Uudis sellest, et Saab tuleb turule nelja uue elektriautoga (mis on looritatud paksu saladuskattega) ei ole veel jahtudagi jõudnud, kui juba pillataksegi siia-sinna esimesi visandeid tulevastest mudelitest.

Saabil on üpris kummaline turunduspoliitika, infoklide tuleb kokku kratsida vähemalt kolmest blogist ja eri uudisteagentuuride kohati üsna vastuolulistest sõnumitest. Ka on õhus küsimus, kas kogu meile näidatav ilu on jooniste tasemel või on tootjal tõsi taga?

Saab 4 NEVS

Olgu turundusega, kuis on, igal juhul on aktiivne igalepoolemineja, sportlik parketimaastur, distinktiivne (isepäine, teistsugune, … midaa?!) peremingiasi ja aktiivne kõikjalsõitja üles joonistatud ja me saame neid Accelerista lugejatele demmida. Loe siit uuesti ka põhiuudist, miks NEVS endale kiirelt joonistaja tööle palkas.

compact-urban-suv-nevs-saab-1-624x325
Saab Compact Urban SUV
distinctive-family-suv-nevs-1-624x316
Saab Distinctive Family SUV

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Kuidagi ei tahaks ennast korrata, aga siiski peab; ja kohe mitu korda. Kõigepealt – toredad joonistused, aga andke meile tehnilisi näitajaid! Järgmisena – võidab see, kellel on Pininfarina. NEVSil ilmselgelt ei ole, neil on lihtsalt tore, vesivärvidega joonistaja, kellele meeldib kollane, sinine, punane ja roheline värv.

NEVSil ei ole tõenäoliselt ka mingit rahalist alust nende mudelite tootmiseks, sest nagu rootsi ajakirjaniku põhjalikust uurimisretkest selgus, ei ole olemas sellist asja nagu Saabi hiina partner – aguli nurgatagustes puhub tuul ja on aadress keset tühermaad, kuhu on registreeritud sajad sarnased “ettevõtted”.

Edasi – kui siiski on tõsi taga asjaga, nimetagegi siis oma ettevõte juba rahvusvaheliseks krossoveri-kõikjalsõitja-igapoolsaabhakkama-maaniaks. Aga no, sorri, Brenda, tule uuesti! SUVide aeg hakkab vaikselt läbi saama, kõik sellest ühtlasest “õumai, ägeda välimusega suht mõttetu auto”-masstootmisest ära tüdinema. Andke meile pikapeid ja me kirjutame teist jälle. Muidugi juhul, kui tehnilised näitajad kuidagigi ahvatlevad tunduvad.

Allikas ja pildid: Fänniblogi

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.