Aprilli viimasel nädalal tehti Eesti autoajalugu. Toimus esimene suurem rahvusvaheline uudismudeli esitlus. Valitud ajakirjanikud üle Euroopa nägid esmakordselt Škoda Yeti järeltulijat, linnamaasturit Karoq. Auto liikus Lääne-Virumaa teedel esialgu kamuflaažis. Kate langeb lõplikult 18. mail Stockholmis, mil toimub maailma esmaesitlus.

Karoq on Škoda väikeste linnamaasturite segmendis uustulnuk – nii seda meile tutvustatakse. Lähemal vaatlusel selgub, et Karoq on mõõtudelt peaaegu identne Seat Atecaga ning seda hakatakse tootma samal liinil, kõrvuti Hispaania sõsaraga.

Vaadates Škoda mudelivalikut, saame teada, et uustulnuk asendab senise “naksitrallide auto” Yeti. Disainifriikidel on sellest kindlasti kahju, sest Yeti nägi väga omanäoline välja, Karoq on üks paljudest VAGi moodsatest linnalastest ning väga sarnane suurema, ülipopulaarse Škoda Kodiaqiga.

Midagi pole teha, kui mõttes on Hiina vallutamine ning olemas modulaarplatvorm, mille peale ehitada nii sisepõlemismootoriga kui ka hübriid- ja elektriajamiga autosid, tuleb kuskilt järele anda. Yeti muutub lähiaastatel tõenäoliselt autokollektsionääride silmis väärt investeeringuks.

ALTJA, VIHULA, PALMSE… KAS TUNNED ÄRA KAUNID KOHAD EESTIMAAL?

ELEGANTNE, PUHASTE JOONTEGA DISAIN

Väliskujust, muudetud joontest ja suurematest mõõtudest on selge, et tegemist on täiesti uue autoga, Yetist pole enam jälgegi. Emotsionaalne ja dünaamiline arvukate kristalliliste elementidega disain iseloomustab tšehhi autotootja uut linnamaasturite disainikeelt.

Tõelise Škodana pakub ka Karoq nii reisijatele kui pagasile äärmist ruumikust, uusi juhiabisüsteeme, täis-leed-esitulesid ja – esmakordselt Škoda jaoks – digitaalset näidikutepaneeli.

Funktsioonid nagu tagaistme VarioFlex-süsteem ja virtuaalne pedaal käte abita pagasiruumi avamiseks on tootja uue väikese linnamaasturi teiste täiendavate nutikate ideede seas.

MÕÕDUD, MIS LUBAVAD AVARUST

Väike linnamaastur on 4 382 mm pikk, 1 841 mm lai ja 1 605 mm kõrge. 2 638 millimeetrit pikk teljevahe (nelikveolisel variandil 2 630 mm) annab ŠKODA KAROQile teel mugava kindluse. Reisijad tajuvad, et ruumi on rohkem. Jalaruumi on 68 millimeetrit.

Pagasit mahub autosse tagaistmeid liigutamata 521 liitrit. Kokkuvolditud tagaistmetega kasvab pagasiruumi maht 1 630 liitrini. Koos valikulise VarioFlex tagaistmega on pagasiruumi maht varieeritav 479 ja 588 liitri vahel. Istmeid saab ka täielikult eemaldada, mis teeb linnamaasturist kaubiku, kuhu mahub tervelt 1 810 liitrit.

VIIEST JÕUALLIKAST NELI ON UUED

Uus väike linnamaastur Karoq pakub tipptasemel mootoritehnoloogiat. Valikus on viis mootorivarianti – kaks bensiini- ja kolm diiselmootorit. Kaks bensiinimootorit ja kaks diislit on uued.

Mahtude poolest on valikus 1-, 1,5-, 1,6- ja 2-liitrised jõuallikad, mille võimsus varieerub 85 kW (115 hj) kuni 140 kW (190 hj). Kõik mootorid on turboülelaadimise ja otsesissepritse, start-stopp tehnoloogia ja pidurienergia taastesüsteemiga.

Jõuallikad on äärmiselt ökonoomsed ning vastavad EU6 normidele. Kõiki teisi mootoreid peale kõige võimsama diisli saab tellida nii kuuekäigulise manuaal- kui seitsmekäigulise DSG-käigukastiga. 2.0 TDI mootor võimsusega 140 kW (190 hj) on standardina koos nelikveoga ning varustatud seitsmekäigulise DSG-käigukastiga. Uuel 1.5 TSI mootoril on silindri deaktiveerimise lisafunktsioon.

Škoda Karoqi šassii kergitab samuti oma segmendis latti ning demonstreerib oma kvaliteeti isegi tavapäraselt teelt väljudes.

Alates Ambition varustustasemest saab soovi korral valida sõidurežiimide Normal, Sport, Eco, Individual ja Snow (4×4) vahel. Nelikveoline Off-road-režiim parandab karmil maastikul sõiduomadusi.

This slideshow requires JavaScript.

VEEBIPÕHISED LAHENDUSED

Uus linnamaastur Karoq on innovatiivsete veebipõhiste lahendustega oma segmendi tipus. Teabe- ja meelelahutussüsteemi alus on tootja grupi teise põlvkonna modulaarne teabe- ja meelelahutuspakett, mis sisaldab tipptasemel funktsionaalsust, kasutajaliidest ning võimekaid puuteekraane.

Kõrgema taseme süsteemidel Columbus ja Amundsen on WLAN-hotspot. Valikuline LTE-moodul on Columbuse süsteemi jaoks samuti saadaval. Internetiühendus põhineb praegusel kiireimal mobiilsel standardil, mis võimaldab reisijatel oma telefonide ja tahvelarvutitega vabalt internetis käia ja e-kirjadega töötada.

Uued Škoda Connect mobiilsed võrguteenused ühilduvad LTE-ga ja jaotuvad kahte kategooriasse: veebipõhiseid teabe- ja meelelahutusteenuseid kasutatakse informatsiooni ja navigeerimise jaoks, Care Connect teenused pakuvad abi ja kaugligipääsu autole rikete ja hädaolukordade puhuks.

Hädaabikõne nupp, mis Euroopas jõuab standardvarustusse 2018. aastal, on nüüd Care Connect teenusena saadaval. Täiendavaid veebipõhiseid teenuseid saab kasutada Škoda Connect rakenduse abil. Selle kaudu saab nutitelefoniga autot distantsilt kontrollida, seadistada ja isegi leida.

Intelligentne ühendus auto ja nutitelefoni vahel on Karoqis uuele tasemele jõudnud – Apple CarPlay, Android Auto ja Mirrorlink™-ga ühilduv SmartLink+ platvorm on põhilisele teabe- ja meelelahutussüsteemile Swing valikulisena saadaval.

Kõrgema taseme teabe- ja meelelahutussüsteemidele on SmartLink+ standardvarustuses. Nutifonide induktsioonlaadimist võimaldav telefoniboks ühendab nutitelefoni auto katuseantenniga ning samal ajal laeb telefoni juhtmevabalt.

RIKKALIK JUHIABISÜSTEEMIDE NIMEKIRI

Uus Škoda Karoq pakub laia valikut juhiabisüsteeme. Uute mugavussüsteemide seas on parkimisabi, sõiduraja hoidmise ning liiklusummiku abisüsteemid. Pimenurgatuvastus, sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiv radarisüsteem ja hädaabi panustavad kõik suuremasse turvalisusse.

Auto haagise lubatud mass on kuni kaks tonni. Uus haagiseabi aitab aeglasel tagurdamisel ja manööverdamisel.

Täiendavad juhiabisüsteemid aitavad Karoqil eessõitvast autost ohutule kaugusele jääda, turvaliselt sõidurada vahetada ja hoida, ning olulisi liiklusmärke märgata ja parkida.

Vabalt seadistatav digitaalne näidikutepaneel on Škodale esmakordne. Karoqi näidikuid saab juhi isiklikele soovidele vastavalt seadistada.

Täis-leed-esituled on valikulisena saadaval alates Ambition varustustasemest. Auto reisijateruumis loob uus, kümne valikulise värviga leed-tujuvalgustus uste ja armatuurlaua dekoratiivliistudes meeldiva atmosfääri.

This slideshow requires JavaScript.

ŠKODA LINNAMAASTURITE VÕIDUKÄIK ON ALANUD

Osana Škoda Strategy 2025-st laiendab tootja järgnevate aastate jooksul pidevalt mudelivalikut. Põhifookus on linnamaasturite valiku laiendamisel.

Hiljuti sai Škoda Kodiaqist margi esimene rahvusvahelisele turule jõudnud suur linnamaastur. Väiksema Karoqiga on ettevõte järgmisele tasemele jõudnud. Uut Škoda Karoq linnamaasturit esmaesitletakse 18. mail Stockholmis, turule peaks see jõudma 2017. aasta teises pooles.

Allikas ja meedia: Škoda

Jaga

1 kommentaar

  1. Yeti muutub lähiaastatel tõenäoliselt autokollektsionääride silmis väärt investeeringuks.

    Palju möller pappi ladus selle kiidulaulu eest?

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.