Eksklusiivne esmapilk tuttuuele ruumikale Škoda Karoq – linnamaasturile

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Škoda Karoq on pika ajalooga Tšehhi autotootja täiesti uus väike linnamaastur, mida Stockholmis esmaesitleti. Esialgu ajakirjanikke autoga sõitma ei lastud, aga kaugelt imetleda lubati küll. Sarnaselt suuremale Kodiaqile mõjub Karoq moodsa ja “tegijana” ning peaks kõnetama paljusid, kes leiavad, et just maastur on see kõige sõidetavam auto.

Tõelise Škodana pakub ka Karoq äärmist ruumikust, uusi juhiabisüsteeme, täis-leed-esitulesid ja – esmakordselt Škoda jaoks – digitaalset näidikutepaneeli. Viiest valikusolevast mootorist võimsusevahemikus 85 kW (115 hj) kuni 140 kW (190 hj) on neli uued.

Tootja uue väikese linnamaasturi juures on Škodale tüüpiliselt kasutatud nutikaid ideid nagu näiteks tagaistme VarioFlex-süsteem ja virtuaalne pedaal käte abita pagasiruumi avamiseks. Eriti pikki esemeid saab väikese linnamaasturi reisijateruumis transportida tänu kokkuklapitavale eesmisele kõrvalistmele.

Väliskujust, muudetud joontest ja suurematest mõõtudest on selge, et tegemist on täiesti uue autoga. Škoda Karoq on iseloomuga linnamaastur: Emotsionaalne ja dünaamiline mitmete kristalliliste elementidega disain iseloomustab Škoda uut linnamaasturite disainikeelt.

Väike linnamaastur on 4 382 mm pikk, 1 841 mm lai ja 1 605 mm kõrge. Reisijad tunnevad kasvanud suurust. Põlveruumi on 69 mm. 2 638 mm pikkune teljevahe (nelikveoga versioonil 2 630 mm) annab Karoqile teel mugava kindluse ja viitab heldetes mõõtudes siseruumile.

Pagasit mahub autosse tagaistmeid liigutamata 521 liitrit. Allalastud tagaistmetega kasvab pagasiruumi maht 1 630 liitrini. VarioFlex süsteem koosneb kolmest eraldi istmest, mida saab üksikult liigutada või ka täielikult eemaldada – muutes linnamaasturi sellega kaubikuks, kuhu mahub tervelt 1 810 liitrit pagasit.

Segmendi liider – veebipõhised lahendused

Škoda Karoq on innovaatiliste veebipõhiste lahendustega oma segmendi tipus. Teabe- ja meelelahutussüsteemi aluseks on tootja grupi teise põlvkonna modulaarne teabe- ja meelelahutuspakett, mis sisaldab tipptasemel funktsionaalsust, kasutajaliidest ning võimekaid puuteekraane.

Kõrgema taseme süsteemidel Columbus ja Amundsen on Wi-Fi-hotspot. Valikuline LTE-moodul on Columbuse süsteemi jaoks samuti saadaval. Internetiühendus põhineb praegusel kiireimal mobiilsel raadiostandardil, mis võimaldab reisijatel oma telefonide ja tahvelarvutitega vabalt internetis käia ja e-kirjadega töötada.

Uued Škoda Connect mobiilsed veebipõhised teenused jaotuvad kahte kategooriasse: Veebipõhiseid teabe- ja meelelahutusteenuseid kasutatakse informatsiooni ja navigeerimise jaoks, Care Connect teenused pakuvad abi ja kaugligipääsu autole rikete ja hädaolukordade puhuks.

Hädaabikõne nupp, mis Euroopas saab 2018. aastast standardvarustuse osaks, on nüüd valikulise Care Connect teenusena saadaval. Täiendavaid veebipõhiseid teenuseid saab kasutada Škoda Connect rakenduse abil. Selle kaudu saab nutitelefoni abil autot distantsilt kontrollida, seadistada ja näha, kuhu auto on pargitud.

Intelligentne ühendusvõimekus auto ja nutitelefoni vahel on Karoqis uuele tasemele jõudnud. Apple CarPlay, Android Auto ja Mirrorlink™-ga ühilduv SmartLink+ platvorm on põhilisele teabe- ja meelelahutussüsteemile Swing valikulisena saadaval.

Kõrgema taseme teabe- ja meelelahutussüsteemidele on SmartLink+ standardvarustuses. Nutitelefonide induktsioonlaadimist võimaldav telefoniboks ühendab nutitelefoni auto katuseantenniga ning samal ajal laeb telefoni juhtmevabalt.

Usaldusväärsed abimehed: juhiabisüsteemid

Uus Škoda Karoq pakub laia valikut juhiabisüsteeme. Uute mugavussüsteemide seas on parkimisabi, sõiduraja hoidmise abisüsteem ja liiklusummiku abi. Pimenurgatuvastus, sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiv radarisüsteem ja hädaabi panustavad kõik suuremasse turvalisusse.

Täiendavad juhiabisüsteemid aitavad linnamaasturi eessõitvast autost ohutul kaugusel hoida, turvaliselt sõidurada vahetada ja hoida, olulisi liiklusmärke märgata ja parkida.

Vabalt seadistatav digitaalne näidikutepaneel on Škodale esmakordne. Karoqi juhikoha näidikuid saab juhi isiklikele eelistustele vastavalt seadistada.

Täis-leed-esituled on autole valikulisena saadaval alates Ambition varustustasemest. Auto reisijateruumis loob uus, kümne valikulise värviga leed-tujuvalgustus uste ja armatuurlaua dekoratiivliistudes meeldiva atmosfääri.

Võimekas ja tundlik: mootorid ja šassiid

Karoq pakub tipptasemel mootoritehnoloogiat. Valikus on viis mootorivarianti – kaks bensiini- ja kolm diiselmootorit. Kaks bensiinimootorit ja kaks diislit on uued. Mahtude poolest on valikus 1.0-, 1.5-, 1.6- ja 2.0-liitrised jõuallikad, mille võimsus varieerub 85 kW (115 hj) kuni 140 kW (190 hj).

Kõik mootorid on turboülelaadimise ja otsesissepritsega, samuti on neil start-stopp tehnoloogia ja pidurienergia taastesüsteem. Need on äärmiselt säästlikud ning vastavad EU6 normidele.

Kõiki teisi mootoreid peale kõige võimsama diisli saab tellida kuuekäigulise manuaal- või seitsmekäigulise DSG-käigukastiga. 2.0 TDI võimsusega 140 kW (190 hj) on standardina nelikveoline ning varustatud seitsmekäigulise DSG-käigukastiga. Uuel 1.5 TSI mootoril on silindri deaktiveerimise lisafunktsioon.

Uue linnamaasturi šassii kergitab samuti oma segmendis latti ning demonstreerib oma kvaliteeti isegi tavapäraselt teelt väljudes. Alates Ambition varustustasemest on soovi korral saadaval sõidurežiimi valiku võimalus, kus režiimivariandid on Normal, Sport, Eco, Individual ja Snow (4×4). Nelikveoline Off-road-režiim parandab karmil maastikul sõiduomadusi.

Strateegia 2025. aastaks: Škoda edendab linnamaasturite võidukäiku

Osana Škoda 2025 Strategy-st laiendab tootja järgnevate aastate jooksul pidevalt mudelivalikut. Põhifookus on linnamaasturite valiku laiendamisel. Hiljuti sai Kodiaqist tootja esimene rahvusvahelisele turule jõudnud suur linnamaastur. Karoqiga on ettevõte järgmisele tasemele jõudnud. Uus väike linnamaastur peaks turule jõudma 2017. aasta teises pooles.

Allikas ja fotod: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.