Neljapäev, 5. oktoober 2023
Võib juhtuda, et Tesla uut Model 3 veel niipea näha ei saa, kuigi eelmise aasta mais lubas Elon Musk, et Tesla esimene masstootmisse minev auto saab avalikuks 2016. aasta märtsis.

Siiski teatas Musk hiljuti, et järgmisel kuul ei ole väga palju infot veel plaanis anda, ja vihjas, et reaalset autot ei pruugigi üldse näha saada. Eelmisel nädalal Chambourcy’s, Prantsusmaal Tesla poes peetud üritusel küsiti Muskilt, millal tootja näitab uue Model 3 pilte.

Musk vastas: “Esimesed Model 3 pildid tulevad märtsi lõpus. Ma salatsen praegu natuke. Me ei näita tervet Model 3 enne tootmisaja lähenemist.”

Kuigi Musk ei välistanud täielikult võimalust järgmisel kuul päris Model 3 näha saada, viitab ta vastus, et ettevõte võib näidata vaid pilte või mudeleid ja mitte päris autot. Samas on nii Model S kui Model X teemalistel sarnastel üritustel näidatud just reaalseid, funktsioneerivaid autosid, seega on tõenäoline, et elektriautotootja jätkab sama praktikat ka järgmisel kuul Model 3 esitlusel.

Vaatamata Muski salatsemisele on ta juba uue auto kohta üsna palju avaldanud. Eelmisel aastal ütles Musk, et Model 3 hakkab maksma umbes 45 000 eurot ja jõuab tootmisse 2017. aasta lõpuks. Ta on öelnud ka, et auto sõiduulatus on üle 300 kilomeetri ja auto ise on veidi väiksem kui Model S. Siiski on ta hoidunud Model 3 osas liigseid lubadusi andmast.

Musk on öelnud, et uuel sedaanil ei ole nii palju erinevaid funktsioone kui eelmistel autodel. Ta ütles: “Olen üsna rahul sellega, kuidas see välja tulnud on. Me piirame uuel Model 3-l uusi funktsioone võrreldes Model X-ga, et vältida samu vigu. Seega lisame igal aastal Model 3-le uusi asju, selle asemel, et üritada kõik ühte aastasse suruda. Üritame saada oma tootmisaja alustamise 2017. aasta lõpule võimalikult lähedale. Aga arvestades sellega, kuidas meil praegu läheb, on mul Model 3 suhtes tõeliselt hea tunne.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Pole midagi öelda, Elon Musk oskab elada. Hoiab meediat kenasti sabapidi peos, annab neile jaopärast ja täpselt seda, mida ise tahab. Tehke järele või makske kinni. Peaasi, et nad ikka tootmisgraafikus püsivad…

Allikas: TechInsider

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.