Lähiajal jõuab müügile esimene Opeli pistikhübriid, Grandland X Hybrid4. Nelikveolisel autol on 300-hobujõulise ühendvõimsusega kaksikajam, mis suudab üksnes elektri jõul läbida kuni 50 km ja mille aku täislaadimine kestab alla kahe tunni.

Opel esitleb uut nelikveolist pistikhübriidi Grandland X Hybrid4, mis on esimene kaksikajamiga sõiduk Saksa autotootjalt.

Grandland X pistikhübriidi jõuallikaks on 1.6 l turbo-bensiinimootor ja kaks elektrimootorit, ühendvõimsusega 300hj.

Esialgsed keskmised kütusekulu- ja CO2-heitmenäitajad on WLTP1/NEDC2 kombineeritud tsükli alusel 2.2 l/100 km ja 49 g/km.

Opeli esimene pistikhübriid Grandland X Hybrid4 saabub müügile lähinädalail, esimesed sõidukid jõuavad klientideni 2020. aasta algul.

Uudismudel annab olulise panuse ettevõtte CO2 heitmete vähendamisele ning aitab täita lubaduse, mille kohaselt on aastaks 2024 kõikidel Opeli mudelitel elektriversioonid.

Järgmine samm selles suunas on uue põlvkonna täiselektrilise Opel Corsa turuletoomine, mis peaks samuti veel selle aastanumbri sees sündima. Corsa on Peugeot 208 sõsarmudel.

Grandlandi kaksikajam

Grandland X pistikhübriidi ajamisüsteem koosneb WLTP-sertifitseeritud ja Euro 6d-TEMP, 147 kW/200 hj võimsusega 1.6l turboülelaadimisega 4-silindrilisest otsepritsega bensiinimootorist ja kahest 80 kW/109 hj elektrimootorist, nelikveosüsteemist ning 13.2 kWh liitium-ioonakust.

Esitelje tööd juhtiv elektrimootor on ühendatud 8-käigulise elektrilise automaatkastiga. Teine elektriajam, inverter ja diferentsiaal on tagateljega integreerituna valmis vajaduse korral lülitama sisse nelikveo.

Sisepõlemismootorit kasutatakse peamiselt keskmistel ja suurtel sõidukiirustel, madalamal kiirusel annab jõudu vaid elektriajam.

Grandland X Hybrid4 suudab ainult elektri toel läbida kuni 50 kilomeetrit WLTP tsükli alusel (60 km, NEDC). See on piisav, et ära teha päevasõidud, kinnitab Saksamaal tehtud uuring*.

Neli sõiduviisi

Grandland X Hybrid4 neli sõidužiimi – elektriline, hübriid, nelikvedu ja sport – võimaldavad juhil valida oma sõidustiili või oludega sobivaimad sõiduomadused.

Hübriid-seade puhul valib sõiduk automaatselt tõhusaima jõuallika, soovi korral saab aga näiteks linna jõudes lülitada heitmevabale elektrilisele režiimile.

Grandland X Hybrid4 laadimispistik on  paigutatud mugavama laadimise huvides teisele sõidukiküljele kui kütuseluuk, akuplokk aga paikneb tagaistme all. Nii jääb autosse rohkem istumis- ja pakiruumi.

Sõiduki põhivarustuses on 3.3 kW laadija (valikvarustusena on saadaval ka 6.6 kW versioon). Laadimisaeg oleneb kasutatavast laadijatüübist.

Lisaks sõidukiga kaasasolevale kodusest voolupistikust laadimiseks mõeldud kaablile pakub Opel ka avalike kiirlaadijate kasutamiseks sobivaid seadmeid ning kodukasutuseks mõeldud laadimisjaamu. Koduse 7.4 kW laadimisseadmega aku täis laadida ligemale 1 tunni ja 50 minutiga.

Grandland X Hybrid4 kõrgepinge (300 V) elektrisüsteem võimaldas kasutusele võtta elektrilised kliima- ja soojendusseadmed.

Uus Opel Connect teenus

Grandland X Hybrid4 on varustatud ka uue Opel Connect telemaatikateenusega. Selles sisaldub reaalajas liiklusinfot vahendav Live Navigation, võimalus olulisemat sõidukiteavet kontrollida mobiilirakenduse abil, otseühendus autoabiga ja hädaabikõne võimalus: vajutada tuleb punast SOS nuppu.

Kui aga turvavööpingutid on aktiveerunud ja turvapadjad avanenud, rakendub hädaabikõne automaatselt. Navi 5.0 IntelliLink teabe- ja meelelahutussüsteemi navigatsioonilahendus aitab muuhulgas leida tee ka soovitud laadimisjaamani.

Ühe pedaaliga sõit

Grandland X Hybrid4 on varustatud rekupereeriva pidurdussüsteemiga, mis pidurdamisel ja aeglustamisel kogu tekkivat kineetilist energiat ning muundab selle elektrienergiaks.

Seda saab vastavalt vajadusele kas kohe kasutada või akusse salvestada – mille tulemusena suureneb auto puhtelektriline sõiduulatus keskmiselt kuni 10 protsenti.

Maksimaalseks energia taastamiseks võib aga juht valida seade “Regeneration on Demand”. Selles seades saab sõiduki juhtimiseks kasutada ka ainult gaasipedaali.

Peatumiseks ei ole vaja piduripedaali vajutada, piisab surve vähendamisest gaasipedaalile ja tavapärastes liiklusoludes saab sel viisil sõidukit aeglustada kuni täieliku peatumiseni. Äkilisemaks pidurdamiseks on siiski vaja kasutada piduripedaali.

Elektrit saab veelgi

Uus Grandland X Hybrid4 on esimene Opeli uue põlvkonna elektriautode esindaja. Järgmise 20 kuu jooksul tuuakse turule uus Corsa, uus Zafira Life, uus Vivaro ning Mokka X järglane – kõik need tulevad müügile ka täiselektrilise versioonina.

Hübriidajamiga autot saab pidada tänasel päeval n-ö pehmeks üleminekuvariandiks põlatud diiselmootorite ja täiselektriliste autode vahel. PSA kontsern tervikuna on võtnud suuna pistikhübriididele ja elektriautodele.

* Saksamaal tehtud uuringute kohaselt jääb 80 protsenti igapäevastest sõitudest alla 50 km, seega võiksid kõik need potentsiaalsed kliendid Grandland X hübriidiga sõita iga päev täiesti saastevabalt.

Allikas: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.