Esmaspäev, 2. oktoober 2023
Seda sportautot müüdi 2015. aastal kaugelt üle 100 000 eksemplari. Ameerikas müüdi kõnealust mudelit rohkem kui Chevrolet Camaro ja Dodge Challenger kahepeale kokku müüa suutsid. Ka Tesla Model S, mis möödunud aastal müügirekordi tegi, jääb võitjale kõvasti alla. Mudeli müügirekordit on kõvasti kosutanud naised, kelle jaoks see auto tundub olevat ainus ja õige sportauto.

Sportkupee, teadagi, on nišitoode. Ihaldusväärne, aga meist enamuse jaoks ebapraktiline sõiduvahend. Enamasti ostetakse sooritaja teiseks isiklikuks autoks. 2015. aastal tegi üks sportauto aga ajalugu, suutes 12 kuuga müüa 141 868 eksemplari. Rekordi tegi legendaarne Ford Mustang, mille 6. põlvkond läheb üle ilma nii hästi kaubaks, et tehas on sunnitud kõrgematelt jõududelt ööpäeva pikendamist paluma, et kõiki tellimusi täita.

Autotööstuse andmete analüüsiga tegelev ettevõte IHS Automotive (Automotive Industry Solutions) kogus kokku kõikide sportmudelite 2015. aasta müüginumbrid ja jõudis tulemuseni, et Ford Mustang on piltlikult öeldes laua lagedaks löönud: ainuüksi Ameerika Ühendriikides läks 2015. aastal kaubaks 12 563 Ford Mustangit, Chevrolet Camaro ja Dodge Challenger kahepeale müüsid seal 12 248 autot.

Müügiedu põhjust pole vaja kaugelt otsida: 2015. aastal sisenes Ford Mustang esmakordselt ametlikult üleilmsele autoturule. Mustangit saab osta nüüd 140-s riigis, sealhulgas Austraalias. Ameerika autole omaselt on tegu mugava, kasutajasõbraliku, võimsa, küllalt kvaliteetse, sõiduvõimeka isendiga, mille hind on ka 5-liitrise V8 bensiinimootoriga täiesti konkurentsivõimeline.

Nagu selgub, just täpselt sellist sportautot ostjad üle ilma oodanud ongi:  kui vaadata suhtarve, siis uue omaniku leidis ümardatult 110 000 fastbacki ja 30 000 kabrioletti. Euroopas telliti esimese hooga 16 000 Mustangit ja nõudlus läheb tänavu pigem tõusujoones. Vaadakem või prantslasi, kes 2016. aasta I kvartalis on tellinud juba 339 autot!

Hiina turul on Mustang müüdavaim sportkupee, sealmail meeldib inimestele mõte ökoautost – ostetakse peamiselt EcoBoost mootoriga versiooni. Austraalias ja Uus-Meremaal aga austatakse traditsioone, 90% kõikidest müüdud “poniautodest” on klassikalised V8-d.

sportauto Ford Mustang

Euroopas pakub Ford Mustang kahte jõuallikat: kerge uuenduskuuri saanud klassikalist, 5.0-liitrist V8 bensiinimootorit, mis arendab võimsust kuni 418 hobujõudu ja mille suurim pöördemoment on 524 Nm ning uut, 2,3-liitrist EcoBoost- turbolaaduriga jõuallikat, mille võimsus on kuni 314 hobujõudu ja pöördemoment 434 Nm.

Kaks mootorit tulevad koos automaatkastiga, mis teeb Mustangist kergelt käsitsetava auto. Mis omakorda tähendab, et sportlik Mustang on lasknud armunoole sügavale naisterahvaste südamesse ning on üleilmne õrnema soo lemmik. Muskliline Mustang on kõige ostetum sportauto ameeriklannade seas ning Euroopas valis kõigist sportautodest Mustangi koguni 36% naistest. Ka EcoBoost mootoriga on tootja tabanud kümnesse, sest just seda jõuallikat eelistavad Mustangi ostnud õrnema soo esindajad.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ei pea vist lisama, et kõige populaarsem värv on sel autol punane. Accelerista tegi mõni aeg tagasi punase Ford Mustang V8-ga paar kiiremat ringi ning tõdes, et mitte keegi, olenemata soost, vanusest, positsioonist, ei jätnud seda autot nähes pead pööramata. Mustang on kahtlemata sotsiaalne sõiduk, üks neist, mis omaniku enesetunde päikeselisel päeval taevani tõstavad.

Kuues põlvkond on ka väga lihtsalt sõidetav, mistõttu sportlikkusest võivad rõõmu tunda need, kelle jaoks kangiga vehkimine on ajast ja arust. Ärgem unustagem, et uuringute põhjal on meeste silmis kõige seksikam naine punase sportauto roolis. Ford on tuuma ära tabanud. Vabandage see prantsuse keel, tõelised mehed.

Ford Mustang on müügil ka Eestis. Vaata lisaks maaletooja lehelt.

Allikas: IHS Automotive. Meedia: Ford. Pildid: Eik E. Sikk

http://www.accelerista.com/tasubteada/uuring/auto-mojutab-arvamust/

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.