Safety Sense kõikidel uutel Yarise mudelitel standardvarustusse. See tagab, et kõik mudeliseeria autod on varustatud süsteemidega, mis võivad aidata õnnetust ära hoida või vähendada kokkupõrke korral selle tagajärgi.

Paketti kuuluvad kokkupõrke ennetussüsteem koos autonoomse hädapidurdusega, automaatsed kaugtuled, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem ning mudelitel, mille varustustase on kõrgem kui Active, ka liiklusmärkide jälgimise süsteem.

yaris grmn

[dropcap]YARIS GRMN [/dropcap]Toyota võidusõidutehnoloogiast inspireeritud uus Yaris GRMN on tõeline, puhastverd tuunitud kuumpära (hot hatch).

Selle loomiseks on andnud inspiratsiooni ja avaldanud mõju Toyota naasmine 2017. aastal FIA autoralli maailmameistrivõistlustele (WRC) TOYOTA GAZOO Racingu meeskonna ja võidusõiduautoga Yaris WRC 17-aastase võistluspausi järel.

Mootorispordi mõjutusi on tunda Yaris GRMN-i puhul nii sõitjateruumis kui väliskujunduses, ka on sel autol rõhutatud sõiduvõimekusega seotud funktsioone. Kuigi edukaid GRMN sportmudeleid on seniajani müüdud vaid Jaapanis, tuleb uus Yaris GRMN 2018. aasta alguses esimest korda müügile ka Euroopas.

[dropcap]ÜLELAADURIGA MOOTOR [/dropcap]Euroopa kuumpärade turul on Yaris GRMN ainulaadne, sest selle jõuallikaks on ülelaaduriga 1,8-liitrine mootor.

Väga erk 1,8-liitrine mootor arendab võimsust üle 210 DIN hj, kandes veojõu esiratastele kuuekäigulise käsikäigukasti abil ning võimaldades saavutada oma klassi parimaid aegu nii kiirendamisel 0–100 km/h kui ka spurtimisel neljanda käiguga 80–120 km/h.

[dropcap]VEERMIK JA VEDRUSTUS [/dropcap]Et muuta mootori võimsus tõeliselt mõnusaks sõiduks, on Yaris GRMNil tugevdatud šassii. Lühemaid vedrusid, ja koostöös Sachsiga arendatud amortisaatoreid täiendab eesmine stabilisaatorvarras, mis kõik koos aitavad autol paremini teel püsida.

Yaris GRMN on läbinud tõsise tuleproovi tõeliste tegijate käe all: auto vedrustus, Torseni piiratud libisemisega diferentsiaal, mis tagab parema haarduvuse ja juhitavuse ning suurte ventileeritud ketaste ja ees nelja kolviga pidurisadulatega ülitõhusad pidurid pandi proovile Nürburgring Nordschleifel.

[dropcap]SPORTLIK KUJUNDUS [/dropcap]Yaris GRMNi kujunduses paistab võimsus selgelt silma. Ainult kolmeukselisena pakutaval mudelil on all BBSi 17-tollised mitme kodaraga valuveljed ning lisaks on autol ka ainulaadne must antitiib. Iseloomulikud on ka erilise kujundusega eesmine ja tagumine põrkeraud, tagumine õhusuunaja ning omapärane, täpselt keskel asetsev summutitoru.

 Allikas ja fotod: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.