Reede, 22. september 2023
18. detsembril patenteeris General Motors Ameerika Ühendriikides Corvette E-Ray kaubamärgi. Tegu on uue autonime patendiga. Tõenäoliselt saab Corvette E-Ray olema General Motorsi uue elektri-või hübriidauto nimi. Sõiduki üheks peamiseks konkurendiks saab taas kord Tesla.

E Ray öö
2015. aasta kõige kõmulisemad uudised tulevad särtsusõidukite segmendist. Tundub, et tänavu ei saa ükski endast lugupidav tootja hakkama vähemalt ühe Teslale esitatava väljakutsega. Olgu siis Porsche, Toroidion, Faraday Future või Saab – kõik nad on loomas midagi, mis pakuks Teslale konkurentsi. Legendaarne Corvette ei ole siinkohal erand.

Asjatundjate arvates ongi tõenäolisem, et lärmakast V8 Corvette-sportraketist saab tulevikus hääletu ja keskkonnasõbralik (aga mitte sugugi vagur) elektriline Corvette E-Ray.

Elektriautode suunale kaldumist kinnitab tõsiasi, et GM on viimasel ajal investeerinud kümneid miljoneid dollareid Kentucky osariigis asuvasse Bowling Greeni Corvette’i tehasesse, selleks, et seadistada masinad ümber elektriautode tootmiseks.

Juhul, kui E-Ray ei ole särtsukas, on ta hübriid. Olgu siis pistikuga või pistikuta, aga millelegi see “e kiir” ometi viitama peab! Kui nii, siis võib Tesla end turvalisemalt tunda, ohus on pigem BMW i8 ja Porsche hübriidide positsioon. Igatahes midagi sealt tulemas on; ja see “midagi” on absoluutne spordilegend, Corvette, mis tahab ajaga sammu käia ja suure tõenäosusega pakkuda fännidele midagi, mis oleks nagu päris, aga samal ajal vastaks üldsuse ootustele kliimameetmete osas.

Tõenäoliselt saame Corvette E-Ray kohta täpsemalt kuulda jaanuarikuiselt Detroidi autonäituselt, kus GM kuuldavasti peaks muuhulgas esinema ametliku teadaandega uue kaubamärgi patenteerimise ja selle kasutuselevõtu kohta.

E-Ray nimi on tõenäoliselt kummardus ajaloolisele Sting Ray’le ning viib meid aastasse 1963, kui alustati Corvette Sting Ray tootmist. Alates 1971. aastast kirjutatakse Stingray nimi kokku, sõiduki ihaldusväärsus sellest aga kahanenud küll ei ole.

Corvette E-Ray eelkäija Sting-Ray 1963
Corvette E-Ray eelkäija Sting-Ray 1963

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Kakelge, poisid, kakelge! Mida kõvem kukepoks särtsukate segmendis, seda õnnelikum tarbija. Elektriauto ei ole ammu enam kole, kandiline, tabureti-mõõtu moodustis vaid pigem iseennast imetlev paabulind. Ja meile sobib see! Rohkem ilusaid särtsukaid ja hübriide, et oleks lootust ka tulevikus liikuda punktist B punkti C millegagi, mida võib nimetada ilusaks autoks!

Allikas, pildid: Foxnews, GM

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.