Tesla Model 3 tehniliste andmete lekkimine enne ametlikku pressiteadet on kahtlemata tähelepanuväärne uudis. Iseasi, kuiväga need andmed internetti “lekkisid” ja kui palju neid tahetigi lekitada? Model 3 tootmisega peaks Tesla alustama tänavu juulis, seega on päris loogiline põnevust kütta.

Tesla Model 3 Owners Club – lehekülje haldaja avaldas paar päeva tagasi infomaterjalid, kus võrreldakse Tesla Model 3 ja Model S parameetreid. See küllalt lihtsakoeline tabel olevat mõeldud Tesla-siseseks kasutuseks ja töötajate väljaõppeks.

tesla model 3

Tesla on kinnitanud veebiväljaandele Road & Track, et materjal on õige ning seda kavatsetakse kasutada oma töötajate instrueerimiseks uue mudeli olulisemate omaduste osas. Tesla omanike klubi võib pidutseda, sest muuhulgas said nad teada seda, mida … nad ammu teadsid.

Tabelist saab lugeda mõne detaili Model 3 kohta. Näiteks seda, et auto kiirendab “nullist sajani” vähem kui kuue sekundiga, selle sõiduraadius saab olema “vähemalt” 346 kilomeetrit, autosse mahub istuma viis inimest ja pakiruumi suurus on umbes 400 liitrit.

Tabelist ei selgu, millise Model 3 variandiga täpsemalt tegu on – sarnaselt Model S-ile tulevad need eri võimsusega. See-eest saame teada, et autos on horisontaalne infoekraan ning kuni 100 eri personaliseerimisvõimalust.

Tesla peaks Model 3 tootmist alustama juulis ja tegema seda ilma igasuguse eelproduktsioonita, ehkki seegi jutt tundub Tesla omanike klubi lehel leiduvate Model 3 piltide valguses pelga turundusjurrina – ju nad ikka proovivad juba nüüd oma liine häälestada ja vaatavad, mis autod sealt maha veerevad.

Seni on tulnud sääraseid, mida treileri peale tõsta. No siiski, mõni on ka sõitvana silma jäänud. Aga nagu mäletame, siis Elon Musk kutsus hiljaaegu üles Tesla-fänne rahunema, öeldes, et uuest “rahva-elektriautost” ei ole mõtet liiga palju oodata, see saab kindlasti olema odavama olemusega kui Model S.

https://twitter.com/PaulHolzapfel/status/865016361516322818

Tesla Model 3 on tänaseks ette tellitud rohkem kui 400 000 eksemplari – see kõlab nagu autotootja kõige kreisim unenägu! Samas peavad eeltellijad varuma kannatust, sest esialgu on Tesla oma tootmismahtudes tagasihoidlik.

Ja nüüd jõuamegi lekkinud (või lekitatud?) lihtsa tabeli kõige olulisema reani. Nimelt on seal kirjas, et täna tehtud Model 3 tellimused ei jõua tarnesse enne järgmise (loe: 2018. aasta) juulit. Seega ootab innukaid Tesla-sõpru ees vähemalt aastapikkune järtsus tuiutamine. Mis fännide kindlameelsust arvestades on kahtlemata väga lühike aeg! Kannatame ära!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Hästi lühidalt: kui keegi tõsimeeli usub, et see lihtsakoeline joonis on mõeldud inseneridele ja töömesilastele tehasesiseseks kasutamiseks ning annab tõsiseltvõetava aluse auto tootmiseks, siis parem… sõitke jalgrattaga.

Tegelikult ei saanud me ju midagi uut teada, numbrid on varasemalt ammu (ja tuhat korda!) meediast läbi käinud. Piparkoogi rinda võiks nutika turundamise eest panna küll. Järgmisena ootame siis koera- ja kassipilte. No näiteks, mitu mahub neid Model X-i ja mitu tulevasse Model 3, mida õnnelikud omanikud tõenäoliselt üsna kaua veel ootama peavad…

Allikas: Tesla Model 3 omanike klubi. Pilt: Tesla. Video: Catapult Films, ERR

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.