Laupäev, detsember 3
Lux Express soetab 15 uut Scania Irizar luksusbussi, mis hakkavad teenindama Eesti siseliine ja bussiettevõtte rahvusvahelisi marsruute. Investeeringu kogumaksumuseks on 5,5 miljonit eurot.

Lux Expressi bussipark täieneb 15 Scania Irizar luksusbussiga, mis valmivad eritellimusel Hispaanias ja jõuavad Eestisse kevadel.

Lux Expressi juhatuse esimehe Andrus Treieri sõnul tingib investeerimisvajaduse Eesti bussireisijate ootuste pidev kasv ühistranspordi kvaliteedi osas.

“Meie bussid ei ole mõeldud ainult punktist A punkti B sõitmiseks, vaid on selleks, et reisija naudiks seda keskkonda, mida buss talle pakub ning reisimugavuse poolest on meie bussid maailma tipptase,” sõnas Treier.

KESKKONNASÕBRALIKKUS ON ARGUMENT

Eestisse saabuvad Scania Irizar bussid on bussitehnika viimane sõna ka keskkonnasõbralikkuse poolest. Uute busside kütusekulu on 26 liitrit 100 km kohta ja heitgaaside tase vastab Euro 6 normidele.

Ühe reisijakoha viimiseks 100 kilomeetri kaugusele kulub bussil umbes 0,4 liitrit kütust. Kui arvestada seda, et ühes autos sõidab keskmiselt 1,6 inimest, siis on buss kahtlemata keskkonnasõbralik.

Treier tunnistab, et kaasaegne ühistransport konkureerib eelkõige autoga ja ettevõtte suurim eesmärk on meelitada inimesed autodest bussidesse. “Tallinn-Tartu liinil see on meil juba õnnestunud ja ka Tallinn-Pärnu liinil on reisijate arv kasvutrendis tänu uutele bussidele ja sõidugraafikutele. Sama loodame saavutada ka teistel liinidel,” lisas Treier.

KOLM ERITI NOOBLIT UUSTULNUKAT

Lux Express soetab kokku 15 uut bussi, neist kolm on eriti mugavad Scania Irizar i8 Lounge bussid. Scania Irizar i8 bussid said möödunud aastal ka rahvusvahelisel bussimessil Busworld “Aasta Bussi” auhinna.

Busside hindamisel lähtuti nii sõitjate kui ka bussijuhi sõidumugavusest- ja turvalisusest ning kõrgeimatest ohutusnõuetest, samuti hinnati busside sise- ja välisdisaini.

Lux Express Lounge bussides on kokku 45 kohta, eriti mugavas ja privaatses Lounge osas on istmed paigaldatud 2+1 põhimõttel. Teistes bussides on 56 kohta ja kõik istmed on paigaldatud 2+2 põhimõttel.

Uutes busside on varustuses personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, rohkelt jalaruumi jms.

Iga iste on varustatud turvavööga ning kõikides bussides on tasuta WiFi, kliimaseade ja WC. Busside pikkus on 15 meetrit, laius 2,55 meetrit ja kõrgus ligi 4 meetrit.

Lux Expressil on täna 82 bussi keskmise vanusega 2,5 aastat ja reisijaid teenindab üle 300 bussijuhi. Ettevõte vahetab busse uute vastu iga 5-6 aasta järel.

Allikas: Lux Express

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.