Saamimaa Arjeplogi lumistel testiradadel jäi nuhkpiltniku kaamera ette üks tulevastest kaksikutest –  BMW kahekohaline rotster. Tõenäoliselt on auto nimeks Z5 ja ametlikult salongikõlbulikuks saab see aastal 2018. Z5 teiseks vanemaks on Toyota, kes oma kaksikauto nime veel avalikustanud ei ole.

Nagu inimestega mõnikord juhtub, lööb ka automarkidel teineteist kohates krõpsuga kaane pealt ja läheb asjaks. Nii sündis näiteks 2012. aastal Subaru ja Toyota armastuse viljana suurepärane Subaru BRZ/Toyota GT86 tagaveoline driftiauto, BMW-ga aga tehti umbes samal ajal asja mootoriruumis, tulemuseks 1.6-liitrine kaasaegne diiselmootor Toyota Versole, mis 2014. aastal turule toodi. Tõmmet jätkub kauemaks ja täna on BMW-l ja Toyotal ühisprojektina laual kahe rodsterikaksiku tootmine.

Piltlikult on Toyota üks automaailma Casanovadest- neid uksi, mis talle kutsuvalt avatud, on kümneid, aga tema valib ja süütab tule vaid ühes aknas… Selle talve kõige kuumem armastuslugu sünnib Arjeplogis, BMW testradadel, kus paksult plaasterdatuna astub oma esimesi samme üks tulevastest kaksikutest, kahekohaline rotster Z5.

Ehkki see on ilmselge hullumeelsus, minna rotsteriga Jõuluvana taga ajama, tuleb uusi sõidukeid igas asendis proovile panna. Z5 peaks astuma Z4 asemele ja kui takseerida maskeeringu alt paljastuvaid jooni, võib tõepoolest aimata järeltulijat, oluline erinevus tundub olevat katusejoones – Z4 kolmeosalise kõva katuse asemel saab Z5 tõenäoliselt kergelt kokkulapitava tekstiilist katusekatte. Üksiti on see vastutulek klientidele – nende tagasiside Z4 ulmekonstruktsioonile, mis võtab autos jõhkralt ruumi, ei ole just kõige positiivsem olnud.

Muus osas on Z4 ja Z5 üsna sarnased: pikaks venitatud kapotiosa, nurkadesse viidud rattad ja tagatelje juures paiknevad madalad istmed peaksid juhile tagama hea teetunnetuse. Madalal raskuskese ja ühtlane kaalujaotus lisavad juhitavust – Z5 on sündimas klassikalise (BMW) rotsterina.

Toyota esialgu oma perenime kandma hakkavat lapsukest käreda külma kätte uisutama ei luba ja ka nime ei avalikusta – spekuleeritud on, et võsuke saab nimeks Toyota Supra. Arvata on, et kuna mõlemad – nii BMW kui Toyota rotsterid on ehitatud GT86 põhjale, siis toobki Toyota turule ülalmainitud GT86 järeltulija. Sorri, Subaru…

Olenemata ühisest tagaveolisest platvormist, ei ole tegu ühemunakaksikutega. Toyotal ei ole kavas oma autot katuseta jätta ning teha sellest BMW klooni – ei, palgatud disainerid kujustavad ikka ühe korraliku Toyota! Pole ka teada, kas BMW ja Toyota, lisaks platvormile, jõuallikaid jagama hakkavad; samas, pereautode segmendi koostööd vaadates võiks see olla üsna tõenäoline.

Eks me saame kõigest rohkem teada, 2018. aastani on veel pisut aega.

BMW-Z5-2018-750x500

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Nojah, mis teha. Minnes isiklikuks, siis Subarust on kahju. BRZ/GT86 “Toyobaru” või “Subota” on üks ürglahe lustikast. Aga armastuses on kord nii, et võidab see, kellel on… pikem. Z5-le pikkuse puudumist ette heita nüüd küll ei saa. Eks ootame siis ära, mis sealt tulemas on.

Ai, ja miks me üldse kuumadest rotsteritest ja tagaveolistest, bensiini neelavatest lustikastidest räägime? Sest isegi Elon “Tesla” Musk ütles, et naftahinna languse vastu särtsukad ei saa – kuniks on kättesaadav kraam, seniks kallatakse sisse ja elektriautode tootjad peavad optimismi kõ-õõõ-õvasti maha lõikama. Õige sportlane on (vähemalt esialgu) ikkagi… auto! … mh,… või kui täpsemalt, siis jaapani auto.

Allikas ja meedia: BMW blogi, BimmerPost

Peadisainer tunnistab, et Toyota Prius on tegelikult Lady Gaga!

http://www.accelerista.com/auto/tuv-2016-aasta-aruande-kohaselt-toyota-taas-edukaim-kaubamark/

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.