blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tesla plaanib 100 kWh akupakki?

Tesla vahetas Model S 85 kWh akupaki vaikselt 90 kWh vastu ja nüüd ootavad fännid hingevärinal, milline veel järgmine aku-uuendus olema saab.

Kuigi praegused akupakid on täiesti konkurentsivõimelised, on alati võimalik paremini teha ja öösel Elon Muskile saadetud müstiline sõnum vihjab veidi, milline on tipptasemel Model S järgmine uuendus.

Nimelt leidis kurikuulus Teslahäkker Jason Hughes auto tarkvarast midagi põnevat. Jason Hughes on Tesla kogukonnas tuntud eelkõige kahest Model S akupakist oma kodusele päikeseenergial põhinevale süsteemilee energia salvestamise seadeldise loomise poolest, ja seda veel enne, kui Tesla enda versiooniga sellest välja tuli.

Oma viimase projekti raames on Jason tegelenud Model S operatsioonisüsteemi sissehäkkimisega. Leide ettevõtte ja auto enda kohta on ta postitanud Tesla Motors Club’i (TMC) foorumisse, ent viimase maiuspala edastas ta hoopis Twitteri kaudu Tesla juhile Elon Muskile:

Ehk eesti keeles: “Ma tean su saladust. Parima osa SHA256:”

Ei läinudki kaua aega, kuni TMC liikmed katse-eksituse meetodil räsi dekodeerija abil välja selgitasid, et algse räsi dekodeeritud väärtus on “P100D”.

decode

Hughes ise kommenteeris leidu järgnevalt: “Vihjeid P100D-le on püsivaras olnud juba kaks kuud. Versioonile 2.13.77 lisati ka märgid.” See viitab, et lansseerimine läheneb jõudsalt.

Võrreldes 90 kWh akupakiga tähendaks see 11-protsendilist akumahu kasvu ja see oleks rohkem kui tavapärane 8-protsendine iga-aastane täiendus. Suuremat mahtu ei saa aga veel otse sõiduulatuseks konverteerida, kuna ei ole teada, kas suurem maht on saavutatud energiatiheduse suurendamisega või elementide lisamisega.

Kui Tesla tõepoolest plaanib P100D versiooni, ei ole liiga raske kujutleda ka 100D versiooni, mis võiks teoorias saavutada ametliku üle 480-kilomeetrise sõiduulatuse. See valik võiks saada võimalikuks ka Model X puhul, mida praegu pakutakse 70D, 90D ja P90D-na.

Häkker Hughes on aga Teslas kellegi välja vihastanud, sest väidetavalt üritas tema Tesla oma püsivara järsku downgrade’ida. Elon Musk ei teadnud sellest mõistagi midagi.

Allikas ja fotod: Electrek, Tesla

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com