Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Hübriid on moes! Škoda lõpetas peitusemängu ja tõi enne Genfi autonäitust ajakirjanike ette elusuuruses oma uue ideemaasturi VisionS. 7-kohaline maastur peaks tootmisse jõudma eeloleval sügisel ning tõenäoliselt hakkab ta kandma nime Kodiak. Kõigile üllatuseks on ideeauto puhul tegu pistikhübriidiga.

Paar nädalat tagasi näitas Škoda maailmale oma ideeauto VisionS 3D pilte. Viimastel aastatel on autotootjatel saanud kombeks enne suuri näitusi oma uued sõidukid rahva ette tuua, nii otsustaski Škoda 17. veebruaril, et aitab peitusemängust küll ja veeretas 7-kohalise maasturi korraks päevavalguse kätte.

Enne Škodat näitas oma uut maasturit Seat ning 18. veebruaril tõmbab Volvo katte oma uuelt universaalkerega V90-lt. Nii on enne märtsis toimuvat Genfi rahvusvahelist autonäitust praktiliselt igas päevas mõni uudis, mis pakub tõelise ohhoo! ahhaa! – elamuse. VisionS puhul võtab hetkeks kulmu kergitama info, et tegemist on pistikhübriidiga.

Škoda VisionS hübriid

Nagu näha juuresolevalt pildilt, ei ole Škoda oma kaasaegses disainijoones millegagi tagasi hoidnud – nii nagu uus Superb, Fabia ja neile järgnevad mudelid, tõmbab auto oma puhta ja teatavas mõttes terava välimusega silmapilguks kogu tähelepanu endale. Tšehhi disainerid räägivad siinkohal kubismi ja böömi kristalli kombost, mis neid on inspireerinud.

Üldpildis on palju tuntavat VW grupi globaalset kujustust; kui kõrvutada Seati ja Škoda tulevased maasturid ning tõsta kõrvale VW uuemad krossoverid, siis võib autot valides isegi segadusse sattuda. Kõik kolm räägivad entusiastlikult maskuliinsest kujustusest, kõigil kolmel on kitsad tuled ja nugateravad küljejooned… Ja üldse, ka Audi uus disainiliin järgib samu põhimõtteid. Kuhu me nii küll jõuame? Vastus õige, VW gruppi!

Hoopis põnevam on aga jõuallikate teema. Škoda VisionS on pistikhübriid, mida viivad edasi 1.4-liitrine, 115 KW bensiinimootor ja 40 kW elektrimootor. Nelikveolise maasturi puhul annab tagateljel hoogu 85 kW elektrimootor. See on täpselt sama kombinatsioon hübriidajamist, mida jaanuaris näitas Detroidi autonäitusel Volkswagen oma GTE ideemaasturil.

Juhul kui – juhul kui! – Škoda tootmisse jõudev 7-kohaline maastur saab olema pistikhübriid, siis oleks see Škoda jaoks esimene omataoline. Nmetatud hübriidajamiga suudab auto üksnes elektri toel läbida kuni 50 kilomeetrit, mis linnas liiklemiseks on suurepärane algus – arvestades, et akusid laetakse ka pidurdamisel. Kombineeritud sõiduulatus on ideeautol tootja sõnul kuni 1000 kilomeetrit, kütusekulu sealjuures 1.9 liitrit/100 km kohta ja heitmekogus 45 g/km kohta.

Skoda Vision S hübriid

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Hübriidajamid on kõikjalsõitjatel ühtäkki hirmsasti moodi tulnud. Chicagos tutvustas KIA oma hübriidajamiga kompaktset linnamaasturit, Toyota hüübriidne RAV4 võtab müüginumbritega kõrgust ning kohe-kohe peaks ka Eestisse jõudma Audi Q7 e-tron hübriidajamiga sõiduk, kus omavahel on kombineeritud kuuesilindriline (!) diiselmootor ja elektrimootor. Niisiis, on, mida vaadata ja on, mida valida.

Seda, et disain hakkab VW grupis üha enam üheülbastuma, ei ole muidugi tore pealt vaadata. Aga ju siis saab argumendiks hind, praktilisus… ja … hübriid. Eks me näe, kas grupp on endale ka Seatiga jalga tulistanud, Škodaga on seda ilmselgelt tehtud, aga see võib ka olla puhas hinnapoliitika – Škoda on kahtlemata väga kasumlik bränd.

Škoda uus maastur hübriid

Allikas ja meedia: Škoda

Ideeauto VisionS: selline näeb välja tulevane Škoda maasturite lipulaev

Seati uus linnamaastur on esitletud ja kannab nime Ateca

Volkswagen esitles Detroidis Tiguan GTE Active Concepti

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.