Reede, 2. juuni 2023
Toyota kavatseb oma uut GT86 sportkupeed koos uue Priusega esitleda New Yorki autonäitusel. GT86 saab uuenenud versioonis lisaks välistele uuendustele ka värskendatud vedrustuse.

Ameeriklaste ajaarvamises on tegu 2017. aasta mudeliuuendusega, Euroopas peaks auto tänavuse aasta jooksul müügile jõudma ning siin loeme seda 2016. aasta mudeliuuenduseks.

side

Kõige märgatavamad disainiuuendused asuvad auto esiosas – keskmist õhuvõtuava on suurendatud ja ümber kujundatud, et rõhutada kupee madalat ja laia hoiakut. Auto ilmekale välimusele annavad oma lisapanuse muudetud põrkeraud, udutulede ümbrised, leed-esituled ja suunatuled ning uued veljed.

front

Salongis on uuendustega keskendutud tunnetusliku kvaliteedi parandamisele, lisades uue kombinatsiooni nahast ja Alcantara polstrist ning Alcantaraga ääristatud näidikuteplokist. Lisaks on saadaval uus riidest polster kontrastsete hõbedaste õmblustega. Sportrooli integreeritud heli kontrolli nuppude ja 86 logoga välimus on samuti uus.

interior

GT86 kuulsust nö driver’s carina ehk juhi autona süvendavad muudatused vedrustuses, mille raames on üle vaadatud amortisaatorite seadistus ja vedrude jäikus, mis võimaldab paremat kontrolli ja suuremat reipust.

GT86 tagant

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Rohkem elamusi igasse päeva! Ylle sõitis GT86-ga siis, kui auto esimest korda müüki jõudis ja armus tookord sajaga. Kui nüüd tootja lubab teatud sõiduomadusi veelgi paremaks lihvida – ja uudsel vedrustusel on selles kahtlemata oma roll; võib tõsisel driftimamslil või -kunnil kaduda mõistus sootuks.

Tõsi on, et Toyota GT86/Subaru BRZ, rahvasuus ka “Toyobaru” või “Subota” nime kandev õigeveoline on üks lõbusamaid autosid, mida üsna normaalse hinnaga kätte saada võib. Audruringil aga saab igaüks selle auto rentida ja oma rajasõidu oskusi lihvida. Ootame silmad pikad peas uue sportkupee ilmutust!

Allikas ja fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.