Moodsam ja elegantsem väljanägemine
1,4-liitrine otsesissepritsega turbobensiinimootor , automaatkast, nelikvedu
Adaptiivsed LED-esituled ja uue põlvkonna Opel Eye esikaamera
Opel OnStar ja AppleCar või Android ühenduvus

Opel Mokka eestvaade

2012. aastal tutvustas Opel esmakordselt kompaktset Mokka-linnamaasturit. 4,28 meetri pikkune, sportliku välimuse ja kõrgel asuvate istmetega kompaktne linnamaastur on oma ajastu vaimu hästi ära tabanud. Mokkat on üle Euroopa müüdud rohkem kui pool miljonit auto ning on segmendis üks populaarsemaid mudeleid.

Uuelt Opel Mokka X kompaktmaasturilt, mida Genfi autonäitusel märtsi alguses esitletakse, loodetakse veelgi suuremat populaarsust. Auto jõuab müügile 2016. aasta sügisel. Mokka X puhul on Opel värskendanud auto välimust ja kaasajastanud interjööri, lisanud uue põlvkonna infolustisüsteemi ning Opel OnStar valmiduse. See teeb Mokkast omas segmendis ühe parimate sidevõimalustega maasturi.

Lisaks hiljuti lansseeritud uue põlvkonna 1,6-liitristele diiselmootoritele kuulub Mokka X’i mootorivalikusse ka uus 1,4-liitrine otsesissepritsega turbobensiinimootor, mis on saadaval koos automaatkäigukasti, Start/Stop süsteemi ja nelikveoga.

[dropcap]OPELI VÕIDUKÄIGU ALGUS [/dropcap]Mokkat võib pidada Opeli viimastel aastatel aset leidnud comebacki üheks sümboliks. Kompaktne linnamaastur on toonud Opelile palju uusi kliente, keda võlub selle mudeli kuju, stiilne disain ja  maastikusuutlikkus,

Mokka X on Opeli mudelirea esimene mudel, mis võtab kasutusele Opeli tulevasi linnamaastureid ja crossovereid tähistava X tähe, mis eristab seda seiklushimulisema ja jõulisema iseloomuga mudelit traditsioonilisema keretüübiga autodest.

[dropcap]LAHEDAM VÄLIMUS[/dropcap]Mokka X’i uuest välisilmest õhkub julgust. Opeli uutele disainisuundadele vastavat esiosa kaunistab tiivakujuline horisontaalne esivõre liist ning domineeriv ja terav topelttiiba meenutav LED-päevatulede signatuur. Esiosa on kujult konkreetsem ja elegantsem ning plastikut on vähem. Kõik see laseb Mokkal paista laiema, tugevama ja maskuliinsemana.

Opelile omane tiivadisain jätkub tagaosas: tagatuledes on samuti tiivakujuline signatuur, saadaval on ka leedtuled. Küljed on vormikad ja elegantse joonega, kere allosa muskliline ja atleetlik ning kaunistatud Opelile tüüpilise tagaosa suunas tõusva ’’teraga’’.Värvide valikusse on lisandunud Amber Orange ja Absolute Red.

Opel Mokka interjöör

[dropcap]KAASAEGNE INTERJÖÖR[/dropcap]Mokka X’i sisu on samuti uuenenud. Mokka armatuurlaud on tuttava joonega , inspireeritud uuest Opel Astrast. Uus horisontaalsema paigutusega näidikuteplokk näib lihtsam ja puhtam, konkreetsem ja täpsem.

Põhjalikult uuendatud keskkonsooli keskmeks on 7- või 8-tollise puuteekraaniga uue põlvkonna info- ja meelelahutussüsteem. Konsooli disain on elegantne ja minimalistlik ning nuppe on vähem, kuna paljud funktsioonid on juhitavad puuteekraanilt.

[dropcap]6-KÄIGULINE AUTOMAATKAST, NELIKVEDU[/dropcap]Mokkal on valikus uue põlvkonna 1,6-liitrised vaiksed diiselmootorid, millel võimsust 81 kW/110 hj ja 100 kW/136 hj ning lisandub uus bensiinimootor.

Hiljuti uues Astras oma debüüdi teinud uue põlvkonna 112 kW/152 hj 1,4-liitrine otsesissepritsega turbomootor on saadaval koos kuuekäigulise automaatkäigukasti, Start/Stop funktsiooni ja adaptiivse nelikveoga (esialgsed kombineeritud tsükli CO2 saaste ja kütusekulu andmed : 154 g/km, 6,6 l/100 km).

Mitme kettaga elektromagnetsiduriga nelikveosüsteem on nutikas ja tõhus ning reguleerib oma tööd automaatselt, edastades vastavalt teeoludele pöördemomenti vahekorras 100 – 0 kuni 50 – 50: näiteks täiesti kuival teel sõidetakse ainult esiveoga (va. käivitamisel), mis tagab ka kütuse kokkuhoiu, ning kui tee on väga märg, jaotatakse pöördemomenti esi- ja tagasilla vahel võrdselt.

[dropcap]LEEDTULED JA KAAMERA[/dropcap]Adaptiivsete leed-esitulede näol on Opeli insenerid uusima tehnoloogia taas kord laiemale tarbijaskonnale kättesaadavaks teinud. Uus adaptiivne leed-tuledesüsteem kohandab esitulede valgust automaatselt vastavalt olukorrale, et tagada parimat võimalikku valgustust ilma teisi juhte pimestamata.

Süsteemil on üheksa erinevat valgustuslahendust; näiteks linnatuled, maanteetuled, turistirežiim, kurvituled, tagurdamise/manööverdamise tuled ja seisutuled (eco). See uus tuledesüsteem vahetab välja senise BiXenon AFL süsteemi. Leedtehnoloogia tagab kvaliteetse valgustuse, mis ei moonuta värvitoone ja on seega silmale sõbralikum. Lisaks ei toimu tuledemoodulis mehhaanilist liikumist, tuled reageerivad kiiremini ja täpsemalt ning on samas ka äärmiselt töökindlad.

Opel Mokka 2016

Suurema resolutsiooni ja parema pilditöötlusvõimega uue põlvkonna Opel Eye esikaamera parandab ka nende funktsioonide tööd, mida ta toetab (näiteks kaugtulede assistent ja adaptiivsed leedtuled). Tänu võimsamale kaamerale ja navigatsiooniabile on Insignialt üle võetud ja täiustatud liiklusmärkide tuvastussüsteemil endisest parem tuvastusvõime.

Pikivaheindikaator kasutab esikaamerat eessõitvate sõidukite tuvastamiseks ning otsasõiduhoiatuse süsteemi juurde kuulub nüüd ka esiklaasile projitseeritav info: kui vahe eessõitva autoga liiga kiiresti väheneb, peegelduvad esiklaasilt punased leedtuled. Pidurdamise vajadusest teavitab juhti helisignaal. Sõidureast kõrvalekaldumise hoiatussüsteem aktiveerub automaatselt, kui sõidukiirus ületab 60 km/h ning kui auto juhtub kogemata sõidureast kõrvale kalduma, kuvatakse näidikuteplokki vastav info ja kostub helisignaal.

[dropcap]HEA ÜHENDUVUS[/dropcap]Sarnaselt uue Astraga on ka Mokka X kohe lansseerimisest alates saadaval kõikide Opel OnStar teenustega. Lisaks pakutakse Mokka X’i omanikele uue põlvkonna IntelliLink info- ja meelelahutussüsteemi kahte versiooni. IntelliLink võimaldab nüüd kasutaja nutitelefoni nii Apple CarPlay kui ka Android Auto süsteemi abil autos paaritada.

[dropcap]ERGONOOMIKA[/dropcap]Mokka X on omas klassis ka üks mugavamaid. Sarnaselt enamuse Opeli mudelitega testis ja sertifitseeris AGR (selja tervisega tegelev sõltumatute spetsialistide ühing) ka uue Mokka X’i mugavaid istmeid, mis on oma segmendis unikaalsed ning muudavad oluliselt mõnusamaks nii pikad maanteesõidud kui ka karmimal maastikul seiklemise.

Mokka X pakub veel ühte lisamugavust: võtmeta sissepääsu ja käivitamise süsteemi. Te ei pea enam sõiduki avamiseks või lukustamiseks ise puldi nupule vajutama. Uste ja pakiruumi avamiseks ja lukustamiseks piisab sellest, kui pult on taskus või kotis ja te vajutate ükskõik millise ukse lingil olevale väiksele nupule.

opel-mokka-x-2016 tuled

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Kahju, et saame esialgu näidata vaid paari pildivihjet Mokka X-st. Tegelikult on see üks äraütlemata lahe väike nelikveoline, millega tõepoolest saab natuke ka metsaradasid vallutada. Tore, et tulemas on kaasaegne infolustisüsteem – see praegune nupuplahvatus ei ole üleliia tore ning natuke on välimuses ka tehtud uuendusi.

Ehk siis tootja sõnadega jätkates: uus disain, täienenud mootorivalik, end tõestanud nelikvedu, erakordsed sidevõimalused ja võrratu mugavus annavad uuele Mokka X’le kõik vajaliku, et eelkäija poolt alustatud võidukat teekonda jätkata. Mokka on võitnud Saksamaal kaks korda ’’Aasta Nelikveolise Auto’’ ja kaks korda ’’Aasta Firmaauto’’ tiitli. Tublikene!

Seni aga, kuni ootame uut Mokka X-i võib vaadata Opel OnStar lustakat videot ja armsaid kutsusid:

Allikas ja meedia: Opel

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.