Teisipäev, 20. veebruar 2024
Fotograafid on saanud esimesed pildid Fiat Chrysleri Põhja-Ameerika peakontori lähedal Auburn Hillsis, Michiganis sõitnud uuest Jeep Wranglerist.

Wrangler Unlimited oli peidetud tugevasse kamuflaaži, kuid mõned uued välisjooned on siiski nähtavad. Näiteks tundub uue põlvkonna Wrangleri esklaas olevat suurema kaldega kui praegusel, mis annaks sõitvale telliskivile paremad aerodünaamikaomadused.

Lisaks näib maasturi teljevahe fotodel pikem kui praeguse neljaukselise 2,95 meetrit. Fiat Chrysler on Ühendriikide Börsi- ja Väärtpaberite Komisjonile esitatud dokumentides viidanud, et Wrangler saaks praeguse viiekäigulise automaatkäigukasti asemel kaheksakäigulise.

Varem on väidetud, et praegune Wrangler on kaheksakäigulise käigukasti mahutamiseks liiga lühike. Sel juhul oleks pikem teljevahe ka õigustatud.

Varasemad „spioonifotod“ on paljastanud muudatusi Wrangleri vedrustuse geomeetrias, sealhulgas muudetud tagatelg ja -differentsiaal, ning lisatud diagonaalvarras. Siiski on korduvalt välja öeldud, et Wrangleri off-road-võimekuse osas järeleandmisi teha ei saa, kuna see on nö kõikide Jeepide ema. Kuidas pikem teljevahe aga Wrangleri puhul seda aspekti mõjutab, ei ole veel teada.

Ühendriikides tõusis aprillis Wranglerite müük 19 003-ni ehk ühe protsendi võrra. Siiamaani on käesoleval aastal müüdud 60 744 autot.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Alles kirjutasime, et klassikaline Wrangler saab tänu tootmise laiendamisele endisena jätkata, kuid lisandub ka uus. Nii palju, kui silm seletab, on auto põhiline kuju ja olemus siiski samaks jäänud. Võib-olla tuleb uus nii hea, et vana Wrangler saabki rahus teenitud puhkusele minna ja anda teed moodsamatele, rohkemate käikudega ja pikema teljevahega autodele?

Küll aga ei ole veel teada, kas uue Wrangleri puhul antakse järele ka viimasel ajal eriti pead tõstnud ökovoolule ning üritatakse lisada mudelivalikusse hübriidversiooni. Ühest küljest oleks hübriid-Wrangler äärmiselt veider, teisalt kui nõudlust peaks olema, siis miks mitte seda pakkuda.

Allikas: Automotive News, foto: Brian Williams / SpiedBilde

Jeep Wrangler saab tänu tootmise laiendamisele endisena jätkata

KOMMENTEERI SIIN