Laupäev, 1. aprill 2023
Uus Insignia Country Tourer on eelkäijast ruumikam ja kergem
Universaalkerega CT-l on 20 mm kõrgem kliirens ja nelikvedu
Eeltellimine algab juunis 2017, müügisalongides oktoobrist

Sarnaselt eelmisele Insignia põlvkonnale toob Opel ka seekord tootevalikusse seikluslikuma nelikveolise, Opel Insignia Country Toureri, millega ahvatletakse neid ostjaid, kes aeg-ajalt tahavad sõita seal, kus maanteelint lõpeb.

Uut Country Tourerit on võimalik tellida juba alates juunist ning pärast debüüti Frankfurdi autonäitusel (IAA, 14.–24. september) on see peagi saadavad ka müügisalongides.

Universaalkerega Country Tourer on hea valik talispordihuvilistele ja maastikufännidele, aga loomulikult ka kõigile, kes hindavad kasutajakeskset lähenemist.

Uus Opel Insignia Country Tourer avaldab muljet samade omadustega nagu tema vennad Grand Sport ja Sports Tourer – ta on ruumikas ja tänu uhiuuele konstruktsioonile märksa kergem kui praegune versioon.

Samuti on saadaval palju uuenduslikke tehnoloogiaid. Autole on püütud anda “maalähedast” ilmet: üleni mustad kaitsekatted ning hõbedane põhjakaitse nii ees kui ka taga annab uustulnukale jõulise maasturivälimuse.

ESMAKLASSILINE VEOJÕUD JA VEERMIKUTEHNOLOOGIA

Opel Insignia Country Toureri sõiduomadusi toetab lai valik jõuallikaid, nende hulgas ka uhiuus diiselmootor. Valikusse lisandub uus kaheksakäiguline automaatkäigukast ja uudne nelikveotehnoloogia.

20mm kõrgem kliirens koos uuendusliku pöördemomendi juhtimisega nelikveosüsteemi ja uue viiehoovalise tagavedrustusega lubab autol asfaltteelt lahkuda.

Tavapärase tagadiferentsiaali asemel, mis edastab tagaratastele võrdset pöördemomenti, on Opel Insignia Country Toureril kaks elektriliselt juhitavat mitmekettalist sidurit, mis suunavad igale rattale täpselt vajaliku pöördemomendi tee- ja ilmastikuoludest sõltumata.

Alajuhitavuse vältimiseks kiiremates kurvides suunab süsteem vastavalt kiirendusele ja juhitavusele välimisele tagarattale suurema pöördemomendi. See toimub sekundi murdosa jooksul ja ilma juhi abita, tagades auto stabiilsuse.

Lisaks pöörab Insignia täpsemalt, reageerides juhi käsklustele spontaansemalt. Selle tulemuseks on sõiduki neutraalne käitumine, suurem stabiilsus ja parem juhitavus olukorrast sõltumata.

Täiustatud FlexRide veermikujuhtimissüsteem võimaldab valida optimaalse sõidurežiimi teeoludest lähtuvalt. Uudne tehnolahendus mõjutab amorte, roolisüsteemi, gaasipedaali tundlikkust ja (automaatkäigukasti) käiguvahetuspunkti iseseisvalt või juhi valitud režiimi Standard, Sport või Tour alusel.

Adaptiivse veermikusüsteemi keskmeks on uus „Drive Mode Control“ tarkvara, mis analüüsib pidevalt anduritel ja seadistustel põhinevat infot ning tuvastab selle abil juhi sõidustiili.

RUUMIKAS JA LAHEDA VÄLIMUSEGA

Uus Insignia Sports Tourer on juba väga heas vormis: oma sportliku, kuid elegantse stiili ja uhkete joontega viib see mudel Opeli disainifilosoofia täiesti uuele tasandile.

Uhiuus kerge konstruktsioon on üks peamisi erksate sõiduomaduste põhjuseid. Country Toureri välimus on disainitud jõulisemaks, maalähedasemaks.

Uue Insignia Country Toureri esiots rõhub funktsionaalsusele. Silmapaistev iluvõre ja saleda joonega esituled jätavad esiosast laia mulje ning hõbedakarva põhjakaitse rõhutab auto stabiilset hoiakut.

Must vormitud kaitsekate alumises ääres, rattakoobastel ja alumisel küljel rõhutab jõulist välimust. Tagaotsas püüab pilku hõbedakarva põhjakaitse ja kaks summutiotsa, mis rõhutavad auto madalamat ja laiemat muljet.

UUS OPEL EXCLUSIVE PROGRAMM

Kes soovib tõeliselt ainulaadset Insigniat, saab varsti valida piiramatute võimaluste vahel, kuna Opel plaanib Insignia Country Toureriga käivitada Opel Exclusive’i programmi.

Lisaks tavapärastele värvidele saab auto ostja valida 15 lisavärvi hulgast, mis on saadaval ainult Exclusive’i klientidele. Opel Exclusive programmi eksperdid oskavad vajadusel kokku segada iga värvitooni, kui neile näidis või pilt esitada.

Lisaks saavad Exclusive programmi kliendid oma sõidukit veelgi rohkem isikupärastada, sest ka veljedisain ja nahksisu on saadaval mitmes valikus.

JALAVIIPEGA AVANEV TAGALUUK

Jõulise universaalauto iseloomule omaselt on uus Insignia Country Tourer eelkõige äärmiselt praktiline. Et pakiruumi täitmine oleks võimalikult lihtne, saab tagaluugi avada ilma autot puudutamata.

Võtmeta avamise ja käivitamise süsteemi olemasolul piisab, kui tagakaitseraua all kergelt jalga liigutada (maapinnale projitseeritav sõiduki kujutis näitab kätte õige koha). Sama liigutust korrates saab tagaluugi sulgeda.

Uue Insignia Country Toureri pagasiruumi suurendamiseks 1665 liitrini, mis on eelkäijast 130 liitri võrra rohkem, on autol lisavarustusena saadaval 20/20/40 jaotusega allaklapitavad tagaistmed, mis võimaldavad luua mitmeid erinevaid konfiguratsioone.

Tagaistme seljatoe saab alla klappida, vajutades lihtsalt pagasiruumis asuvale nupule. Standardvarustusse kuuluvad katusereelingud rõhutavad seikluslikku iseloomu, aga suurendavad ka uue Insignia Country Toureri kasutamisvõimalusi, võimaldades katusele laadida kuni 100 kg.

This slideshow requires JavaScript.

VEELGI AVARAM SÕITJATERUUM

Veel on teljevahet 92 mm võrra suurendatud, nii et tulemuseks on hulga avaram sõitjateruum, mis toob erilist kasu just tagaistmel istujatele.

Mõnusat atmosfääri rõhutavad veelgi juhikeskne kokpit, AGR-sertifikaadiga (Aktion Gesunder Rücken e.V.) ergonoomilised premium-klassi esiistmed ja soojendusega külgmised tagaistmed. Soojendusega esiklaas ja soojendusega rool tagavad külmadel päevadel hea nähtavuse ning soojad käed.

MOODSAD ÜHENDUVUSLAHENDUSED

Nagu Insignia teised mudelid, Grand Sport ja Sports Tourer, tuleb ka Country Tourer välja arvukate ülimoodsate tehnoloogiate ja abisüsteemidega, mis pakuvad täiesti uudset ohutuse ja mugavuse taset.

Üks sõna otseses mõttes eredamaid elemente on teine põlvkond Opeli uuenduslikke ja auhinnalisi adaptiivseid IntelliLux LED® maatrikstulesid.

Opeli LED® maatrikstule juurde kuuluvad nüüd 16 valgusdiood-segmenti, mis on integreeritud mõlemasse piklikusse esitulesse, ning uuenduslik aktiivsete kurvitulede funktsioon ja eriotstarbeline leed-prožektor, mis pakub täiendavat valgustust kuni 400 meetri ulatuses.

Muude lisade hulka kuuluvad veel esiklaasinäidik, 360° kaamera, adaptiivne püsikiirushoidik (ACC) koos automaatse hädapidurdusega, sõidurajal püsimise abisüsteem automaatse roolikorrektsiooniga ning tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus.

Tipptasemel meelelahutuse ja erakordse ühenduvuse tagavad uusimad Apple CarPlay ja Android Autoga ühilduvad IntelliLinki süsteemid. Nutitelefon ühildub sõiduki teabe- ja meelelahutussüsteemiga sujuvalt ning nüüd saab seda laadida ka juhtmevabalt.

Loomulikult on pardal ka uuenduslik side- ja teenustesüsteem Opel OnStar. Süsteem pakub teenuseid alates automaatsest avariikutsungist kuni ärandatud sõiduki leidmiseni.

OnStari teenuste hulka lisanduvad nüüd hotellitoa broneerimise teenus[1] ja vaba parkimiskoha leidmine[2]. Nende abil saab sõitja paluda OnStari abilisel hotellituba broneerida ja/või leida vaba parkimiskohta.

[1] Läbi booking.com’i. Vajalik on e-maili aadress ja krediitkaart.
[2] Läbi Parkopedia

Allikas ja meedia: Opel

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.