Land Rover esitleb uut Discoveryt – rõhk mugavusel ja ruumikusel

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uue Discovery märksõnadeks on mugavus, praktilisus, meelelahutus ning ruumikus. Seitsmekohalise linnamaasturi 48-voldise akuga varustatud hübriidjõuallikad põimivad võimsuse ja säästlikkuse, meelelahutuse eest hoolitseb uuendatud Pivi Pro infolustisüsteem.

„Uus Discovery ühendab endas igale maastikule sobivat võimekust ja rahuldustpakkuvat dünaamikat, säilitades samal ajal meie peremaasturite sõiduomadused ja mugavuse. Tipptasemel veermik, kerge alumiiniumkonstruktsioon ja nutikad mootorid teevad Discoveryst seitsmekohalise linnadžiibi, mis on võimekas, läbimõeldud ja kaasahaaravate sõiduomadustega. Selle mitmekülgne sõitjateruum tagab, et Discovery säilitab oma positsiooni maailma kõige võimekaima ja peresõbralikuma suure linnadžiibina,“ ütleb Justė Šataitė, Land Roveri Balti turundusjuht.

Land Rover Discovery 2021

Uuendatud tehnoloogia

Avara sõitjateruumi keskmes on Land Roveri 11,4-tollise puuteekraaniga Pivi Pro info- ja meelelahutussüsteem. Juht leiab enda eest veel ühe 12,3-tollise interaktiivse ekraani koos uute kõrglahutusega 3D-näidikutega. Keskkonsooli puuteekraanil seega näidikute infot ei kuvata, see jääb vabaks muude rakenduste kasutamiseks.

Auto on ühendatud ka veebiga. Internetiühendus tagatakse autos kahe eraldiseisva SIM-kaardi abil. Kaks LTE modemit võimaldavad süsteemil samaaegselt näiteks üle veebi muusikat mängida ja tarkvaravärskendusi alla laadida.

Lisaks on valikus värviline tuuleklaasinäidik, mis tõstab sõiduandmed otse juhi silme ette. Nii ei pea juht pilku hetkekski teelt kõrvale pöörama. Nutitelefoni ühendamine on samuti lihtne tänu Apple CarPlay’le ning üle Bluetoothi saab korraga ühendada kaks nutitelefoni. Android Auto on samuti baasvarustuses, nagu ka juhtmeta laadimine.

Land Rover Discovery 2021

Saadaval on Land Roveri teise põlvkonna Activity Key, millega saab lisaks võtme tavapärastele funktsioonidele juhtida auto puuteekraani ja digitaalset kella ning autot käivitada.

Sõitjateruumi õhukvaliteeti parandab sõitjateruumi õhuionisaator, mis on saadaval kuni 2,5 mikroni suuruseid osakesi välja filtreeriva õhufiltriga (PM 2.5). Ionisaator seirab pidevalt sissetulevat õhku, mõõdab selle kvaliteeti ning kasutab filtreid, et vähendada allergeenide, toksiinide ja kahjulike osakeste taset sõitjateruumis, suurendades nii reisijate heaolu.

Mitmekülgsus esiplaanil

Mitmekülgsus on Discovery linnamaasturite perekonna tunnusjoon ning ruumikas ja nutikas uus Discovery pole erandiks. Valikus on käed-vabad viipetundlik tagaluuk, mis tunneb ära jalaviibutuse tagumise põrkeraua juures ja avab pakiruumi luugi.

Powered Inner Tailgate hoiab kinnitamata esemed 2485-liitrises pakiruumis ning seda saab kasutada ka käepärase istepingina. Isegi juhul, kui kasutuses on kõik seitse istet, mahub pakiruumi ikkagi 258 liitrit pagasit ja kõigil kaasreisijatel on võimalik laadida oma elektroonikaseadmeid.

Uuel Discoveryl on lisaks põranda all panipaigad ja auto võib vedada kuni 3500 kg haagist.

Lai valik jõuallikaid

Uuel Discoveryl on saadaval uus kuuesilindriliste Ingeniumi 48-voldiste mahehübriidmootorite (MHEV) trio, saadaval on nii bensiini- kui ka diiseljõuallikad. Uute mootorite kõrval on valikus ka Land Roveri neljasilindriline P300 Ingeniumi bensiinimootor koos uue nutika nelikveosüsteemiga.

Reaskuueste jõuallikate perekonna arendajaks on Land Rover ise. Edumeelne diiselmootor on saadaval võimsusega 249 hobujõudu (183 kW) ja 300 hobujõudu (221 kW), bensiinimootor arendab 360 hobujõudu (265 kW). Uue Discovery mootoririvi on järgmine:

• P300: 300 hj (221 kW), 2,0-liitrine neljasilindriline MHEV bensiinimootor, pöördemoment 400 Nm
• P360: 360 hj (26 5kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV bensiinimootor, pöördemoment 500 Nm
• D250: 249 hj (183 kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV diiselmootor, pöördemoment 570 Nm
• D300: 300 hj (221 kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV diiselmootor, pöördemoment 650 Nm

48-voldine poolhübriidtehnoloogia tagab, et uued mootorid vastavad ka kõige rangematele saastenormidele üle maailma. Sarnaselt enamusele hübriid- ja elektriautodele kogub ja salvestab ka Discovery aeglustamisel tekkivat energiat ja võtab selle uuesti kasutusse, et kiirendamisel mootori tööle kaasa aidata. Tulemuseks on kuuesilindrilise jõuallika sooritus neljasilindrilise mootori efektiivsusega.

Suutlikkus ja mugavus

Uus Discovery on ülimalt peresõbralik maastur, pakkudes pikkadel teekondadel seitsmele inimesele väga mugavat olemist. Tänu juhikohalt avanevale suurepärasele nähtavusele, täiustatud juhtimisseadmetele ja tipptasemel veermikutehnoloogiale püsib Discovery teel igasugustes oludes ning sisendab juhile enesekindlust.

Kõigil uute kuuesilindriliste Ingeniumi mootoritega Discovery mudelitel on täiustatud jõuülekanne, mis optimeerib vastavalt sõiduoludele pöördemomendi jaotuse esi- ja tagatelje vahel, kasutades selleks mitmeid andureid. Uus nutikas nelikveosüsteem maksimeerib veojõu ja jõuülekande efektiivsuse ning tagab dünaamika tavateedel. Tulemuseks on vähenenud kütusekulu ja vähem süsinikdioksiidi heitmeid tavalisel sõidul, ilma et see kahjustaks kuidagi Discovery kaubamärgiks kujunenud võimet sõita kõigil maastikel.

Põhivarustuses olev õhkvedrustus pakub hellitavat sõidumugavust kõigis teeoludes. Adaptive Dynamics vedrustuse tehnoloogia, mis on kõigil D300, P300 ja P360 mudelitel, jälgib sõiduki liikumist kuni 500 korda sekundis, reageerides sisuliselt silmapilkselt juhi tegevusele või teeoludele.

Terrain Response 2 tehnoloogiaga reageerib uus Discovery alati automaatselt sõidutingimustele ning uus veetakistuste läbimiseks mõeldud Wade Mode funktsioon aitab sõidukil sügavat vett läbida.

Saadaval on ka Configurable Dynamics süsteem, mis võimaldab juhtidel oma autot peenhäälestada. Näiteks saab selle abiga muuta oma Discovery gaasipedaali käitumist, käigukasti käiguvahetusi ning rooli ja vedrustuse seadeid nii, et need vastaks täpselt juhi soovidele ja nõudmistele.

Discovery on varustatud ka ClearSight Ground View tehnoloogiaga. See võimaldab juhtidel näha maapinda otse sõiduki esiosa all, kasutades selleks keskkonsoolis olevat puuteekraani ja ettepoole suunatud kaameraid. Nutikas funktsioon on Land Roveri futuristliku, niinimetatud läbipaistva kapoti kontseptsiooni osa, mis aitab juhil maastikul järske nõlvu vallutada või tulla toime linnas pilgu eest varjatud takistustega.

Fotod ja video: Land Rover

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.