“Kõikide krossoverite vanaema” Nissan Qashqai sai uue mootori ja käigukasti

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Populaarne linnamaastur Nissan Qashqai saab edaspidi kahe siduriga käigukastiga ning uue 1,3-liitrise turbomootoriga eputada. “Kõikide krossoverite vanaema” on esimene mudel, mis uue jõuallika kahes konfiguratsioonis kapoti alla saab.

Uus 1,3-liitrine bensiinimootor on saadaval 140 hj ja 160 hj versioonina. Jõuallikas on sündinud Renault’-Nissani-Mitsubishi liidu ja Daimleri koostöös. Mootorile juurde saab valida kas 6-käigulise käsikasti või uue 7-käigulise topeltsiduriga automaatkasti (DCT).

1,3-liitrise mootoriga Qashqaid saab ainult esiveolisena. Jõuallikast on kolm versiooni:  140 hj / 240Nm versioon, mida saab ainult käsikastiga ning 160 hj / 260Nm variant, kus valikus on nii automaat- kui käsikast.

Nissan lubab, et uue jõuallikaga on rohkem sõiduelamust ning mootor on vaiksem. Hooldusvälpa on küll samuti pikendatud ent selle kohta võiks lugeda Uku Tampere artiklit mikromootoritest.

Uus mikromootor on välja töötatud koos Daimleriga ning seda hakatakse kasutama ka Mercedese väikestes sõiduautodes. Mootori töökindlust on testitud ekstreemsetes tingimustes kümneid tuhandeid kilomeetreid.

1,3 LIITRISE MOOTORI HINGEELUST

Uue mootori kompaktne kuju jätab kapoti alla rohkem ruumi ning vähendab sõiduki kogumassi. Mootoril on uus kolmnurgakujuline „delta” plokikaas. Pihustid on paigaldatud tsentraalselt, et tagada parem põlemine.

Väljalasketorustik on osaliselt plokikaande integreeritud, et heitgaaside jahutamine ja põlemine oleksid tõhusamad, eriti madalatel pööretel ja suure koormuse korral.

Lisatud on kübemefilter. See hävitab heitmete tahked osakesed, püüdes need mikropoorsesse kärgstruktuuri, mis regenereerub korrapäraste intervallide järel automaatselt.

Jõuallika silindrite sisepinnad on kaetud tugeva terasega, et suurendada põlemise ajal soojusjuhtivust. See meetod vähendab märkimisväärselt mootoris detonatsioonija suurendab surveastet, mis omakorda suurendab tõhusust. Silindri sisepinna katmine aitab vähendada kütusekulu ja heitkoguseid 1% võrra.

Turboülelaaduril on elektriliselt juhitav piirdeklapp (nn e-piirdeklapp). See asendab vanemate mootorite pneumaatilised klapid. See tähendab, et turboülelaadur on tundlikum, eriti madalatel pööretel. Piirdeklapp võimaldab mootorit optimaalsemalt hallata, ilma sõiduomadusi mõjutamata.

Pihustiotsakutes on kuus ava kütuse paremaks atomiseerimiseks. Neile edastab kütust ühisanum survel 250 baari. See on võrreldav eelmise, 1,2-liitrise mootori 200 baariga.

Klapimehhanismi kuulub sõrmnookur koos hüdrauliliste juhikutega. See aitab vähendada sisehõõrdumist ja suurendab vastupidavust. Mootor on tõhusam tänu sisse- ja väljalaskesüsteemi nukkvõllide sujuvalt muutuvale ajastusele.

Allikas: Nissan

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.