Kolmanda generatsiooni Porsche Cayenne noobelmaastur astub suure publiku ette Frankfurdi autonäitusel. Auto veermikku on oluliselt uuendatud ning standardis on aktiivne Porsche nelikvedu. Jõuallikate valikust leiab kaks võimsat V6 topeltturbo. Cayenne’i moodne välimus teeb aga tõelise silmapai: paksust põhikoolipoisist on saanud sale, musklis sportlane.

Porsche Cayenne’i kolmas generatsioon püüdleb järjest enam suurte sportlike noobelmaasturite segmendi liidriks. Võimsad turbomootorid, uus kaheksakäiguline Tiptronic S käigukast, uued veermikusüsteemid ning virtuaalne infolust koos täieliku ühenduvusega viivad nii sportlikkuse kui mugavuse uuele tasemele.

Kohe alguses on võimalik valida kahe uue kuuesilindrilise mootori vahel: Cayenne’i 250 kW (340 hj) kolmeliitrine turbomootor, mis pakub eelneva mudeli omast 29 kW (40 hj) rohkem.

Cayenne S’i 2,9-liitrine kahe turboga V6-mootor, mis oma 324 kW (440 hj) võimsuse juures on eelkäijast 15 kW (20 hj) võimsam ning suudab autot liigutada kuni kiiruseni 265 km/h. Valikulise Sport Chrono paketiga varustatud uus Cayenne S kiirendab kiiruseni 100 km/h vähem kui viie sekundiga.

IKOONILISE 911 DNA

Cayenne põhineb suuresti ikoonilisel 911 sportautol: ka visuaalselt täiustatud linnamaasturi kolmandal põlvkonnal on segarehvid ja esmakordselt nelikroolimine.

Lisaks neile sportautole tüüpilistele omadustele parandab sõiduvõimekust standardina aktiivne nelikvedu, Porsche 4D veermiku juhtimine, kolmekambriline õhkvedrustus ja Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) külgkalde kontroll.

Vaatamata märkimisväärselt kasvanud standardvarustuse hulgale kaalub Cayenne oma eelkäijast kuni 65 kilogrammi vähem ning sobib jätkuvalt täiuslikult ka maastikule.

JÕULINE DISAIN, MIS VÄLJENDUB DETAILIDES

Selge disainiga, sportlik ja täpne – uus, kuid samas tuttav: Cayenne’i välimust on täiustatud sügaval Porsche disaini DNA-s olevas stiilis ning kuhu ka ei vaataks, kõikjalt leiab vihjeid ikoonilisele 911-le.

Suurendatud eesmised õhuvõtuavad viitavad selgelt suurendatud jõudlusele. Uued horisontaalsed tuleservad tähendavad, et linnamaastur tundub isegi paigal seistes laiema ja sportlikumana.

Samaks jäänud teljevahega (2 895 mm), kuid eelkäijaga võrreldes 63-millimeetrise sisepikkuse kasvuga ja üheksa millimeetrit madalama Cayenne’i 4 918 millimeetri pikkust ja 1 983 mm laiust (ilma peegliteta) elegantset, voolujoonelist kuvandit on märgatavalt täiustatud.

Pagasiruum mahutab nüüd 770 liitrit – 100 liitrit enam kui varem. Veljed on diameetrilt tolli võrra suuremad ning tagasillal on esmakordselt suuremad veljed ja rehvid, mis rõhutab täiustatud sõidudünaamikat.

Eristuv kolmemõõtmeline Porsche logo ulatub uue, kolmemõõtmelise valgusdisainiga tagatuledeni ja servast servani kulgeva kitsa leedide ribani. See lisab autole elegantsi ning rõhutab jõuliselt peent vormimängu.

LEEDTULED STANDARDIS

Porsche pakub esitulede jaoks uut kolmeastmelist valgustuskontseptsiooni: kõikidele Cayenne’idele on standardina paigaldatud leed-esituled. Järgmisel tasemel saab lisaks valida Porsche dünaamilise valgustussüsteemi (PDLS), mis pakub erinevaid valgustusrežiime nagu kurvituled ja kiirteetuled.

Uued LED-lampidega maatrikskaugtuled Porsche dünaamilise valgustussüsteemiga Plus (PDLS Plus) on parim saadaolev süsteem. Täielikult reguleeritavat valgusjaotust ja tugevust võimaldavad 84 eraldi juhitavat LED-tuld.

See tähendab, et Cayenne suudab pakkuda uusi funktsioone nagu kaugtuled, mis ei pimesta vastutulijaid, ning adaptiivset liiklusmärkide peegelduse vähendamist.

TUTVUSTAMISELE TULEVAD CAYENNE JA CAYENNE S

Uus Porsche noobelmaastur lansseeritakse kahes variandis: Cayenne, millel on kuuesilindriline kolmeliitrine turbomootor, mis pakub 250 kW (340 hj) ja pöördemomenti 450 Nm.

See tähendab, et isegi standardmudel on väljapaistva sõiduvõimekusega: see kiirendab nullist kuni 100 km/h-ni 6,2 sekundiga (Sport Chrono paketiga 5,9 sekundiga). Tippkiirus on sel masinal 245 km/h.

Teine mudel on Cayenne S, mille jõuallikaks on 2,9-liitrine kahe turboga V6-mootor. Selle samuti uus mootor arendab 324 kW (440 hj), mis on eelkäijast 15 kW (20 hj) rohkem, ja mille maksimaalne pöördemoment on 550 Nm. Auto kiirendab nullist 100 km/h-ni kõigest 5,2 sekundiga (Sport Chrono paketiga 4,9 sekundiga). Tippkiirus on sel 265 km/h.

TEEL KIIRE, MAASTIKUL MULJETAVALDAV

Cayenne’i suurem võimekus nii sportlikkuse kui mugavuse vallas tuleneb paljuski uuest kaheksakäigulisest Tiptronic S käigukastist. Lühemad reageerimisajad ja madalamate käikude sportlikumad ülekanded parandavad nii jõudlust teel kui võimekust maastikul.

Mugavuse ja sportlikkuse laiendatud skaala teises otsas kindlustab pika ülekandega kaheksas käik madala pöördemomendi, optimeeritud kütusekulu ja laheda sõidu.

Isegi karmil maastikul pakub Cayenne puhtakujulist sõidumõnu. Eelprogrammeeritud maastikurežiimid teevad juhil sõiduks parima sõiduviisi valimise lihtsaks. Vaikimisi seadistus on Onroad-režiim. Neli ülejäänud režiimi sobivad kergemaks maastikusõiduks: mudale, kruusale, liivale või kividele.

Ülekannet, šassiid ja diferentsiaalilukke saab valida ja konkreetse stsenaariumi jaoks kohandada. Veojõudu jaotab Porsche kõikide Cayenne’i mudelite puhul aktiivse nelikveo abil.

Intelligentne Porsche veojõukontroll (PTM) jaotab veojõudu veotelgede vahel. Selle ooteloleku idee on Cayenne’i suurepärase sportliku võimekuse võtmepõhimõtteks. Samaaegselt täidab see kõiki eeldusi, et pakkuda karmil maastikul äärmist haarduvust.

KERGE ŠASSII KOOS SEGAREHVIDEGA

Kolmanda gene Porsche Cayenne kombineerib ühes uues disainis kolme kerekontseptsiooni – sportauto, maastikuauto ja touring-auto. See tähendas uue kerge šassii loomist, millel on eraldiühendustega disainitud esisild ja mitmikhoobvedrustusega tagasild.

Sportautole tüüpiline omadus on segarehvid, mis on nüüd vähemalt 19-tollistel velgedel. Segarehvid parandavad kurvides stabiilsust ja sõidudünaamikat. Porsche pakub valikuna Cayenne’i jaoks kuni 21-tolliseid rattaid.

NELIKROOLIMINE JA ÕHKVEDRUSTUS

See formaat pakub optimaalset alust aktiivsetele süsteemidele, mida analüüsib ja sünkroniseerib integreeritud Porsche 4D veermiku juhtsüsteem. Süsteem töötab reaalajas ja optimeerib juhitavust veel enam.

Peale aktiivse PASM-amortisaatorisüsteemi (Cayenne S’il standardvarustuses) on kõik veermikusüsteemid värskelt välja arendatud. Esmakordselt on Cayenne saadaval nelikroolimisega.

Nii 911 kui Panamera peal proovitud ja katsetatud süsteem parandab tundlikkust kurvides ja stabiilsust suurtel kiirustel sõidurada vahetades. Väiksem pöörderaadius lihtsustab ka igapäevaelu linnamaasturiga.

Valikuline adaptiivne õhkvedrustus uue kolmekambrilise tehnoloogiaga suurendab märkimisväärselt erinevust sportliku, jäiga käitumise ja touring-autolt oodatava mugava sõidukogemuse vahel.

Sarnaselt eelnevale võimaldab süsteem karmil maastikul kliirensit kohandada. Valikulise Porsche külgkalde kontrollsüsteemi (PDCC) puhul on sportlike juhtide meeleheaks vahetatud hüdrauliline süsteem elektrilise vastu.

Seda võimaldab auto võimas 48-voldine elektrisüsteem. Lühemad reageerimisajad võimaldavad sõidudünaamikas veel rohkem täpsust – ja tagasihoidlikel sõitudel veel rohkem mugavust.

INNOVAATILINE PIDURISÜSTEEM

Uuendusliku Porsche Surface Coated Brake (PSCB) pidurisüsteemiga võtab autotootja taas eriti võimekate pidurite arendamisel teerajaja rolli. See maailmas esmakordne lahendus on valikulisena saadaval kõikidele Cayenne’idele ja koosneb volframkarbiidkihiga kaetud malmkettast.

See viimistlus vähendab hõõrdetegurit ning kulumist ja piduritolmu. Porschele eksklusiivsed pidurid on ka visuaalselt muljetavaldav: pidurisadulad on valgeks värvitud, ning ketaste pind omandab pärast sissesõitmist unikaalse läike.

PSCB on saadaval vaid koos 21-tolliste velgedega. PCCB keraamilised pidurid jäävad mudelivaliku tippversiooniks.

UUS SPORT CHRONO PAKETT

Uus PCayenne pakub sportliku jõudluse mõttes veel rohkem potentsiaali. Porsche on sportauto mudelil põhineva Sport Chrono paketi ümber- ja taasloonud. Sellele lähenemisele viitab selgelt Mode-nupp roolil. Lisaks Normal,

Sport ja Sport Plus sõidurežiimidele saab juht valida individuaalselt seadistatava režiimi. Keskel paikneva Sport Response nupu vajutamine aktiveerib mootori ja käigukasti seadistused, mis on kalibreeritud maksimaalsele jõudlusele. Sport Chrono pakett sisaldab ka eraldi PSM Sport režiimi, milles juht saab kasutada uue Cayenne’i täielikku sõidudünaamikat.

VÄHENDATUD KAAL, SUUREM SÕIDUMÕNU

Sportautod vajavad kergekaalulist konstruktsiooni. 911 ja Panamera jälgedes kasutatakse ka Cayenne’i uues keres nutikat kombinatsiooni sulamist ja terasest. Kere on tehtud täielikult alumiiniumist. Põranda, esiosa ja peaaegu kogu šassii komponendid on samuti sulamist.

Eriliselt väärib tähelepanu uuenduslik liitium-ioonpolümeertehnoloogiaga stardiaku, mis ainuüksi annab võrreldes eelkäijaga 10 kg kaalusäästu.

Üleüldiselt on Cayenne’i tühikaalu vähendatud 2 040 kilogrammilt 1 985-le – isegi vaatamata märgatavalt laiendatud standardvarustusele, mis sisaldab nüüd leed-esitulesid, suuremaid rattaid, parkimisassistenti ParkAssist (anduritega ees ja taga), LTE-telefonimoodulit koos WiFI hotspotiga, Porsche Connect teenuseid ja ennetavat jalakäijate kaitset.

This slideshow requires JavaScript.

DIGITAALNE REVOLUTSIOON

Selle uue põlvkonnaga kirjutab Cayenne auto ja juhi vahelisse suhtesse uue peatüki: Porsche Advanced Cockpit on sportlikku, luksuslikku atmosfääri täielikult integreeritud. Porsche uue ekraani- ja halduskontseptsiooni südameks on 12,3-tolline kõrglahutusega puuteekraan Porsche Communication Management (PCM) viimasest põlvkonnast, mis lansseeriti eelmisel aastal uuel Panameral.

Digitaalseid funktsioone saab juhtida intuitiivselt, sealhulgas häälkäskluste abil. Porsche Connect Plus, mis on autol standardvarustuses, võimaldab ligipääsu veebipõhistele teenustele. Sealhulgas on standardvarustusse kuuluv veebipõhine navigatsioon koos reaalajas liiklusinfoga.

Uue keskkonsooli analoogvalitsad keskenduvad auto põhifunktsioonidele. Teised nupud on harmooniliselt integreeritud nutitelefonilikku klaasvälimusega puutepinnale, mis annab kasutamisel kuuldavat ja tuntavat tagasisidet.

Tüüpilises Porsche stiilis on juhi vaatevälja keskmes analoogtahhomeeter. Selle külgedel on kaks 7-tollist kõrglahutusega ekraani, mis kuvavad kõiki muid olulisi sõiduandmeid koos multifunktsionaalse rooli abil valitud lisainformatsiooni.

Üks olulisemaid abisüsteeme on termokaameraga öövaatlusseade, lisaks ka reavahetusassistent, reahoidmisassistent koos liiklusmärgituvastusega, liiklusummikuassistent, parkimisassistent koos 360-kraadise vaatega ja Porsche InnoDrive koos adaptiivse püsikiirushoidikuga.

ISIKUPÄRANE JA ÜHENDUV CAYENNE

Samal ajal toob PCM endaga kaasa isikupärastamise uue taseme. Juhi vajadustega ei saa kohandada mitte ainult algusvaadet ja põhimenüüd. Seadistada saab ka kuni kuus eraldi profiili. Lisaks arvukatele reisijateruumi seadetele kasutatakse profiili ka tulede, sõidurežiimide ja abisüsteemide seadistuste salvestamiseks.

Olenevalt varustusest saab juht enda jaoks sobivalt seadistada ka uusi helisüsteeme Bose®-lt ja Burmester®-ilt. Lisaks on uus Porsche Cayenne vajadusel alati võrguga ühendatud – laiendatud Connect Plus teenused on saadaval integreeritud LTE-võimekusega SIM-kaardi abil.

Mootorist sõltumatut soojendust saab näiteks täielikult nutitelefonist programmeerida. Lisaks on spetsiaalselt Porsche Cayenne’i jaoks arendatud Offroad Precision rakendus nüüd uue standardpaketi osana samuti saadaval. See võimaldab sõite karmil maastikul detailselt dokumenteerida, aidates juhil videosalvestiste abil oma oskusi täiustada.

HINNAD

Kolmanda põlvkonna Porsche Cayenne’i on juba võimalik tellida. Cayenne on Saksamaal saadaval hinnaga alates 74 828 eurost. Cayenne S’i hinnad algavad 91 964 eurost – mõlemas sisaldub käibemaks ja riigipõhised omadused.

KÜTUSEKULU JA EMISSIOONID

Cayenne: kombineeritud kütusekulu 9,2-9,0 l/100 km, CO2 emissioonid 209-205 g/km
Cayenne S: kombineeritud kütusekulu 9,4-9,2 l/100 km, CO2 emissioonid 213-209 g/km
Sõiduulatus sõltub kasutatavast rehvikomplektist

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.