Pühapäev, 4. detsember 2022
Uue generatsiooni Toyota Land Cruiser näitas end esmakordselt tänavusel Frankfurdi autonäitusel. Maasturi põhiolemus on püsinud muutmatuna, auto on loodud sõitma igasugustes teeoludes. Moodne disain, nooblim sisekujundus ja ühenduvus annavad lisaks väljapaistvusele ka sõidumugavust. Üks tõeline maastur võib olla ka silmapaitavalt kaunis.

Rohkem kui 65 aasta pikkuse maastikusõiduajalooga Land Cruiser on oma klassis jätkuvalt ainulaadne võime poolest ühendada silmapaistev kvaliteet, vastupidavus ja töökindlus erakordse maastikuvõimekuse ning veelgi suurema luksuse, sõitjate mugavuse ja prestiižiga.

Uus Land Cruiser tugevdab veelgi oma ihaldusväärset staatust jõulisema kerekujunduse, rafineerituma, mugavama ja kvaliteetsema sisekujunduse, parema dünaamika ja täiustatud kasutajasõbralikkusega (nii teedel kui ka maastikul).

Sõitjateruumi mugavust suurendavad ventileeritavad esiistmed, tagaistmete soojendus ja automaatne kliimaseade, elektriline soojendusega esiklaas ja esiklaasipesu soojendusega pihustid, tagurdamisel alla kalduvad küljepeeglid ning uue kujundusega nutivõti.

Land Cruiseri erakordne maastikuvõimekus peitub selle väga tugevale raamile kinnitatud konstruktsioonis, mis summutab tõhusalt vedrustuse lööke, tagades kabiinis sõitjatele suurema mugavuse isegi kõige karmimates maastikutingimustes.

Land Cruiseri kõikvõimalikele maastikutingimustele mõeldud abisüsteemid teevad sellest tehniliselt kõige täiustatuma, ohutuma, nauditavama ja hõlpsalt kasutatava nelikveolise sõiduki maailmas. Land Cruiser viib teid sinna, kuhu iganes soovite minna. Ja toob teid tagasi ka.

UUS, SILMAPAISTEV KUJUNDUS

Uue Land Cruiseri kogupikkust suurendati 60 mm võrra 4840 mm-ni. Sellel on erakordselt hea manööverdusvõime ja minimaalne pöörderaadius on vaid 5,8 meetrit.

Kapoti uus kujundus parandab keskosas allapoole nähtavust. Poritiibade ülaosa on tõstetud, et juhtidel oleks võimalik auto mõõtmeid paremini tunnetada. Kõrgemale paigutatud radiaatorivõre ja esituled parandavad maastikusõidu funktsionaalsust.

Esituled, mille omapärases korpuses on kaug- ja lähituled, eesmine suunatuli ja päevatuled, võib varustada kas halogeen- või leed-/halogeenesituledega, teisel juhul sisaldab see LED-päevatulesid.

Tagaosas kuuluvad uute elementide hulka uuenduskuuri läbi teinud liittuled, mis sisaldavad LED-stopptuld, numbrimärgi raamiga integreeritud väiksemat tagumist numbrimärgialust ning ümber kujundatud põrkerauda koos kõrgendatud alusega väljaulatuvate nurkade suunas.
Kvaliteetne sõitjateruum

Uue Land Cruiseri sõitjateruumist leiab täiustatud armatuurlaua, mis sisaldab juhi silme ette paigutatud uue kujundusega näidikupaneeli ja keskkonsooli.

Mootori, sõidurežiimide ja mugavusega seotud juhtlülitid on selgelt segmenteeritud ning juhil on tervikpilti kabiinis lihtne hoomata. Lülitite ergonoomilisust on optimeeritud, et neid oleks lihtne kasutada isegi kõige äärmuslikumates tingimustes.

Uue keskkonsooli ülaosa on madalam, et tagada elegantsem välimus ja parem ettepoole nähtavus maastikul sõitmisel. Konsoolis on uus suurem 8-tolline multimeediaekraan, tasapinnaline kliimaseadme juhtpaneel ja mootoriga seotud näidikupaneel.

Juhile mõeldud uue kujundusega näidikupaneelis on neli näidikut, millel on metallist aluspaneel ja kõrgemate skaalanäitudega poleeritud numbrikettad. Need paiknevad kummalgi pool 4,2-tollist värvilist TFT-universaalnäidikut, mis kuvab juhtidele kõik vajalikud sõiduandmed ning teabe- ja meelelahutussüsteemi andmed. Ka rool on uus ning ühtib Land Cruiser V8 mudelite omaga.

Uue Land Cruiseri salongiviimistluse valikusse kuulub kolm värvilahendust: must, pruun/must ja nüüdsest ka uus beež värvitoon Premium Beige. Viimistluste valikut täiendavad esmaklassilise kvaliteediga salongiehised: hõbedane peenetriibuline metallikviimistlus, mis sobib kokku keskkonsooli töötlusega, ja uus hele- või tumepruun puiduimitatsioon.

JÕUALLIKAD

2,8-liitrine D-4D on 2755 cm3 töömahu, 16 klapi, DOHC nelja silindriga mootor, mis arendab võimsust 130 kW / 177 DIN hj pööretel 3400 p/min.

Koos kuuekäigulise automaatkäigukastiga pakub mootor muljetavaldavat suurimat pöördemomenti – 450 Nm – pöörete vahemikus 1600 ja 2400 p/min (pöördemoment 420 Nm pöörete vahemikus 1400 ja 2600 p/min käsikäigukasti puhul).

See kiirendab 0–100 km/h 12,7 sekundiga (12,1 sekundit käsikäigukasti puhul) ning tippkiirus on 175 km/h. Keskmine kütusekulu on 7,5 l / 100 km ja CO2 heitkogus 197 g/km.

RIKKALIKULT OHUTUSSÜSTEEME

Kõrgema varustustasemega Land Cruiseri mudelite varustusse kuulub Toyota Safety Sense, mis koosneb sellistest ohutustehnoloogiatest nagu kokkupõrke ennetussüsteem (PCS) koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga, kohanduv kiirushoidik (ACC), sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem (LDA) ja automaatsed kaugtuled (AHB).

Täiendavate juhi abi- ja ohutust suurendavate süsteemide hulka kuuluvad pimeala monitor (BSM) koos tagant ristsuunas lähenevate sõidukite hoiatussüsteemiga (RCTA) ja täiustatud rehvirõhu hoiatussüsteem (TPWS).

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.