Neljapäev, 5. oktoober 2023
Uus Volvo S60 kompaktklassi noobelsedaan, mille esmaesitlus toimub juba sel kevadel, on esimene Volvo mudel, mille jõuallikate valikust ei leia diiselmootorit. Rootsi autotootja on astunud järgmise sammu teel keskkonnasõbralikumate sõidukite poole.

Traditsioonilised sisepõlemismootorid teevad ruumi moodsatele ajamitele. Alates 2019. aastast on kõik uued Volvo mudelid saadaval kas bensiinimootoriga mahehübriidina, pistikhübriidina või täiselektrilisena.

Tegemist on autotööstuses kõige laiaulatuslikuma elektrifitseerimise strateegiaga. Volvo Cars oli esimene pikkade traditsioonidega autotootja, kes 2017. aasta juulis andis teada oma kavast elektrifitseerida kogu tulevane mudelivalik.

“Meie tulevik on elektriline ja seetõttu oleme loobunud uue põlvkonna diiselmootorite arendamisest,“ kinnitas Volvo Cars’i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

“Loobume järk-järgult sisepõlemismootoriga autodest, kasutame vahe-etapina bensiinihübriide ning liigume täieliku elektrifitseerimise suunas. Uus S60 kujutab endast järgmist sammu sellel teel.”

Volvo Cars kinnitas oma pühendumist elektrifitseerimise strateegiale, lubades et kavakohaselt moodustavad aastaks 2025 täiselektrilised sõidukid 50 protsenti Volvo globaalsest müügimahust.

Selle teatega esines Volvo tänavusel Pekingi autonäitusel, millega positsioneeriti end jõulise turuosalisena Hiinas, mis on juhtiv elektrisõidukite turg maailmas.

S60 TOODETAKSE AINULT AMEERIKAS

Keskmise suurusega sportlik noobelsedaan S60 tugineb Volvo skaleeritaval tootearhitektuuri platvormil SPA, mida jagatakse mitmeid auhindu võitnud uue 90 ja 60 seeria mudelitega. Uue S60 universaalkerega sõsarmudel V60 jõudis avalikkuse ette samuti tänavu.

Uus sedaan on esialgu saadaval erinevate neljasilindriliste Drive-E bensiinimootoritega, samuti on valikus kaks bensiinimootoriga pistikhübriidi. Järgmisel aastal lisanduvad mahehübriidversioonid.

Skaleeritav platvorm võimaldab toota ka täiselektrilist versiooni autost, ent kas see tuleb antud mudelipõlvkonnaga, tootja veel teada andnud ei ole.

Uue S60 noobli väike-keskklassi sedaani tootmine algab tänavu sügisel Volvo Cars’i uhiuues tootmisüksuses Charlestonis, Lõuna-Carolina osariigis. Charlestoni tehas on ainus koht, kus uut kompaktsedaani tootma hakatakse. See omakorda tähendab aga, et Ühendriikides toodetud S60 sedaane hakatakse müüma kõikjal maailmas.

Allikas ja meedia: Volvo

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.