Neljapäev, 30. november 2023
Škoda esmaesitleb võimekat Kodiaq Scout maasturit Genfi autonäitusel
Mudelispetsiifilised esi- ja tagaosa koos 19-tolliste velgedega
Neli mootorit võimsusvahemikus 110 kW (150 hj) kuni 140 kW (190 hj)
Sõidab standardis nelikveolisena turvaliselt ka maastikul

Škoda jätkab linnamaasturite segmendis edenemist. Tšehhia autotootja esitleb Genfi rahvusvahelisel autonäitusel mudelivarianti Škoda Kodiaq Scout, mis rõhutab nii visuaalselt kui tehniliselt oma kõikjalsõitjavõimekust.

Karmi ja robustset välimust rõhutavad hõbedased disainidetailid, sealhulgas põhjakaitse nii ees kui taga. Spetsiaalselt Kodiaq Scouti jaoks loodud 19-tollised veljed teenivad sama eesmärki – paista kõikvõimsamana.

Uuele, alati nelikveolisele mudelivariandile on valikus kaks bensiini- ja kaks diiselmootorit. Oma 4,7-meetrise pikkuse, seitsme istme ja omas klassis suurima salongi- ja pagasiruumiga on Škoda Kodiaqi debüüt juba pälvinud ohtralt tähelepanu.

ISELOOMU PEEGELDAV HÕBEDANE TOON

Škoda Kodiaq Scout on väljast äratuntav toonitud tagaakende ja tagumiste küljeakende järgi (SunSet), mis kaitsevad päikesepaiste eest. Sellele lisaks loovad hõbedased detailid – näiteks hõbedane põhjakaitse – autost robustsema mulje ja rõhutavad Tšehhia autotootja suure linnamaasturi võimsat iseloomu.

Kodiaq Scouti iluvõre on samuti on raamitud. Katuseraamid, küljeakende servad ja eesmine ja tagumine põhjakaitse on samuti hõbedased. Škoda Kodiaq Scout on standardina varustatud spetsiaalselt sellele mudelivariandile loodud 19-tollised sulamvelgedega.

KÕIKJALSÕIDUVÕIMEKUST RÕHUTAV VARUSTUS

Varustus ja salongidisain on samuti auto robustse iseloomuga sobitatud. Ambition- varustuses on Škoda Kodiaq Scoutvarustatud maastikusõiduabi, põhja- ja mootorikaitset sisaldava raskete teeolude paketi ning eesmise ja tagumise parkimisabiga.

Külluslik valik standardvarustust sisaldab sõidurežiimi valikut (Eco, Comfort, Normal, Sport, Individual, Snow), mille abil saab juhtida mootorit, automaatkäigukasti, roolivõimendust ja kliimaseadet. Uus Kodiaq Scout on maastikusuutlik igas olukorras!

ŠKODA KODIAQ SCOUTI MOOTORIVALIK

Valida saab kahe bensiini- ja kahe diiselmootori vahel:
1,4 TSI 110 kW (150 hj) 4×4, tippkiirus 197 km/h, 0-100 km/h 9,8 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 6,8 l/100 km, CO2/km 153 g
2,0 TSI 132 kW (180 hj) 4×4, tippkiirus 207 km/h, 0-100 km/h 8,0 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 7,3 l/100 km, CO2/km 168 g
2,0 TDI 110 kW (150 hj) 4×4, tippkiirus 197 km/h, 0-100 km/h 9,5 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 5,3 l/100 km, CO2/km 139 g
2,0 TDI 140 kW (190 hj) 4×4, tippkiirus 210 km/h, 0-100 km/h 8,9 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 5,7 l/100 km, CO2/km 150 g

INTELLIGENTNE NELIKVEDU

Nelikveo keskmeks on elektrooniliselt juhitav mitmikkettaga sidur, mis asub otse tagadiferentsiaali ees, ehk veovõlli lõpus, et telgedele langevat koormust optimaalselt jaotada.

Nelikveosüsteem töötab kiiresti ja intelligentselt, selle juhtmoodul arvutab pidevalt tagasilla jaoks ideaalset pöördemomenti. Haarduvuse kadu on põhimõtteliselt ellimineeritud tänu juhtsüsteemile, mis sõltub sõiduolekust.

Normaalsetes tingimustes, eriti väikese koormusega ja vabakäiguga, jaotab mitmikkettaga sidur mootori jõudu kütusesäästlikul viisil peamiselt esiratastele.

MAASTIKUVÕIMEKUS

Škoda Kodiaq Scout tunneb end koduselt ka maastikul. 194 mm kliirensi abil tuleb see toime ka suuremate muhkudega. Lähenemis- ja eemaldumisnurk on tänu lühikestele üleulatustele vastavalt muljetavaldavad 22,0 ja 23,1 kraadi.

Lisaks kaitseb standardvarustuses olev raskete teeolude pakett nii põhja, mootorit, piduri- ja kütusevoolikuid ning kaableid kahjustuste ees. Kui tee otsa saab, on juhil võimalik lihtsa nupuvajutusega maastikurežiim valida.

NAKSAKAD JUHIABISÜSTEEMID

Kodiaqi uute juhiabide seast leiab nii haagiseabi, pimenurgatuvastuse, mis hoiatab pimedas nurgas olevate sõidukite eest, ja tagurdamisel läheneva sõiduki eest hoiatav süsteemi, mis jälgib manööverdades külgedelt ja tagant liginevaid sõidukeid.

Lisaks on autol reisijate kaitse abisüsteem, mis sulgeb juhtumahakkava õnnetuse korral aknad ja katuseluugi ning pingutab esiistmete turvavööd, ning mis töötab koos täiustatud sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiv radarisüsteemiga, millel on hädapidurisüsteem ja ennustav jalakäija kaitsesüsteem.

Ka parkimisabi funktsioone on täiustatud. Esimest korda kasutab Škoda kaameraid ka autost virtuaalse pealtvaate kuvamiseks. See teeb keerulistes oludes või raskel maastikul sõitmise lihtsamaks.

NUTIVÄLI JA INFOLUST

Škoda Kodiaq Scout on varustatud kõikide suure linnamaasturi teabe- ja meelelahutussüsteemidega. Kõik võimekad puuteekraanid on tehtud klaasist (välja arvatud baasvarustuse muusikasüsteemi Swing puhul).

Tippvariandil, navigatsioonisüsteemil Columbus on 9,2-tollise monitor, WiFi-hotspot ja LTE-moodul. Standardina on auto varustatud ka automaatse hädaabikõne funktsiooniga.

Mobiilsed võrguteenused ŠKODA Connectilt on ideaalne täiendus tipptasemel teabe- ja meelelahutussüsteemile. Need loovad uusi standardeid navigatsiooni, informatsiooni, meelelahutuse ja abiteenuste vallas ja neid saab seadistada isegi oma koduarvutist või rakenduse kaudu.

kodiaq scout

MAAILMA ESMAESITLUS GENFI AUTONÄITUSEL

Škoda Kodiaq Scout debüteerib 2017. aasta Genfi rahvusvahelisel autonäitusel. Maailmakuulus autonäitus, kus Škoda oma suure linnamaasturi uut mudeliversiooni ja palju muud põnevat esitleb, on avalikkusele avatud 9.-19. märtsini 2017.

Allikas ja meedia: Škoda Tõlge: Maarja Kupits. Toim: Y. Rajasaar

Loe siit Andrese proovisõidulugu tuttuue Kodiaq-linnamaasturiga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.