Belgia autoklubi VAB kuulutas välja Aasta Pereauto 2016 laureaadid. Elektriautode kategooria võitjaks tuli Renault Zoé R240.

Eelmisel aastal suurendas Renault oma täiselektrilise Zoé mudeli sõiduulatust 30 km võrra ehk 240 kilomeetrini. Võit saavutati uue R240 mootoriga, mis tehti väiksemaks, kergemaks ja efektiivsemaks, hoides võimsust jätkuvalt 87 hobujõu peal. Lisaks parandati ka auto laadimissüsteemi, mis suudab nüüd aku senisest 10% kiiremini täis laadida.

Belgia autoklubi VAB valis Aasta Pereautot 2016 kahe žüriiga, kus hääletasid 25 autoajakirjanikku ja 78 pereinimest. Punktide koguarvestused tuli elektriautode kategooria võitjaks Renault Zoé R240 (159 punktiga), teiseks Mercedes B250e (154 punkti) ja kolmandaks Kia Soul (147 punkti).

Autoajakirjanike žürii kiitis Zoé’ “ruumikust, disaini ja hinda” märkides, et miski muu ei ole tähtsam kui “mõistlik hind ja pikem sõiduulatus, mis muudavad Renault elektriautode hulgas üha populaarsemaks.” Pereinimestest koosnev žürii ennustas Zoé R240-le võimalusi läbimurdeks mõistliku hinna tõttu ja nägi selles “eelkõige praktilist kasu pere teise autona”. Mitteametlik laste žürii kiitis “ilusat keretüüpi, pehmet sõitu, mugavaid tagaistmeid ja ilusaid tulesid.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ei ole just tohutu üllatus, et Belgia autoklubi valikuks osutub Prantsuse auto. Ja ega seda ei saa ka neile süüks panna – te lihtsalt kuulake, kui ilusti nad räägivad… C’est possible pour tout le monde!

Allikas ja meedia: Renault

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.