Tesla kutsub tagasi 90 000 Model S-i

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kõik Tesla Model S autod kutsutakse tagasi, et kontrollida võimaliku defektiga esimesi turvavöid. Tagasikutsumine on ülemaailmne, kuigi enamik autosid on USA-s, vaid mõned üksikud Euroopas ja Aasias.

Probleem ilmnes novembri alguses ühel Euroopal kliendil, kui ühe esimese turvavöö kinnitus tagaistmel olijatega vestlema pöördudes purunes. Kuigi keegi vigastada ei saanud ja sarnaseid juhtumeid rohkem ei ole olnud, kutsub tootja siiski autod vabatahtlikult kontrolli.

Maailma populaarsemate elektriautode tootja kõneisik selgitas, et kuna nad ei suutnud juhtumile selgitust leida, vaatavad nad üle kõik autod. Siiski usub autotootja, et enamik turvavöösid on korras.

Täpsemalt vajab kontrollimist turvavööd auto kere külge kinnitav polt. Kuigi tootja sõnul on võimalik seda ka ise kontrollida, tõmmates väga tugevalt turvavöö alumist osa, on soovitav siiski pöörduda teenindusse. Probleemi avastamisel peaks see olema parandatav umbes 6 minutiga.

tesla model s

Tesla Model S

ACCELERISTA KOMM Kuigi Tesla on ka eelnevalt teinud paar Model S-i tagasikutsumist, ei jäta praegune tagasikutsumine Norra hobujõududega manipuleerimise ja Consumer Reportsi vastupidavuskriitika valguses liiga roosilist muljet.

Aga õnneks on Teslaomanikud teadaolevalt andestavad ning üks pisike tagasikutsumine neid ometigi ei heiduta. Kaua nad selliseks jäävad, on muidugi ise küsimus. Samas, olgem ausad – kui autotootja võtab ennetavalt vastutuse pisivigade eest ning vabatahtlikult endale tööd juurde tekitab, on see positiivne igal juhul. Nii, et me hoopiski tunnustame Teslat siinkohal! Karavan haugub, koerad lähevad edasi või kuidas see oligi…

Allikas: Reuters

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.