Kümned autotootjad töötavad isesõitva auto tehnoloogia kallal, kuid keegi pole konkreetselt välja öelnud, millal on lootust, et seda tehnoloogiat võiks vabalt teedel kohata. Keegi, välja arvatud muidugi Tesla tegevjuht Elon Musk, kes ütles, et tema ettevõte on kõigest kahe aasta kaugusel täielikult isesõitvast autost.

Musk ütles, et nad jõuavad isesõitmise mõttes täieliku autonoomiani, ja seda umbes kahe aasta jooksul. Ta selgitas, et enamik vajalikke elemente on juba olemas, kuid neid peab viimistlema töötama erinevates keskkondades. Kui Tesla täielikult isesõitva auto tootmiseni võib minna kõigest kaks aastat, võib teedele jõudmiseni minna üks kuni viis aastat – või olenevalt jurisdiktsioonist veel rohkem – seadusandluse aeglase tempo tõttu.

“See on palju lihtsam probleem kui inimesed arvavad. Aga mitte päris nagu George Hotz, et üks tüüp ja kolm kuud, pigem nagu tuhanded inimesed ja kaks aastat,” lisas Musk. Kui keegi ei tea, siis Hotz on häkker, kes ehitas oma garaažis isesõitva auto.

See tegu ajendas Teslat viidatud artikli kohta postitama oma “paranduse”, milles kirjutas, et on “äärmiselt ebatõenäoline”, et üks inimene, kellel puudub “ulatuslik süsteemitestimiskogemus”, suudaks ehitada seeriatootmissõidukitele autonoomse isesõitva süsteemi.

Paljusid autotootjaid ja tööstuse eksperte muudab Muski kerglane suhtumine isesõitvasse tehnoloogiasse murelikuks. Erinevate autotootjate, sealhulgas Volvo ja Jaguari, töötajad on avaldanud muret Tesla lõpetamata poolautonoomse isesõitva tehnoloogia piiramatu müükipaiskamise üle.

Üks Jaguari insener kartis isegi, et äpardus Tesla Autopilot’iga võib isesõitva tehnoloogia ajas kümnendi võrra tagasi viia. Loodetakse siiski, et kui Tesla valmistub oma autodele täisautonoomse isesõitva süsteemi paigaldamiseks juba kahe aasta jooksul, saab see olema pisut paremini ette valmistatud kui siis, kui Autopilot esmalt välja lasti.

Tesla-C-Concept-9[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tundub klassikalise võidujooksuna teedrajava innovatsiooni suunas. Sellistes olukordades on aga reaalne oht, et kõigepealt lastakse iga hinna eest midagi välja, et esimene olla, ja siis hakatakse vigu parandama. Ainuke häda, et inimeste elu ja tervis on natuke liiga kulukas viga, aga kas ka suurfirmadele? Samas Tesla on ennegi üllatanud, nii et loodame, et Elon Musk ei ärple tühja ning on ennekõike innovaator ja alles siis ärimees. Loodame…

Allikas, video ja pildid: Tesla

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.