Škoda esitleb juhtmevaba Mirrorlink-ühendust

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Škoda edendab auto-nutitelefoni suhtlemist – mark esitleb Barcelona mobiilimessil Mobile World Congress oma uut Wireless MirrorLink tehnoloogia prototüüpi, mis on välja arendatud koostöös RealVNC-ga. Süsteem aitab – üllatus – nutitelefonil ja auto infolustiväljal omavahel juhtmevabalt infot vahetada.

​Tänapäeval on peaaegu kõigil Škoda mudelitel alates Fabiast lõpetades Superbiga valikulise lisavarustusena võimalik kasutada MirrorLinki tehnoloogiat, mida toetavad paljud Androidi peakomplektid ja mis ühildub Samsungi, LG, Sony, HTC ja teiste tootjate nutiseadmetega. See tehnoloogia on integreeritud SmartLink-nimelisse paketti, mis sisaldab ka Android Autot ja Apple Car Play-d. Praegu kasutatakse selleks juhtmega ühendust.

Škoda esitleb oma uut Wireless MirrorLink tehnoloogiat Barcelonas 22.-25. veebruaril toimuval mobiilimessil Mobile World Congress. Juhtmevaba ühenduse tehnoloogia on välja arendatud koostöös TechniSati ja RealVNC-ga ning laseb jätta telefoni näiteks taskusse või panna uude, peatselt välja tulevasse “Phonebox”-dokki, mis võimaldab telefoni ka induktiivselt laadida.

MirrorLink suudab nutitelefoni muuta meediaserveriks, esitada muusikat ja kuvada hulka rakendusi puuteekraanil, sealhulgas internetiteenuseid nagu veebiraadio, ilm, audioraamatud, navigatsioon ja parkimisinformatsioon. Škoda enda MirrorLinki rakendused nagu Škoda MFA Pro ja Škoda Drive on samuti kättesaadavad. Juht saab rakendusi kasutada puuteekraanilt ja auto helisüsteem tegeleb heli esitamisega.

Tulevase Wireless MirrorLink tehnoloogia prototüüpi esitletakse mobiilimessi Mobile World Congressil ReanVNC boksis. Lisaks TechniSatile on RealVNC MirrorLinki liikumapanevaks jõuks ja kuulub Car Connectivity Consortiumi (CCC; eesti keeli võiks see kõlada umbes nagu autode ühenduvuse assotsiatsioon), mis soovib MirrorLinkist teha ülemaailmse standardi. Ka Škoda teeb CCC-ga tihedat koostööd.

ACCELERISTA KOMM MirrorLink iseenesest on väga äge tehnoloogia ja screen mirroring üldse väga mõnus funktsioon, kuna inimestel kipuvad nutitelefonid muutuma peaaegu virtuaalseks koduks, kus neil on kõik info, rakendused, seaded, kasutajakontod ja mis kõik veel. Ja palju mugavam on ju autot vahetades mitte seda lihtsalt bluetoothiga telefoniga ühendada ja saada käed vabalt helistada, vaid kasutada auto ekraanilt ka kõiki oma rakendusi (eriti Waze!). Kuigi mõned kuud tagasi oli Superbis kasutatavate oma rakenduste hulk küllalt piiratud, midagi meie jaoks kasulikku seal eriti ei olnud ja sõites näiteks Waze pilti meile ei näidatud (küll aga sai heli), on tegemist kindlasti väga perspektiivika teemaga.

Allikas ja foto: Škoda

Jaga

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.