Genfi autonäitusel astus rambivalgusse Subaru XV teine generatsioon. Ja see on äge!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uus platvorm tagab  suurema mugavuse, turvalisuse ja sõidetavuse
Põhjalikult täiustatud kaheliitrine boksermootor
XV-l on peal maastikuabi X-Mode, juhiabisusteem EyeSight
Eestisse jõuab uus XV 2017. aasta detsembris
Subaru XV jõudis esmakordselt müügile 2012. aastal. Toona oli tegemist tootja esimese mudeliga, mis loodi spetsiaalselt Euroopa autoostjate eelistusi silmas pidades. Nüüd on aeg küps Subaru XV teise põlvkonna sünniks ning mudeli esmaesitlus toimub ka seekord Euroopas.

Teise põlvkonna Subaru XV on esimene Euroopasse jõudev mudel, mis valmib ettevõtte uuel modulaarsel platvormil (Subaru Global Platform), mida hakatakse edaspidi kasutama kõigil uutel Subaru mudelitel.

Uue platvormi väljatöötamisel on arvestatud alternatiivsete energiaallikate, näiteks hübriidajami ja täiselektrilise mootori valikusse lisandumisega. Lisaks seab see lati uuele kõrgusele nii sõidunaudingu kui ohutuse osas.

Uue mudeli põhivarustusse kuulub Subaru palju kiidetud juhiabisüsteem EyeSight, lisaks ka kohanduvad kaugtuled, kurvituled ja palju muudki.

Genfis esitletud auto kapoti alt leiab märkimisväärselt täiustatud Subaru kaheliitrise boksermootori. Võrreldes mootori eelmise versiooniga on 80% jõuallika osadest täiesti uued. Uus bensiinimootor on kergem ja kütusesäästlikum, samas on selle võimsus kasvanud 156 hobujõuni.

Subaru XV Lineartronic CVT variaatorkäigukasti saab kasutada ka käsirežiimil, seitsme programmeeritud käigu tarbeks on roolil käiguvahetushoovad.

Teise põlvkonna Subaru XV on eelkäijast pikem ja laiem, mistõttu on ka auto salong varasemast ruumikam. Subarule iseloomulikult on uuel mudelil pidev nelikvedu ning märkimisväärse 220 mm kliirensiga Subaru XV maastikuvõimekuse viib uuele tasemele X-Mode maastikuabi lisandumine auto põhivarustusse.

ACCELERISTA KOMM Subaru, armas Subaru! Kui tohib ühte paluda: jää iseendaks, ära jookse kaasa tilulilu ja turunduspläraga, värvikompoti ja kes-teab-veel-millega. Ehita lihtsalt väga toredaid ja sõidetavaid nelikveolisi sõidukeid, millest me jätkuvalt vaimustuda võiksime!

Uuel XV – l näikse olevat vaimustumiseks potentsiaali rohkem kui nelja ratta eest. Möödunud aastal Genfis esitletud XV ideeauto nägi üsna sarnane välja sellele, mida Subaru nüüd selle “päris” elukana esitleb. Ausalt, ei jõua ära oodata! Või siis… me jaksame oodata küll, sest see mäng väärib küünlaid!

SUBARU XV STRATEEGILISED MÕÕDUD

Pikkus: 4465 mm
Laius: 1800 mm
Kõrgus: 1595 mm
Teljevahe: 2665 mm
Kliirens: 220 mm
Mootor: kaheliitrine ja neljasilindriline boksermootor
Võimsus / pöördemoment: 156 hj / 196 Nm
Jõuülekanne: sümmeetriline nelikvedu
Veljed: 225/55-18

Allikas ja meedia: tootja 

Jaga

3 kommentaari

    • blank

      Käsikast tuleb XV-le kohe kindlasti ning koos sellega siis ka “traditsiooniline” Subaru nelikvedu. Euroopa igapäevaostjad liiguvad järjest enam automaatkastide peale, sestap pidas tootja oma teates vajalikuks esile tõsta just neid n-ö luksvariante. Aga päris autod tulevad ikka ka 😀

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.