Opeli mahukas 7-kohaline mahtuniversaal Zafira on läbi teinud uuenduskuuri ja jõuab peagi Euroopas müügile. Esimesed autod peaksid klientideni jõudma septembris. Zafira välimust on värskendatud,  salongist leiab sarnasusi uue Opel Astraga. Kõige põhjalikuma kaasajastamise on läbi teinud sõiduki infolustiväli.

Opel tõi Zafira esmakordselt turule 1999. aastal ning tänaseks on seda seitsmekohalist mahtuniversaali müüdud rohkem kui 2,7 miljonit. Omal ajal tegi Zafira revolutsiooni, olles esimene mugav ja kaasaegne, kuni seitse inimest mahutav keskklassi sõiduk. Zafirat ostavad peamiselt pered ja äriettevõtted, kes vajavad mahukat ja kiirelt ümber korraldatavat sõidukit, millega on mugav läbida pikki vahemaid.

Uus Zafira, mis tuleb varsti müügile ja mida hakatakse tarnima septembris, on säilitanud oma senised positiivsed omadused nagu Flex7® istmesüsteem, ergonoomilised AGR sertifikaadiga esiistmed, FlexFix® jalgrattahoidik ja FlexRide adaptiivne stabiilsustehnoloogia, lisandunud on moodsam välisilme ja kaasajastatud salong.

Uuenenud Zafirast leiab Opeli uutele mudelitele omaselt uue põlvkonna IntelliLink teabe- ja meelelahutussüsteemi, mis ühildub Apple CarPlay ja Android Autoga ning Opel OnStar süsteemi, mis Eestis hakkab toimima alates selle aasta lõpust. Zafira saab esimese Opeli mahtuniversaalina ka adaptiivsed LED-esituled, mis teevad reisimise mugavaks nii juhi kui ka kaassõitjate jaoks.

zafira

SENISEST SPORTLIKUM VÄLIMUS

Uue Zafira esitulede kuju on kaasaegsem,  ülemine ja alumine iluvõre on saanud sportlikuma joone. Esituled sulanduvad kokku radiaatorivõrega, moodustades graafilise terviku. Zafiral on Opelile uudismudelitele iseloomulikud topelttiiba meenutavad päevatuled. Rattakoopad on saanud atleetlikuma joone. Kõik see annab uue Zafira esiotsale tugeva, sportliku ja dünaamilise välimuse.

„Uue Zafira esiotsa disainis on üle võetud mitmed auhinnalise uue Astra omadused, mis on nüüdseks saanud Opeli uue portfelli lahutamatuks osaks. Selle teravad topelttiiba meenutavad täpsed päevatuled näitavad rafineerituse uut taset, mis peegeldub ka sisemuses, kus on täiesti uue kujundusega juhtpaneel. See on puhtam, selgem ja veelgi kasutajasõbralikum,“ ütles Mark Adams, Euroopa disainiosakonna asepresident.

ADAPTIIVSED LEEDTULED JA LISANDUNUD TURVALISUS

Zafiral on peal Opeli uudne AFL leedtulede süsteem, mis kohandab esitulede valgustust vastavalt sõiduoludele ja tagab optimaalse valgustuse, teisi juhte pimestamata. Tuledel on üheksa erinevat funktsiooni/valgustusrežiimi: näiteks linnavalgus, maanteevalgus, kurvides ja ümber nurga sõitmise valgus, tagurdamisvalgus, pidurdusrežiim (eco) ja turistirežiim.

Opel Eye uue põlvkonna esikaamera assisteerib juhti kõigis abifunktsioonides, nende hulgas AFL leedsüsteemi kaugtulede abisüsteemis (HBA) ja liiklusmärkide tuvastussüsteemis (TSA). Pikivaheindikaator (FDI) näitab esikaamera abil vahekaugust eessõitva sõidukini ning otsasõiduhoiatus (FCA) annab visuaalse ja helisignaali, kui vahemaa auto ja eessõitva sõiduki vahel väheneb liiga kiiresti. Sõidureast lahkumise hoiatus (LDW) aktiveerub automaatselt kiirusel üle 60 km/h ja hoiatab juhti helisignaali ja näidikupaneelil kuvatava märguande abil, kui auto ületab joone suunatuleta.

zafira

MUGAVAM SALONG

Uue Zafira salong on täielikult ümber kujundatud ning on nüüd lihtsam ja elegantsem. Uus disain pakub paremat nähtavust ja tagab selle, et kõik näidikud ja juhtnupud on kenasti käeulatuses. Teabe- ja meelelahutussüsteemi ekraan, mis asus keskkonsooli peal, on asendatud uue madalama integreeritud puuteekraaniga ja paljud nupud on eemaldatud.

Lülitid on nüüd muu kujunduse sisse integreeritud. Tsingitud U-kujulise raami ja 7-tollise puuteekraaniga süsteem on disainitud tippklassi tahvelarvutite kvaliteeti silmas pidades. Uue kujundusega rool, mille sisse on väikeselt ja tõhusalt pakitud turvapadi, näeb hea välja, aga seab tähtsale kohale ka ergonoomika.

Lisavarustusena pakutakse kuues suunas reguleeritavaid ergonoomilisi AGR sportistmeid ja mitmeotstarbelist FlexRail® hoiustamissüsteemi. See koosneb alumiiniumist juhikutel liikuvast suurest hoiusahtlist ja topsihoidikutest ning kasutab ära esiistmete vahelist ala. Salongi ruumikust saab rõhutada, kui tellida lisavarustusest panoraamkatus.

Teises reas on lisavarustusena võimalus soetada Lounge Seating istmesüsteem, see võimaldab keskmise istme seljatuge ette klappida ja pöörata, moodustades nii külgmiste istmete jaoks mugava käetoe. Istmeid saab ka taha- ja sissepoole nihutada nii, et jala- ja õlaruumi on rohkem. Kolmanda rea istmed saab põrandasse alla klappida, nii et tulemuseks on tasane pagasiruumi põrand.

Salongi saab vabalt kasutada ka kauba vedamiseks. Viieistmeline mudel mahutab standardi ISO 3832 alusel vähemalt 710 liitrit (kui teise rea istmed on alla klapitud, siis kuni 1860 liitrit). Lisaks on selles mudelis üle 30 panipaiga, nende hulgas eelmainitud FlexRail® keskkonsool. FlexFix® rattahoidik pakub rattasõiduhuvilistele lihtsat ja praktilist süsteemi ratta kinnitamiseks. Tagumise kaitseraua sisse integreeritud süsteem libiseb sahtlina välja ja mahutab kuni neli jalgratast. Isegi täielikult laetud rattahoidikut saab kallutada, et sõiduki tagaluuki avada.

KAASAJASTATUD INFOLUSTIVÄLI

Opel pakub uuele Zafirale ka kahte uue põlvkonna IntelliLink teabe- ja meelelahutussüsteemi. R4.0 IntelliLink toob salongi nutitelefonide maailma, võimaldades ühilduvust nii Apple CarPlay kui ka Android Autoga. Neile, kes vajavad navigatsioonivõimalusega teabe- ja meelelahutussüsteemi, pakub Opel Navi 950 IntelliLinki.

Uues Zafiras on sügisest saadaval ka Opel OnStar süsteem koos automaatse hädaabikõne süsteemi (ACR) ja paljude muude funktsioonidega, mille hulka kuuluvad näiteks Destination Download (Navi 950ga) ja ka 4G LTE Wi-Fi pääsupunkt, kui seda pakutakse (võimaldab ühendada kuni seitse seadet – üks igale autos viibivale inimesele).

Uuendusena on Zafiral nüüd ka adaptiivne kiirushoidik, mis esivõre taga asuva radari abil juhil hoida valitud kiirust ja määratud vahekaugust eessõitvast sõidukist. Juht saab lisaks kiirusele valida ka soovitud kauguse eessõitvast sõidukist – valida on kolme võimaluse vahel: kaugel, keskmisel kaugusel, lähedal. Adaptiivne mehhatrooniline FlexRide veermik kohandab sõiduki käitumist vastavalt sõiduolukorrale, sõidustiilile ja juhi isiklikele eelistustele.

zafira

LAI VALIK JÕUALLIKAID

Zafira ostjad saavad valida ka mitmete jõuallikate vahel. Opeli praeguse strateegia eesmärk on tagada, et uus Zafira oleks oma segmendi ainus sõiduk, mis pakub täisvalikut sisepõlemismootoreid ehk bensiini-, diisel-, vedelgaasi- ja maagasimootorit.

VAATA KA MARK ADAMSI ESITLUST UUEST ZAFIRAST

Allikas: Opel

Uus Opel Astra Sports Tourer, argielu praktiline teekaaslane

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.