Alates märtsist 2017 jõuab uuenenud Octavia Eestisse
Värskeim info ja meelelahutus üle interneti alati juhi käsutusues
Kaugjuurdepääsu võimalus, uued juhiabisüsteemid, uus varustus
Uue esi-ja tagaosakujunduse saanud Škoda Octavia jõuab Eestis müügile alates 2017 aasta märtsist. Uuenenud mudelilt leiame tipptehnoloogilised juhiabilahendused, infolusti ning ühenduvuslahendused. Valikusse lisandub ka uut varustust

Eestlaste lemmikauto Octavia saab peale Škoda Connecti mobibiilsed ühenduvusteenused. Need on jaotatud kahte kategooriasse: veebipõhised teabe- ja meelelahutusteenused, mis on saadaval Amundseni ja Columbuse navigatsioonisüsteemiga ja mida kasutatakse informatsiooni ja navigatsiooni jaoks, ja Care Connect teenused, mis pakuvad abi ja kaugligipääsu autole.

VEEBIPÕHINE LIIKLUSINFO EDASPIDI ALATI KÄEULATUSES

Veebipõhised teabe- ja meelelahutusteenused võimaldavad autos jälgida asukohapõhist ja reaalajas uuenevat informatsiooni nagu kütusehinnad, parkimisinfo, uudised ja ilm.

Škoda Connect portaali abil saab sihtkohti, marsruute ja huvipakkuvaid kohti otse arvutist autosse saata.

Columbuse süsteemi jaoks on saadaval ka teisi teenuseid nagu Google Earth™ ja Google Street View™. Veebipõhine kaardiuuendusteenus uuendab kasutuselolevaid kaarte regulaarselt uusimaiks saadaolevaiks.

Kasulik on kindlasti ka veebipõhine liiklusinfo – see kuvab valitud teekonnal parajasti olevaid liiklusolusid ja soovitab liiklusummiku korral mõistlikke alternatiivmarsruute. Antud teenus ei ole esialgu siiski Eestis veel kättesaadav.

AUTOMAATNE HÄDAABIKÕNE JA HOOLDUSAJA PLANEERIMINE

Care Connect teenuste seas on üks olulisimaid Hädaabikõne (eCall). Kui õnnetuse järel aktiveerub turvavarustus, teavitatakse sellest hädaabikeskust.

Lisaks on olemas väiksematest õnnetustest teavitamise funktsioon ja rikkekõne teenus. Hooldus- ja rikketoe teenuste seas on ka hooldusaja planeerimine (Service Scheduling). Selle raames võtab esindus omanikuga ühendust enne auto hoolduse aja saabumist, et leppida kokku mugav ja õigeaegne teenindus.

MUGAV JUHTIDA NUTITELEFONI KAUDU

Uus Škoda Connect rakendus nutitelefonile toetab samuti rohkem Care Connect teenuseid, millest eriti tähelepanuväärsed on uued kaugjuurdepääsuteenused.

Näiteks Sõiduki oleku (Vehicle Status) teenus informeerib kasutajat distantsilt tulede olekust või sellest, kas uksed on lahti või kinni.

Parkimiskoha (Parking position) funktsioon näitab, kuhu auto on pargitud. Signaal ja vilgutus (Honk & Flash) funktsioon teeb auto leidmise lihtsamaks, aktiveerides, nagu nimi viitab, signaali ja suunatuled.

Asukohateavitus (Area Notification) ja Kiiruseteavitus (Speed Notification) informeerivad omanikku, kui autot liigub lubatud piirkonnast välja või sellega ületatakse etteantud kiirusepiirangut.

TERVIKLIKULT UUENDATUD JUHIABISÜSTEEMID

Octavia juhiabisüsteemid on terviklahendusena läbi mõeldud ning nimekiri saab kõvasti täiendust. Mõned neist pärinevad kõrgematest klassidest ja täiendavad niigi väga laiaulatuslikku valikut.

Linnasõidul abistab juhti jalakäija tuvastussüsteem. Kui kiirustevahemikus 10-60 km/h peaks lähenevate autode trajektoorile ohtlikult astuma jalakäija, käivitab süsteem hädapiduri.

See süsteem on osa valikulisest Sõidusuunas auto lähiümbrust jälgivast radarisüsteemist (Front Assist), mis sisaldab muuhulgas linnasõidu hädapidurdusfunktsiooni.

Pimenurgatuvastus (Blind Spot Detect) abistab juhti sõiduraja vahetusel, kasutades tagumise liikluse jälgimiseks kaht radarit. Kokkupõrkeohu puhul süttib välispeeglis hoiatustuli.

Tagurdamisel läheneva sõiduki eest hoiatav süsteem (Rear Traffic Alert) abistab parkimiskohalt lahkumisel – see tuvastab lähenevaid sõidukeid kaugemalt, kui tavalised parkimisandurid ja ohu korral ka peatab tagurdava auto.

Neid, kel vaja auto taha rakendada haagis, rõõmustab uuendus nimega Haagiseabi. Kasutades välispeeglite pöördlülitit, määratleb juht suuna, kuhu soovib oma haagisega tagurdada.

Kui juht siis aeglaselt tagurdab, roolib auto iseseisvalt haagise soovitud suunale. Uudisena suudab Manööverdamisabi peatada tagurdava auto, kui auto taga tuvastatakse takistus.

Octavia mudeliuuendus on kõigis Eesti Škoda salongides saadaval alates 2017. aasta märtsist.

Allikas ja meedia: Škoda

Vaata ja imetle! Selline näeb välja uuenenud Škoda Octavia, mida saab peagi tellida!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.