Neljapäev, 5. oktoober 2023
2.0 TSI bensiinimootor võimsusega 169 kW (230 hj)
2.0 TDI diisel ka koos nelikveoga
Octavia RS on saanud uue, ainuomase välimuse
Tipptehnoloogilised lahendused loovad kompaktklassis uusi standardeid
Kõigest mõni nädal pärast läbi ja lõhki uuendatud ŠKODA OCTAVIA esitlemist toob Tšehhi autotootja lavale uue tippmudeli – ŠKODA OCTAVIA RS. Uus esiots ja täiendatud tagaosa koos sportliku Ambient-sisuga rõhutavad auto vinget iseloomu. Eestisse jõuab aegade võimsaim Octavia RS 2017. aasta maikuus.

Uuendatud ŠKODA OCTAVIA RS on saadaval sedaan- ja universaalkerega. Mõlema keretüübi puhul on valikus kaks neljasilindrilist mootorit. Kui 2.0 TDI diiselmootor on, nagu varasemaltki, 135 kW (184 hj) võimsusega, siis 2.0 TSI bensiinimootori võimsus on 7 kW (10 hj) võrra kasvanud 169 kW-ni (230 hj).

ŠKODA OCTAVIA RS on ajaloo võimsaim ja kiireim seeriatootmises olev mudel. Teabe- ja meelelahutus-, ühenduvus- ja juhiabisüsteemides kasutatud uued tipptehnoloogiad rõhutavad kompaktse sportliku auto erakordset positsiooni oma segmendis.

SPORTLIK JA EMOTSIONAALNE AUTO

Uue ŠKODA OCTAVIA RS välimus rõhutab mudeliseeria uuendatud disaini sportlikus ja emotsionaalses võtmes: laiem, lisatuledeni pikendatud esivõre ja tavalisest laiemad kärjestuktuuriga õhuvõtuavad uuendatud kaitseraudades peaksid mõjuma maskuliinselt ja lisama välimusele dünaamilisust.

RS eesosas on neli täisleed-esituld koos Adaptive Frontlight System-iga (tuled kohanduvad automaatselt sõidukiiruse ja -tingimustega) ja rohkem külgedele paigutatud, kaitserauda integreeritud leed-esituled.

Tagaosas püüava sedaanil pilku tagaspoiler ja universaalil katusespoiler. ŠKODA OCTAVIA RS-i tunneb tagant ära ka difuuseri ja selle kohal asetseva laia punase reflektortule järgi.

SILMAPAISTEV REISIJATERUUM

Uue ŠKODA OCTAVIA RS interjöörile annab tooni sportlik musta värvi salong. RS-Sport istmed pakuvad tänu kõrgetele külgedele ja integreeritud peatugedele korralikku külgtuge. Lisaks naha ja kanga kombinatsioonile on sportistmed nüüd saadaval ka Alcantara-versioonis.

Multifunktsionaalne sportrool (DSG-käigukasti puhul koos käiguvahetuslabadega) kannab perforeeritud nahast viimistlust. Ambient-valgustus on standardvarustuses. Uksekäepidemete süvendid on valgustatud, pedaalid säravad alumiiniumviimistluses ja lävepaneelid kannavad RS-i logo.

ŠKODA tüüpilised Lihtsalt Nutikad lahendused sisaldavad kõrvalistme all olevat vihmavarju ja universaalkerega auto pagasiruumis eemaldatavat leed-lampi.

ŠASSII, TEHNOLOOGIA, JÕUALLIKAD

15 mm madalam sportvedrustus ja eelkäijast 30 mm laiem tagumine rööbe koos punaste pidurisadulatega panevad aluse uue ŠKODA OCTAVIA RS dünaamilisele iseloomule.

Standardis on auto varustatud 17-tolliste velgedega, aga valikus on ka 18- ja 19-tollised veljed. Tellimisel on 19-tollised kergsulamist veljed saadaval ka hõbedasena.

Sportlik roolisüsteem (Progressive Steering), sõidurežiimi valik koos Performance Sound Generator-iga, stabiilsuskontroll ESC koos elektroonilise diferentsiaaliluku XDS+-ga ja adaptiivne vedrustus (Dynamic Chassis Control, DCC) panustavad kõik uue ŠKODA OCTAVIA RS pakutavasse intensiivsesse sõiduelamusse. Juht saab valida Comfort, Normal ja Sport-režiimide vahel.

ŠKODA OCTAVIA RS 2.0 TSI uus mootor pakub 169 kW (230 hj) võimsust ja maksimaalset pöördemomenti 350 Nm pööretevahemikus 1 500-4 600 p/min. Esiveoline sportlik mudel kiirendab 6,7 sekundiga sajani. Mudeli tippkiirus on 250 km/h.

Kombineeritud kütusekulu on 6,5 liitrit 100 km kohta (149 g CO2/km, kõik näitajad sedaankere ja käsikäigukastiga auto puhul). Standardina on ŠKODA OCTAVIA RS 2.0 TSI varustatud kuuekäigulise käsikäigukastiga, aga on võimalik valida ka kuuekäigulist DSG-käigukasti.

ŠKODA OCTAVIA RS 2.0 TDI-d liigutab diiselmootor, mille võimsuseks on 135 kW (184 hj) ja maksimaalseks pöördemomendiks 380 Nm alates 1 750 p/min kindlustab 0-100 km/h-ni kiirendamise 7,9 sekundiga ja tippkiiruse 232 km/h.

Kombineeritud kütusekulu on 4,5 l/100 km (119 g CO2/km, kõik näitajad sedaankere ja käsikäigukastiga auto puhul). ŠKODA OCTAVIA RS 2.0 TDI on saadaval kas esiveolisena (käsi- või kuuekäigulise DSG-käigukastiga) või nelikveolisena koos kuuekäigulise topeltsiduriga automaatkäigukastiga

NUTIMAAILM AHVATLEB

Nagu teistel mudeliseeria versioonidel, on ka uuel ŠKODA OCTAVIA RS-l uusimad teabe- ja meelelahutussüsteemid. Võimekad puuteekraanid on tehtud klaasist (välja arvatud muusikasüsteemi Swing puhul).  Varustuse tippvariant on navigatsioonisüsteem Columbus oma 9,2-tollise monitori, WLAN-ühenduse ja valikulise LTE-mooduliga.

JUHIABISÜSTEEMID

ŠKODA OCTAVIA RS-i lai valik juhiabisüsteeme loob kompaktklassis uusi standardeid. Uued funktsioonid sisaldavad haagiseabi (Trailer Assist), pimenurgatuvastust (Blind Spot Detect), mis hoiatab juhti pimedas nurgas olevate sõidukite eest.

RS-il on peal ka juhti tagurdamisel läheneva sõiduki eest hoiatav süsteem (Rear Traffic Alert), mis jälgib parkimiskohalt lahkumisel küljel ja taga liikuvaid sõidukeid.

Reisijate kaitse abisüsteem sulgeb õnnetuse eel aknad ja katuseluugi, pingutab juhi ja reisijate turvavöösid ja teeb koostööd sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiva radarisüsteemiga, sealhulgas hädapidurdussüsteemi ja jalakäija tuvastussüsteemiga.

OCTAVIA RS AJALUGU

Esimest korda kasutati lühendit RS võidusõiduautodel 1974. aastal ja alates 2000. aastast on see olnud kasutusel ŠKODA mudelivaliku sportversioonide juures. Tänapäevani on maailmas müüdud üle 200 000 ŠKODA OCTAVIA RS mudeli, millest 100 000 on 2013. aastal lanseeritud kolmanda põlvkonna autod.

Allikas ja meedia: Škoda

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.