Juba mõnda aega oleme teadnud, et Tesla esitleb oma uut Model 3 juba 31. märtsil. Nüüd on ka teada, kuidas ja kes mis järjekorras autot eeltellida saab. Samal päeval hakatakse vastu võtma tellimusi ja ettemaksu, milleks on nii dollarites, naeltes kui eurodes kena ümmargune 1 000.

Tesla kinnitas, et eeltellimine algab 31. märtsil ülemaailmselt ning seda on võimalik teha kohalikus – meie puhul näiteks Soome – Tesla esinduses kohe, kui see avatakse. Samuti on autot võimalik tellida internetist, kuid sellega peab ootama kella 20:30-ni Vaikse ookeani aja järgi ehk 5:30-ni meie jaoks juba 1. aprillil.

Olenemata sellest, mil viisil auto tellite, on eelisjärjekorras praegused Teslaomanikud ning igal regioonil on oma ootejärjekord.

Uue auto tootmine, mis, tõsi, võib Teslale omaselt ka edasi lükkuda, on praegu planeeritud 2017. aasta teise poolde. Et vastata kõikide seadusandjate nõuetele, alustatakse tootmist ning kõigepealt toimetatakse autod kohale Põhja-Ameerika läänerannikul paiknevatele klientidele ning jätkatakse ida poole liikudes. Seejärel saavad oma autod Euroopa, Australaasia ja parempoolse rooliga autosid kasutavad maad.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kui Teslat olemas poleks, tuleks ta välja mõelda. Lisaks täiesti omast klassist innovatsioonile, mida Elon Muski ettevõte meile pakub, on tegemist ka hindamatu uudisvaramuga. “Model 3 tuleb! Model 3 lükkub edasi! Model 3 ei lükku edasi! Model 3 tuleb! Juba varsti!”

Tõsisemal noodil jätkates ootavad ilmselt kõik, nii autoajakirjanikud kui potentsiaalsed kliendid ja muiduhuvilised uut Teslat suure ja varjamatu põnevusega. Pole ka midagi imestada, sest see, kui tõepoolest täidetakse lubadus kättesaadavast, taskukohasest ja pika sõiduulatusega elektriautost, on tõesti väärt ootamist. Milliseid uksi selline tehnoloogia avada ja kuhu välja viia võib, on sama hea küsimus.

Allikas: Electrek, Car and Driver, foto: Tesla

Tesla peamine kõneisik lahkub napilt enne Model 3 esitlemist

Kas kilbiga või kilbil? Tesla tõehetk on kohe käes

 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.