Nissan esitles äsja maailma müüduima elektriauto, Nissan Leafi uut generatsiooni. Uus Leaf suudab sõita kuni 378 km ühe laadimisega ja sel on 40 kWh liitium-ioonaku. Uue Leafi müük algab Euroopas alates jaanuarist 2018.

Täiselektriline ja leidliku tehnoloogiaga varustatud uus Nissan Leaf on Jaapani autotootja esimene sõiduk Euroopas, mille juhiabisüsteeme on täiustatud ning mis on varustatud Nissani innovaatiliste tehnoloogiatega, näiteks nagu e-Pedal, võimaldades sõita ja pidurdada täiesti uuel ja sujuval viisil.

Uus Leaf sõidab eelmisest kaugemale, ühe laadimisega ulatub sõiduraadius 378 kilomeetrini*.  Auto on saanud uue välimuse, senine “väga eriline elektriauto” kujustus on asendunud üsna tavalise auto väljanägemisega. Kogenematu pilk võiks kaugelt vaadates uue Leafi Micraga segi ajada. Sarnasus on suur, aga pole imestada midagi, tegu on ju Nissaniga.

“Uus Nissan Leaf kannab endas Nissani intelligentse mobiilsuse sõnumit, mis on Nissani tuleviku peamine brändistrateegia,” ütles Nissani president ja tegevjuht Hiroto Saikawa.

“Parendatud sõiduulatusega uus Nissan Leaf kombineerituna täiustatud juhiabisüsteemidega, nagu näiteks ProPILOT Park ja lihtsalt kasutatav e-Pedal, tugevdab Nissani liidripositsioon elektriautode turul ja müügi kasvu kogu maailmas. Leafil on unikaalseid elemente, mis võetakse kasutusele Nissani tuleviku mudelitel.”

UUENDATUD ELEKTRIAJAM

Uue Leafi Nissani intelligentse võimsuse fookuspunkt on selle elektriajam, mis pakub parema dünaamika eesmärgil suuremat veojõudu ja võimsust. Täiustatud uuel kõrgtehnoloogilisel liitium-ioon akul on rohkem võimsust ja energiasalvestusmahtu. Koos suurema energiatõhususega pakub uus elektriajam lineaarset sõidusooritust võimsusega 110 kW. Pöördemoment on tõusnud 320 Nm-i.

Uue Nissan Leafi sõiduulatus on tõusnud ühe laadimisega 378 km-ni (uus Euroopa sõidutsükkel). Neile, kes soovivad oma uue Leafiga kaugemale sõita, tutvustab Nissan 2018 aastal kallimat ja võimsamat versiooni, millel on suurendatud mootor võimsust ja aku mahutavust.

TÄIUSTATUD JUHIABISÜSTEEM JA E-PEDAL

Uus Nissanl Leaf pakub kolme uudset juhiabisüsteemi. Esimene on täiustatud juhiabisüsteem ProPILOT. Kasutatakse maanteel ühel sõidurajapiires sõitmisel, see muudab sõidu kergemaks, vähem stressirohkeks ja lõõgastavamaks.

Teine, ProPILOT Park, muudab inimeste mõtteviisi parkimisest. Kui see on aktiveeritud, siis kontrollib see roolimist, kiirendamist, pidurdamist ja käiguvalikut, et juhtida sõiduk automaatselt parkimiskohta. See muudab parkimise kõigi juhtide jaoks stressivabaks ja mugavamaks.

Kolmas, e-Pedal, on revolutsiooniline tehnoloogia, mis muudab meie sõiduviisi. See võimaldab juhil käivitada, kiirendada, aeglustada ja peatuda, reguleerides lihtsalt gaasipedaalile avaldatavat survet.

Kui gaasipedaal on täielikult vabastatud, siis rakenduvad automaatselt regenaratiiv- ja hõõrdpidurid, peatades sõiduki täielikult. Sõiduk hoiab asendit isegi järskudel ülesmäge kallakutel, kuni uuesti gaasi vajutatakse. Järsult pidurdamiseks tuleb jätkuvalt kasutada tavapärast piduripedaali.

AKUSID SAAB KASUTADA KA MUJAL

Nissani teed rajav visioon elektriautode kasutusvõimalustest pn laiem kui üksnes suurema sõiduraadiusega jõuallikas ja innovaatilised juhiabisüsteemid. Sõiduki akusid saab kasutada ka mobiilsete energiaseadmetena.

Vehicle-to-Grid (V2G) tehnoloogia võimaldab kahesuunalist laadimist, tänu millele saab elektriauto ühendada ka elektrivõrku. Süsteem töötab põhimõttel, et elektriautode omanikud liituvad energiaturuga, saades osa võrguteenustest, ning teenides lisatulu taastuvenergia müügist.

V2G-tehnoloogiast võib laialdase kasutuselevõtu puhul saada Nissan Leafi omanike jaoks pöördepunkt, sest nad muutuvad energiaturul aktiivseteks osalejateks. Säästlikuma eluviisi suunas liikumine tähendab igapäevast mõistlikumate valikute tegemist.

xStorage Home talletab energiat päeva kõige ökonoomsematel aegadel, kontrollides samal ajal kuidas ja millal seda energiat kasutatakse, säästes klientide raha ning ühtlustades energia kasutamist. xStorage, energiasalvestussüsteem tugineb pikaajalisele kollektiivsele kogemusele ning muudab lõppkokkuvõttes energiatarbimise tõhusamaks ja säästvamaks.

Süsteem integreerib sujuvalt kogu kodus vajaliku energia haldamise ja talletamise tark- ja riistvara ühte seadmesse. Kasutatakse võrguteenuste pakkumiseks xStorage Home suudab võrgust laadida või võrku tühjendada, et luua paindlikkus, mis on vajalik taastuvenergia edasiseks kasvavaks läbimurdeks.

Kliendid saavad kasu ka uue Nissan Leafi üledisainitud nutitelefoni rakendusest, mis võimaldab reaalajas jälgida allesjäänud sõiduraadiust, leida lähima laadimisjaama ja eelsoojendada või jahutada auto enne sisse istumist ideaalse temperatuurini.

LAHE DISAIN

Uue Nissan Leafi disain väljendab autotootja edumeelset lähenemist elektriauto kujustamisele. Nissan Leafi väljanägemine on inspireeritud ideeautost IDS, mida esmakordselt esitleti 2015. aasta Tokyo autonäitusel.

Leafi ninaosas vaatab vastu Nissani uuele disainijoonele omane V-kujuline iluvõre, samasugune nagu see on Nissan X-Trailil ja Nissan Qashqail.

Leafi iluvõre on elektriautole iseloomulikult sinises toonis. Moodsale ajale ja turu nõudmisele kohaselt on Leafil “hõljuv” katus. Auto leed-tuled on aga taas kord Nissanile iseloomuliku bumerangi kujuga.

LUKSUSLIKUMA TUNNETUSEGA SÕITJATERUUM

Uue Nissan Leafi täiesti uue kujundusega interjöör on maitsekas. Kasutatud on kvaliteetseid materjale ning viimistlusele on kõvasti tähelepanu pööratud. Tähelepanu on olnud detailidel – panipaigad, kabiini üldine ergonoomika arvestavad viie sõitja vajadustega. Nissan Leafi istmeid raamib erksinine õmblus, keskkonsoolis troonib aga 7-tolline, värviline (TFT) ekraan.

Ekraani paigutus on ümber kujundatud nii, et oleks võimalik peamiseid funktsioone, näiteks nagu turvakilbi tehnoloogia, laetus, võimsuse mõõdik, heli- ja navigatsioonisüsteemi teave, kiiremini leida. Mõnes riigis on naviga sõidukite teabe- ja meelelahutussüsteemile lisatud Apple CarPlay.

Uus Nissan Leaf asendab esimese põlvkonna mudeli, millest on saanud maailmas enim müüdud elektriauto. Alates aastast 2010, mil müügile jõudis esimene Nissan Leaf, on seda ostetud rohkem kui 283 000 eksemplari.

* NEDC (uus Euroopa sõidutsükkel)

2017 aasta Nissan Leafi spetsifikatsioon (Euroopa mudel)
Spetsifikatsioon on täpsustamisel

VÄLIMUS

Kogupikkus 4 480 mm
Kogulaius  1 790 mm
Kogukõrgus 1 535 / 1 454 mm

Teljevahe 2 700 mm
Rööbe ees/taga 1 540 / 1 555 mm
Miinimum kliirens 150 mm

Tuuletakistuse indeks 0.28
Rehvid  205/55R16 või 215/50R17

Tühimass (min) 1 535 kg
Mahutavus 5  reisijat
Täismass 1 765 – 1 795 kg

AKU

Tüüp Liitium-ioon aku
Mahutavus 40 kWh

ELEKTRIAJAM

Nimi EM57
Mootori maksimumvõimsus 110kw(150hj150ps)/3283~9795rpm
Max pöördemoment 320Nm/320N・m(32.6kgf・m)/0~3283rpm

JÕUDLUS

Sõiduulatus 378 km ühe laadimisega (NEDC)
Tippkiirus 144 km/h

Laadimisaeg (tavalaadimine) 16 tundi (3kW) ja 8 tundi (6kW)
Kiirlaadimine (kuni 80%) 40 minutit

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.