blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tesla ületas 2015. aastal automüügiga maagilise 50 000 piiri

2015. aastal tarnis Tesla oma klientidele kokku 50 580 autot, millest koguni 17 400 läks kaubaks aasta viimases kvartalis. Globaalse autotööstuse mõistes on Tesla ikka veel kääbus, aga tootja jaoks on see igati positiivne saavutus.

50 000

Aasta lõpus toimetati õnnelike omanikeni tervelt 17 192 Model S-i. See tulemus paneb pisut pead kratsima, sest massiivset sooritust oleks oodanud paljupromotud ja kauaoodatud Model X-elektriliselt parketimaasturilt, mitte aga juba aegu turul olnud S-ilt. Model X-e jõuti klientidele kätte anda vaid niru 200 tükki!

Tesla põhjendab tagasihoidlikku tarnet sellega, et enne kui klient oma auto kätte saab, tahab tootja olla täiesti veendunud, et kõik toimib. Model X on esmases tootmisjärgus ning autode valmistamise protsess on esialgu kvaliteedi tagamise huvides veidi pikem.

Samas ütleb tootja ka, et juba on Tesla oma tootmiskiirusi tõstnud ning Model X-i uhatakse praegu, võrreldes aastalõpuga, topeltkiirusel. Nädalas veereb liinilt maha 238 elektrilist kõikjalsõitjat.

Tesla rõõmustab selle üle, et on tootmiskiirusi järjest tõsta suutnud ning eri mudeleid valmistatakse rohkem ja kiiremini kui kunagi enne. 50 000 autot aastas on globaalse autoturu suurte tegijatega kõrvutades siiski kaduvväike number – Toyota, VW ja GM loevad oma toodangut ikka miljonites.

Aga suurtel pole midagi vastu panna Tesla lojaalsusprogrammile -äsja andis ihaldatud elektriautode tootja teada, et kingib oma kuldkliendile Tesla Model S P90D ning kauba peale veel ka Powerwall laadija ning ekskursiooni Gigafactory supertehasesse.

Lihtsalt selle eest, et tolle kliendi soovituse alusel on Tesla müünud 188 uut autot! Ja mitte lihtsalt “sina soovitad, meie siin tasapisi müüme” vaid pöörase tempoga – Aasiast pärit Tesla klient, koodnimega Wei70644 suutis kõik oma soovitused koos tootjaga müügiks realiseerida kahe kuu jooksul! Väike arvutus näitab, et suu vahutades auto soovitamine on Teslale teinud käivet ligi 16 miljonit dollarit.

Tesla alustas oma boonusprogrammiga 2015. aasta suvel. Igaüks, kes läheb Teslat ostma sõbra soovitusel, saab 1000-dollarilise allahindluse. Sama summa potsatab ka soovitaja virtuaalsele kontole. Kui soovitusega on auto ostnud kümme su sõpra, siis avaneb suurepärane võimalus, osta endale Model X 20 000 dollarilise allahindlusega. Nii see 50 000 müüki täis tulebki ja 2016. aastal saame kokku lugeda ilmselt märksa suurema numbri tarnitud Teslasid.

ACCELERISTA KOMMAmeeriklased naudivad soovitusturundust. Amway, Tesla, Aloe Vera… kõik nad töötavad soovituse peal. Lihtsalt Teslal on kõige suuremad boonusnumbrid ja ei mingit varre välja ajamist ja tasemetel kügelemist. Soovitad ja 1000 dollarit kukub. Sulle ja sõbrale. Lihtne! Selle ainus eeldus on, et sa oled piisavalt tark, et endale Tesla osta ja ühtlasi omandada õigus, liituda boonusprogrammiga.

No kui mõelda, et hästi vahutades on võimalik tagasi liising tagasi teenida ja jääb veel ülegi, siis tasub proovimist kindlasti. Peab ainult peale passima, et suu põlema ei läheks. Muidu võib juhtuda, et põled sina ja põleb su armas auto ka… nagu sellel norrakal juhtus, kes oma Model S-i suvalisse kuurinurka ajutisse laadijasse särtsuma jättis ja ise minema jalutas… ilmselt soovitusi jagama. Halb õnn!

Allikas, pildid ja video: Tesla, Electrek

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com