Kas sul kutse on? Tesla Model X “rätsepatellimuste” vormistamine on alanud!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fookuses on taas kõigi lemmik Tesla! Seekord positiivsema uudisega. Nimelt on alanud Model X suurem eeltellimine, mille käigus kliendid saavad endale koostada just täpselt sellise Model X-i nagu neile meeldib. Tõsi,  “rätsepaks” pääseb ainult see, kes on ontlikult järjekorras. Model X miinimumprogramm algab 80 000 dollarist.

Selle peenraha eest saab omale nelja vedava rattaga Model X 70D, mille 70 kWh-ne akupakk saab hakkama 352 kilomeetri sõiduraadiusega ja kiirendab 96 kilomeetrini tunnis 6 sekundiga.

Tesla väidab, et pärast maksusoodustusi ja kütusesäästu kujuneb auto hinnaks kõigest 61 000 dollarit. Millise aja jooksul selline kütusesääst küll tekkima peaks, ei ole selge.

Nagu juba öeldud, saab selle raha eest aga kõigest baasmudeli. Külma ilma pakett, kus on roolisoojendus (mmm) ning teise-kolmanda istmerea soojendused ja veel mõned mugavused, maksab lisaks veel 1000 dollarit.

Kui sa ei ole mingi koonerdaja ja sendiveeretaja vaid eeskujulik elektriauto tulevane omanik, siis võid sa 132 000 dollari eest soetada endale ka P90D Signature mudeli. Ja et elektriauto tõelisi võimalusi ikka kogu raha eest esile tõsta, võid lauda käia veel 10 000 dollarit lisaks selle eest, et sinu imeline Model X 3,2 sekundiga sajani sööstaks.

Tesla-Model-X

Kui eelnevalt oli Model X eeltellimine avatud ainult vähestele väga varastele ostjatele, kes oma sissemakse olid juba ammu ära teinud, siis nüüd… ei, ei avatud seda samuti veel kõigile. Soovitud varustuses ja seadetega Model X tellimine käib jätkuvalt kutsetega, lihtsalt neid kutseid on saadetud suuremale hulgale inimestele kui varasemalt. Loota võib, et millalgi avab Tesla siiski seadistamisvõimaluse kõigile, ka lihtrahvale.

Kui nüüd kellelegi peaks tekkima küsimus, millal ta oma uue Tesla ka kätte võiks saada, siis vastus on laias laastus “järgmisel aastal”, realistlikum pigem hiljem järgmisel aastal kui varem…

tesla

ACCELERISTA KOMM Hea asi ei saagi ilmsegelt vähe maksta ning Tesla on sada protsenti veendunud, et toodetakse head asja. Tesla fännid ei vaata hinnasilti vaid teavad täpselt, mida nad tahavad. Ja tahavad nad Model X-i, mida on lubatud juba… kes teab, kui kaua.

Nn. rätsepaülikond ehk võimalus, koostada endale just selline auto nagu täpselt meeldib ja vaja on, on ju üldlevinud standard. Seda, et Tesla loob võimaluse, toimetada oma keha järgi auto koostamist justkui elitaarselt ja poolsalaja, tuleb pidada osavaks turundusvõtteks. Muuseas, kui mäletate, siis kunagi ei saanud ka gmaili kontot endale niisama lihtsalt teha –  pidi olema kutse…

KÜLALISKOMM Eesti Tesla – entusiastide klubi üks eestvedajaid Mario Kadastik kommenteerib Mashable uudist, et tegelikult on see “kutsetega sisenemine” siiski pigem reserveeringute järjekord. Tänaseks on broneeritud juba 25 000 Model X-i.

Järjekorra alusel avatakse kliendile “rätsepaülikonna” loomise võimalus 2-3 kuud enne tarnet. Mida kiiremini Tesla Model X-e valmistab, seda kiiremini pääsevad löögile järgmised ootajad. Järjekorra broneerimiseks tuleb tasuda sissemakse 4000 €, mis arvatakse auto hinnast hiljem maha. Kui eeltellimistega asi ühel pool, avab Tesla Model X konfigureerimise võimaluse kõigile soovijatele.

Allikas: Mashable, foto: Tesla

 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.